Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc

Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
, , aktualita
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak zdánlivě na další vývoj svého Flight Simulatoru zanevřel, ovšem to bychom mu velice křivdili. Naopak, chystal si díky svému studiu Asobo (The Crew 2, ReCore) další verzi, která je z hlediska grafiky na hony vzdálená předchozímu dílu. A aby ne, když je bude od sebe dělit 14 let, takže můžeme jen s malou nadsázkou mluvit o fotorealistické grafice. 
 
 
Nejlepší důkaz toho je přiložené video s již známým trailerem, nad nímž musí každý fanda leteckých simulátorů slintat nedočkavostí. 
 
 
Nyní je tu dobrá zpráva, že se už pomalu chystá spuštění alfa testování, které začne 24. října a další testy pravděpodobně proběhnou někdy v listopadu, ale přesné datum není zatím známé. Nicméně do tohoto testování se mohou zapojit pouze ti, kteří se dříve přihlásili do Microsoft Flight Simulator Insider Program. 
 
 
Máme tu také nový vlog, který nese další informace o tom, co bude nový Microsoft Flight Simulator představovat. Jde i o to, že se budeme moci proletět nad všemi městy na planetě, jichž dle počtů Microsoftu je přes 2 miliony. V simulaci budou i všechny cesty, veškerá pohoří a předně i letiště (přes 45 tisíc). Je to prostě a jednoduše celý a přesně vymodelovaný svět, po němž si budeme moci létat. Microsoft k tomu použil svou AI Azure, která dokázala detekovat po celém světě přes 1,5 bilionu stromů a s využitím snímků vytvořila 3D modely budov. 
 
Půjde tak o kvanta dat, která se budou stahovat dle potřeby, ale Microsoft slibuje i možnost offline hraní (jisté regiony lze stáhnout předem do cache) a přizpůsobení se dostupné propustnosti internetového připojení. Detaily jsou přitom až tak daleko, že se počítá i s vykreslováním lístků trávy, a to nejen viděné při startu v okolí letiště, ale v podstatě všude, abychom třeba při nízkém průletu neviděli jen nevzhlednou zelenou plochu s texturou. 
 
Celosvětová rozloha herní plochy a detaily podpořené prací umělé inteligence, to tak budou hlavní taháky nového Flight Simulatoru.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč? První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč?
Intel zveřejnil kódové označení svého připravovaného 7nm GPU Xe, které je Ponte Vecchio dle jednoho velice starého mostu ve Florencii. Je ovšem zřejmé, že to nebude první ani jedno z prvných GPU Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář