www.svethardware.cz
>
>
>

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru
, , aktualita
Dvě společnosti - Allevi a Made in Space míří vysoko, a to až do vesmíru. Společně chtějí dostat do vesmíru 3D biotiskárnu, která by se z Mezinárodní vesmírné stanice mohla dostat až na palubu dálkových kosmických letů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Made in Space se zaměřuje i na tvorbu 3D tiskáren, které jsou určené pro tisk ve vesmíru. Ke kalifornské Made in Space se přidala i společnost Allevi s cílem vytvořit společně první 3D biotiskárnu pro použití v kosmu - Allevi ZeroG. 
 
Allevi byla založena v roce 2014 dvěma absolventy Pensylvánské univerzity. Nyní, o čtyři roky později, má společnost na svém kontě 3D biotiskárny Allevi 1, Allevi 2 a Allevi 6 s šesti tiskovými hlavicemi. 
 
 
Tým z Allevi navrhl extrudér, který je kompatibilní s 3D tiskárnou Additive Manufacturing Facility (AMF) od Made in Space, která se již nachází na Mezinárodní vesmírné stanici. AMF bylo na ISS dopraveno v roce 2016 a zaměřuje se na výrobu nástrojů a součástek jak pro NASA, tak i pro komerční účely. 
 
3D biotiskárna ve stavu beztíže umožní vědcům provádět experimenty nejen ve známém prostředí na Zemi, ale také ve vesmíru a porovnávat jednotlivé rozdíly. Allevi doufá, že jednoho dne by mohla Allevi ZeroG být astronautům nástrojem pro biotisk náhradních orgánů na dalekých cestách do neprozkoumaného kosmu. 
 
Zdroj: 3ders.org 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek