AI od NVIDIE se jen z několika příkladů naučila měnit tváře domácích mazlíčků

AI od NVIDIE se jen z několika příkladů naučila měnit tváře domácích mazlíčků
, , aktualita
A nejen jich. Můžeme se vyfotit třeba s kočkou a umělá inteligence od NVIDIE nám její tvář či celou hlavu vymění třeba za ledního medvěda, který bude mít stejný výraz a koukat bude stejným směrem. Zajímavý je zde i způsob vytrénování nové AI.
K oblíbeným
reklama
Zvláštní na této umělé inteligenci je to, z jak malého počtu příkladů se naučila podávat slušné výsledky. Obvyklé je třeba podobné AI vytrénovat na tisících příkladů, což je náročné na přípravu materiálů, takže není divu, že cílem je si tuto otravnou a repetetivní práci ulehčit. V tomto případě to NVIDIA zahnala až do krajnosti, když využila jako trénovací materiál pouze jeden vstupní snímek a pak několik příkladů jiných zvířat. 
 
 
Výsledky jsou přitom poměrně dobré, i když by se dalo najít pár chyb a odnesla to především kočička, která je chudák poněkud zdeformovaná. NVIDIA se zde chlubí novým přístupem k tvoření neuronových sítí a jejich tréninku pomocí dobře známého schematu, v jehož rámci jedna síť tvoří a druhá posuzuje výsledek a tak stále dokola (adversarial scheme). 
 
Vzniklý nový framework dostal označení FUNIT (Few-shot Unsupervised Image Translation), protože se učí jen z několika příkladů zobrazujících dané zvíře, a to bez lidského vedení. Právě to může tomuto přístupu poskytnout obrovskou výhodu před ostatními. 
 
 
Nyní FUNIT potřebuje dobře viditelný a ničím nezastíněný snímek hlavy zvířete, přičemž je v tomto ohledu velice jednostranný. To je vidět na několika příkladech, kdy se AI snažila nalepit zvířecí tvář na obličej člověka, což pak v tom lepším případě vypadá jako lidský beagle s brýlemi.
 

NVIDIA dává všem k dispozici otevřený zdrojový kód své nové AI, na němž mohou lidé stavět a ostatní si mohou tuto AI vyzkoušet s vlastními obrazovými materiály, aby si třeba ověřili zda by namísto čivavy nevypadal na jejich klíně lépe třeba gepard.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů