www.svethardware.cz
>
>
>

Akcie AMD prudce klesly v reakci na novou finanční zprávu

Akcie AMD prudce klesly v reakci na novou finanční zprávu
, , aktualita
Společnost AMD zveřejnila nejnovější čísla týkající se její finanční kondice a prodejů za poslední kvartál. Investoři evidentně chtěli slyšet něco jiného, protože ihned poté klesla hodnota akcií firmy o čtvrtinu. 
K oblíbeným
reklama
Hlavní čísla hovoří o tržbách 1,65 miliard dolarů za třetí kvartál tohoto roku, což představuje meziroční nárůst o 4 %, ale mezikvartální pokles o 6 %. V porovnání se 2. letošním kvartálem i 3. loňským se však o tři až čtyři procenta zvýšila hrubá marže, a provozní příjmy se tak mírně zhoršily, nebo zůstaly stejné dle toho, zda uvažujeme dle GAAP či non-GAAP principů. 
 
 
Čili AMD rozhodně neprodělalo finanční katastrofu, jakou by naznačoval prudký pokles akcií, který následoval po zveřejnění těchto čísel. 
 
 
AMD je stále v zisku, který meziročně prudce vzrostl, i když mezikvartálně klesl o 6 či 14 milionů, pokud jde o čistý zisk. Takové výsledky se navíc daly očekávat vzhledem k tomu, že se ve třetím kvartálu už naplno projevil pokles prodejů grafických karet kvůli konci druhé vlny těžby kryptoměn. Hráči už v létě navíc netrpělivě čekali na to, co předvede NVIDIA za další generaci, takže měli přirozeně nízký zájem o koupi a nepomohl tomu ani fakt, že ceny grafických karet se po prudkém vzestupu dlouho vracely alespoň na doporučené ceny či úrovně z doby před zdražováním. 
 
Hlavní divize firmy AMD, čili Computing and Graphics, firmě přinesla v posledním kvartálu 938 milionů, což je o 12 % více než před rokem, ale o 14 % méně než v 2. kvartálu. Dle očekávání se dobře prodávaly především procesory Ryzen a projevil se také zájem o serverové EPYC, zatímco na druhé straně táhly tržby dolů slabé prodeje grafik. 
 
 
Akcie poté měly reagovat především na to, že AMD vykázalo nižší zisk, než se očekával. AMD se s investory podělilo i o informaci, že aktuální příjmy z prodejů grafických karet tvoří jen asi 30 procent příjmů celé příslušné divize a zbylých 70 procent tak jde na vrub procesorům a jejich platformám. Zdůraznilo však, že na cestě jsou další produkty, jako je 7nm datacentrové GPU Vega 20 a také nové řady notebooků s APU. Očekávat tak můžeme vylepšené Raven Ridge na 12nm procesu. 
 
Zdroj: TZ AMD


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů