AI od NVIDIE se jen z několika příkladů naučila měnit tváře domácích mazlíčků

AI od NVIDIE se jen z několika příkladů naučila měnit tváře domácích mazlíčků
, , aktualita
A nejen jich. Můžeme se vyfotit třeba s kočkou a umělá inteligence od NVIDIE nám její tvář či celou hlavu vymění třeba za ledního medvěda, který bude mít stejný výraz a koukat bude stejným směrem. Zajímavý je zde i způsob vytrénování nové AI.
K oblíbeným
reklama
Zvláštní na této umělé inteligenci je to, z jak malého počtu příkladů se naučila podávat slušné výsledky. Obvyklé je třeba podobné AI vytrénovat na tisících příkladů, což je náročné na přípravu materiálů, takže není divu, že cílem je si tuto otravnou a repetetivní práci ulehčit. V tomto případě to NVIDIA zahnala až do krajnosti, když využila jako trénovací materiál pouze jeden vstupní snímek a pak několik příkladů jiných zvířat. 
 
 
Výsledky jsou přitom poměrně dobré, i když by se dalo najít pár chyb a odnesla to především kočička, která je chudák poněkud zdeformovaná. NVIDIA se zde chlubí novým přístupem k tvoření neuronových sítí a jejich tréninku pomocí dobře známého schematu, v jehož rámci jedna síť tvoří a druhá posuzuje výsledek a tak stále dokola (adversarial scheme). 
 
Vzniklý nový framework dostal označení FUNIT (Few-shot Unsupervised Image Translation), protože se učí jen z několika příkladů zobrazujících dané zvíře, a to bez lidského vedení. Právě to může tomuto přístupu poskytnout obrovskou výhodu před ostatními. 
 
 
Nyní FUNIT potřebuje dobře viditelný a ničím nezastíněný snímek hlavy zvířete, přičemž je v tomto ohledu velice jednostranný. To je vidět na několika příkladech, kdy se AI snažila nalepit zvířecí tvář na obličej člověka, což pak v tom lepším případě vypadá jako lidský beagle s brýlemi.
 

NVIDIA dává všem k dispozici otevřený zdrojový kód své nové AI, na němž mohou lidé stavět a ostatní si mohou tuto AI vyzkoušet s vlastními obrazovými materiály, aby si třeba ověřili zda by namísto čivavy nevypadal na jejich klíně lépe třeba gepard.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS Dell odhalil prohnutý Alienware 34 s WQHD IPS
Včera jsme se dozvěděli o novém monitoru Alienware od firmy Dell, který nabízí 55" panel typu OLED a jde spíše než o monitor pro PC o náhradu televizoru pro herní konzole. Nyní ale už přichází nefalšované LCD pro PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry Walmart žaluje Teslu, její solární panely působí požáry
Tesla míří k soudu. Posílá ji tam řetězec obchodů Walmart, který si stěžuje na její solární panely. Kvůli naprosto odbyté instalaci a kvalitě totiž mělo vyhořet už sedm obchodů a řetězec toho začíná mít dost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie AMD EPYC Rome: architektura překonávající limity litografie
Řada testů procesorů EPYC druhé generace už prokázala, že ty se společnosti AMD mimořádně povedly a Intel na ně dnes jednoduše nemá odpověď. My se ale nyní nebudeme věnovat výkonu, jako spíše samotným procesorům a jejich platformě.
Dnes, článek, Jan Vítek2 komentáře
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář