www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Alienware Area-51 nabídne Core-X i Threadripper

Alienware Area-51 nabídne Core-X i Threadripper
, , aktualita
Dell si připravuje nové verze svých herních desktopů Alienware Area-51, které zavítají do světa HEDT, čili Hi-End Desktopů. To díky nově využitým procesorům Intel Core-X i AMD Threadripper, mezi nimiž si zájemce bude moci vybrat.
K oblíbeným
reklama
Alienware Area-51 ale stále budou herní počítače, a tak je otázka, zda využití takového 16jádrového Threadripperu bude mít v takové mašině vůbec smysl. Nikdo ale samozřejmě neříká, že na převážně herním stroji nemůžeme také například renderovat. Primárně ale budou nové Area-51 určeny pro hraní, a to v rozlišení 4K a také pro VR. 

 
Jakýkoliv model si vyberete, ten bude v každém případě vybaven vodním chlazením procesoru, což bude klasický typ s uzavřeným okruhem, čili s radiátorem a modulem s vodním blokem a pumpou. Nicméně nemá jít o chlazení, které by bylo běžně dostupné samo o sobě a Dell sděluje, že má vydržet alespoň 50.000 hodin, což je nepřetržitých 5,7 let. 
 

Modely s Threadrippery od AMD budou samozřejmě založeny na desce s čipsetem X399 a na výběr bude mezi 12 a 16jádrovým procesorem. Co se týče grafiky, výběr bude široký a začíná už na GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon RX 570, což nevypadá jako adekvátní volba, ale pak si můžeme vybrat i dvě GeForce GTX 1080 Ti nebo tři karty Radeon RX 580. Standardně tu pak bude čtyřkanálové zapojení paměti DDR4, a to přinejlepším v 2933MHz modulech s celkovou kapacitou 64 GB. 
 

Data budeme moci ukládat na až 1TB PCIe SSD pro M2 a 2TB HDD pro SATA 6 Gb/s, pak tu máme dva Killer E2500 Gigabit NIC a buď Dell 1820 802.11ac 2x2, nebo Killer 1535 802.11ac 2x2 Wi-Fi. 
 
Dell má mít mezi OEM výrobci exkluzivní nárok na procesory AMD Threadripper a uvádí se, že první kusy mají přijít na trh 27. července (v Evropě ale až od září). Pak je nasnadě otázka, zda tato exkluzivita nebude i s ohledem na dostupnost procesorů Threadripper na trhu pro zákazníky, kteří si chtějí svůj počítač postavit sami. 
 
Alienware Area-51 vybavené procesory Intel Core X-Series budou založeny na desce s čipsetem X299 a 6, 8, 10, nebo 12jádrovém CPU. Ostatní specifikace jsou podobné či stejné jako v případě verzí s platformou AMD, přičemž tyto počítače se dostanou do Evropy 22. srpna. 

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů