www.svethardware.cz
>
>
>

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru
, , aktualita
Dvě společnosti - Allevi a Made in Space míří vysoko, a to až do vesmíru. Společně chtějí dostat do vesmíru 3D biotiskárnu, která by se z Mezinárodní vesmírné stanice mohla dostat až na palubu dálkových kosmických letů. 
reklama
Společnost Made in Space se zaměřuje i na tvorbu 3D tiskáren, které jsou určené pro tisk ve vesmíru. Ke kalifornské Made in Space se přidala i společnost Allevi s cílem vytvořit společně první 3D biotiskárnu pro použití v kosmu - Allevi ZeroG. 
 
Allevi byla založena v roce 2014 dvěma absolventy Pensylvánské univerzity. Nyní, o čtyři roky později, má společnost na svém kontě 3D biotiskárny Allevi 1, Allevi 2 a Allevi 6 s šesti tiskovými hlavicemi. 
 
 
Tým z Allevi navrhl extrudér, který je kompatibilní s 3D tiskárnou Additive Manufacturing Facility (AMF) od Made in Space, která se již nachází na Mezinárodní vesmírné stanici. AMF bylo na ISS dopraveno v roce 2016 a zaměřuje se na výrobu nástrojů a součástek jak pro NASA, tak i pro komerční účely. 
 
3D biotiskárna ve stavu beztíže umožní vědcům provádět experimenty nejen ve známém prostředí na Zemi, ale také ve vesmíru a porovnávat jednotlivé rozdíly. Allevi doufá, že jednoho dne by mohla Allevi ZeroG být astronautům nástrojem pro biotisk náhradních orgánů na dalekých cestách do neprozkoumaného kosmu. 
 
Zdroj: 3ders.org 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost AMD tvrdí, že Radeonů VII má připraveno dost
Včera se objevily nepotvrzené informace, že AMD bude mít v první vlně připraveno ani ne pět tisíc kusů karet Radeon VII a že na nich nebude vydělávat, ale dokonce prodělávat. Samotná firma se nyní vůči tomu ohradila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář