www.svethardware.cz
>
>
>

Akcie AMD prudce klesly v reakci na novou finanční zprávu

Akcie AMD prudce klesly v reakci na novou finanční zprávu
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila nejnovější čísla týkající se její finanční kondice a prodejů za poslední kvartál. Investoři evidentně chtěli slyšet něco jiného, protože ihned poté klesla hodnota akcií firmy o čtvrtinu. 
K oblíbeným
reklama
Hlavní čísla hovoří o tržbách 1,65 miliard dolarů za třetí kvartál tohoto roku, což představuje meziroční nárůst o 4 %, ale mezikvartální pokles o 6 %. V porovnání se 2. letošním kvartálem i 3. loňským se však o tři až čtyři procenta zvýšila hrubá marže, a provozní příjmy se tak mírně zhoršily, nebo zůstaly stejné dle toho, zda uvažujeme dle GAAP či non-GAAP principů. 
 
 
Čili AMD rozhodně neprodělalo finanční katastrofu, jakou by naznačoval prudký pokles akcií, který následoval po zveřejnění těchto čísel. 
 
 
AMD je stále v zisku, který meziročně prudce vzrostl, i když mezikvartálně klesl o 6 či 14 milionů, pokud jde o čistý zisk. Takové výsledky se navíc daly očekávat vzhledem k tomu, že se ve třetím kvartálu už naplno projevil pokles prodejů grafických karet kvůli konci druhé vlny těžby kryptoměn. Hráči už v létě navíc netrpělivě čekali na to, co předvede NVIDIA za další generaci, takže měli přirozeně nízký zájem o koupi a nepomohl tomu ani fakt, že ceny grafických karet se po prudkém vzestupu dlouho vracely alespoň na doporučené ceny či úrovně z doby před zdražováním. 
 
Hlavní divize firmy AMD, čili Computing and Graphics, firmě přinesla v posledním kvartálu 938 milionů, což je o 12 % více než před rokem, ale o 14 % méně než v 2. kvartálu. Dle očekávání se dobře prodávaly především procesory Ryzen a projevil se také zájem o serverové EPYC, zatímco na druhé straně táhly tržby dolů slabé prodeje grafik. 
 
 
Akcie poté měly reagovat především na to, že AMD vykázalo nižší zisk, než se očekával. AMD se s investory podělilo i o informaci, že aktuální příjmy z prodejů grafických karet tvoří jen asi 30 procent příjmů celé příslušné divize a zbylých 70 procent tak jde na vrub procesorům a jejich platformám. Zdůraznilo však, že na cestě jsou další produkty, jako je 7nm datacentrové GPU Vega 20 a také nové řady notebooků s APU. Očekávat tak můžeme vylepšené Raven Ridge na 12nm procesu. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře