www.svethardware.cz
>
>
>
>

Alienware 27 rychlý herní IPS s FreeSync

Alienware 27 rychlý herní IPS s FreeSync
, , aktualita
Dosud jsme se jen velice letmo podívali na monitor Alienware 27 (AW2720HF), který je vybaven panelem IPS, který dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz s přispěním FreeSync. A jaké jsou jeho další kvality?
K oblíbeným
reklama
Alienware 27 (AW2720HF) jsme už krátce zmínili v nedávné aktualitě, ovšem tehdy byly odhaleny skutečně jen základní informace, zatímco nyní tu máme už plné specifikace. Tento monitor se chlubí velice rychlým panelem typu IPS, který dosahuje obnovovací frekvence 240 Hz, a přitom slibuje kvalitní barvy a široké pozorovací úhly. Dell se zde zaměřuje na náročné hráče či herní profesionály, kteří se nechtějí spokojit s panelem typu TN u tak rychlého panelu. 
 
 
Alienware použilo panel od AU Optronics a mluví konkrétněji o třídě "Fast IPS". Specifikace zase hovoří o rozlišení Full HD, maximálním jasu 350 nit a kontrastu 1000:1. Pozorovací úhly jsme už probírali a ty jsou samozřejmě 178° v obou směrech a odezva GtG činí pouze 1 ms, ovšem v jistém extrémním režimu se zapnutým overdrive.  
 
Panel dokáže zobrazit 16,78 milionů barev a pokryje barevný prostor sRGB z 99 procent, což je velice slušné na tak rychlý herní monitor. Povrch je pokryt antireflexní vrstvou s tvrdostí 3H. 
 
Pro připojení můžeme využít jeden DisplayPort 1.2a nebo dva HDMI 2.0, dále tu je celkem čtyřportový USB 3.1 Gen1 hub, jack pro sluchátka a další jako vstup. Stojan umožní nastavit výšku, natočení, naklopení a nechybí mi pivot. A stejně jako ostatní nové modely od Alienware i tento má RGB podsvícení a dále různé OSD funkce jako čítač FPS, časovač, atd. 
 
Alienware 27 AW2720HF
Panel 27" IPS
Rozlišení 1920 × 1080
Maximální obnovovací frekvence 240 Hz
Synchronizace Technologie AMD FreeSync
Rozsah ?
Maximální jas 350 cd/m²
Nativní kontrast 1000:1
Pozorovací úhly 178°/178° horizontální/vertikální
Odezva 1 ms GtG (overdrive, extreme mode)
Velikost pixelu ~0,27675 mm
Hustota pixelů ~82 PPI
Gamut 99% sRGB
Vstupy 1×DP 1.2
2×HDMI 2.0
Audio audio vstup
audio výstup
Stojan Výška:+/- 130 mm,
Naklopení: 5° - 21°
Natočení: 20° - 20°
Pivot: 90° - 90°

správa kabeláže
Záruka 3 roky
Doporučená cena $599,99
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek