www.svethardware.cz
>
>
>

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru
, , aktualita
Dvě společnosti - Allevi a Made in Space míří vysoko, a to až do vesmíru. Společně chtějí dostat do vesmíru 3D biotiskárnu, která by se z Mezinárodní vesmírné stanice mohla dostat až na palubu dálkových kosmických letů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Made in Space se zaměřuje i na tvorbu 3D tiskáren, které jsou určené pro tisk ve vesmíru. Ke kalifornské Made in Space se přidala i společnost Allevi s cílem vytvořit společně první 3D biotiskárnu pro použití v kosmu - Allevi ZeroG. 
 
Allevi byla založena v roce 2014 dvěma absolventy Pensylvánské univerzity. Nyní, o čtyři roky později, má společnost na svém kontě 3D biotiskárny Allevi 1, Allevi 2 a Allevi 6 s šesti tiskovými hlavicemi. 
 
 
Tým z Allevi navrhl extrudér, který je kompatibilní s 3D tiskárnou Additive Manufacturing Facility (AMF) od Made in Space, která se již nachází na Mezinárodní vesmírné stanici. AMF bylo na ISS dopraveno v roce 2016 a zaměřuje se na výrobu nástrojů a součástek jak pro NASA, tak i pro komerční účely. 
 
3D biotiskárna ve stavu beztíže umožní vědcům provádět experimenty nejen ve známém prostředí na Zemi, ale také ve vesmíru a porovnávat jednotlivé rozdíly. Allevi doufá, že jednoho dne by mohla Allevi ZeroG být astronautům nástrojem pro biotisk náhradních orgánů na dalekých cestách do neprozkoumaného kosmu. 
 
Zdroj: 3ders.org 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek