Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc

Alfatest Microsoft Flight Simulatoru začne už tento měsíc
, , aktualita
Microsoft Flight Simulator byl naposledy vypuštěn na trh ve verzi X, která nastoupila už v roce 2006 a později nastoupila jeho Steam verze, která je sice podstatně mladší, ale technicky jen o málo vyspělejší. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft tak zdánlivě na další vývoj svého Flight Simulatoru zanevřel, ovšem to bychom mu velice křivdili. Naopak, chystal si díky svému studiu Asobo (The Crew 2, ReCore) další verzi, která je z hlediska grafiky na hony vzdálená předchozímu dílu. A aby ne, když je bude od sebe dělit 14 let, takže můžeme jen s malou nadsázkou mluvit o fotorealistické grafice. 
 
 
Nejlepší důkaz toho je přiložené video s již známým trailerem, nad nímž musí každý fanda leteckých simulátorů slintat nedočkavostí. 
 
 
Nyní je tu dobrá zpráva, že se už pomalu chystá spuštění alfa testování, které začne 24. října a další testy pravděpodobně proběhnou někdy v listopadu, ale přesné datum není zatím známé. Nicméně do tohoto testování se mohou zapojit pouze ti, kteří se dříve přihlásili do Microsoft Flight Simulator Insider Program. 
 
 
Máme tu také nový vlog, který nese další informace o tom, co bude nový Microsoft Flight Simulator představovat. Jde i o to, že se budeme moci proletět nad všemi městy na planetě, jichž dle počtů Microsoftu je přes 2 miliony. V simulaci budou i všechny cesty, veškerá pohoří a předně i letiště (přes 45 tisíc). Je to prostě a jednoduše celý a přesně vymodelovaný svět, po němž si budeme moci létat. Microsoft k tomu použil svou AI Azure, která dokázala detekovat po celém světě přes 1,5 bilionu stromů a s využitím snímků vytvořila 3D modely budov. 
 
Půjde tak o kvanta dat, která se budou stahovat dle potřeby, ale Microsoft slibuje i možnost offline hraní (jisté regiony lze stáhnout předem do cache) a přizpůsobení se dostupné propustnosti internetového připojení. Detaily jsou přitom až tak daleko, že se počítá i s vykreslováním lístků trávy, a to nejen viděné při startu v okolí letiště, ale v podstatě všude, abychom třeba při nízkém průletu neviděli jen nevzhlednou zelenou plochu s texturou. 
 
Celosvětová rozloha herní plochy a detaily podpořené prací umělé inteligence, to tak budou hlavní taháky nového Flight Simulatoru.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+ Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+
Intel se dle uniklé části prezentace chystá řádně vylepšit svou procesorovou řadu Atomů, a to v rámci připravované generace Grand Ridge. Má jít přitom o vícečipové procesory čítající až 24 jader Atom vyráběných na jistém procesu 7nm HLL+. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz
Společnost Asus zařazuje do své nabídky monitor, na nějž čekala jistě řada lidí, kteří mají zájem o herní hi-end. Na to ukazují už základní specifikace o úhlopříčce 43 palců, rozlišení Ultra HD a obnovovací frekvenci 144 Hz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech
Na konci července proběhla v médiích zpráva, že od srpna nebude možné ve sběrných dvorech odevzdávat elektroodpad značky Samsung. Oznámila to společnost Asekol s tím, že od konce minulého roku nemá s korejským výrobcem smlouvu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intelu uniklo 20 GB tajných dokumentů. Byl to však hack Intelu? Intelu uniklo 20 GB tajných dokumentů. Byl to však hack Intelu?
V posledních hodinách se Internetem přetřásá velký únik 20 GB tajných dokumentů ze serveru Intelu. Ty obsahují informace o procesorech, chipsetech, vývojové nástroje, roadmapy, referenční kódy a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Video: Starship od SpaceX zvládla první testovací let do 150 metrů Video: Starship od SpaceX zvládla první testovací let do 150 metrů
Společnosti SpaceX se povedlo úspěšně otestovat prototyp kosmické lodi Starship SN5 při krátkém zkušebním letu do výšky 150 metrů. Elon Musk je tak zase o krůček blíž svému snu vypravovat mise až k dalekému Marsu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková