reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Alameda Research žaluje Voyager Digital, chce zpět peníze, které mu vrátila

, , aktualita
Alameda Research žaluje Voyager Digital, chce zpět peníze, které mu vrátila
O další zajímavý průběh kolem kauzy zkrachovalých kryptoměnových společností se nám postarala firma Alameda Research. Ta figuruje v kauze kolem společnosti FTX a nyní žaluje Voyager Digital, po němž chce peníze, které mu vrátila.
Alameda Research žaluje Voyager Digital, chce zpět peníze, které mu vrátila
Situace kolem zkrachovalé kryptoměnové společnosti FTX se dále vyvíjí. Tentokrát se nám o rozruch postarala její část Alameda Research, kam mířily prostředky klientů FTX pro velmi riskantní operace. Jak se zdá, nekončily tu jen prostředky od FTX, ale také od klientů společnosti Voyager Digital, která zkrachovala o 4 měsíce dříve. Ta si v rámci své záchrany nechala vyplatit od Alamedy uložené půjčky a prostředky, a to konkrétně ve výši 248,8 mil. USD v září, 193,9 mil. USD v říjnu a úroků ve výši 3,2 mil. USD v srpnu. Jenže i samotná Alameda má teď problém, a tak chce tyto peníze zpět. Zažalovala tak Voyager Digital.
 
FTX logo
 
V zásadě jde o to, že dle žaloby měl Voyager Digital dělat podobné nezodpovědné riskantní operace s prostředky svých uživatelů, a poněvadž tyto splátky byly takto blízko krachu samotného FTX (a přidružených společností jako Alameda Research) a v podstatě se staly i částečnou příčinou krachu, právníci společnosti věří, že mají právo na vyplacení těchto peněz zpět (celkem 445,8 mil. USD). Připomeňme ještě, že FTX plánovalo koupit problémový Voyager, nicméně pak se samo dostalo do těch samých problémů.
 


reklama
reklama
reklama