www.svethardware.cz
>
>
>

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru

Allevi a Made in Space pracují na 3D biotiskárně pro použití ve vesmíru
, , aktualita
Dvě společnosti - Allevi a Made in Space míří vysoko, a to až do vesmíru. Společně chtějí dostat do vesmíru 3D biotiskárnu, která by se z Mezinárodní vesmírné stanice mohla dostat až na palubu dálkových kosmických letů. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Made in Space se zaměřuje i na tvorbu 3D tiskáren, které jsou určené pro tisk ve vesmíru. Ke kalifornské Made in Space se přidala i společnost Allevi s cílem vytvořit společně první 3D biotiskárnu pro použití v kosmu - Allevi ZeroG. 
 
Allevi byla založena v roce 2014 dvěma absolventy Pensylvánské univerzity. Nyní, o čtyři roky později, má společnost na svém kontě 3D biotiskárny Allevi 1, Allevi 2 a Allevi 6 s šesti tiskovými hlavicemi. 
 
 
Tým z Allevi navrhl extrudér, který je kompatibilní s 3D tiskárnou Additive Manufacturing Facility (AMF) od Made in Space, která se již nachází na Mezinárodní vesmírné stanici. AMF bylo na ISS dopraveno v roce 2016 a zaměřuje se na výrobu nástrojů a součástek jak pro NASA, tak i pro komerční účely. 
 
3D biotiskárna ve stavu beztíže umožní vědcům provádět experimenty nejen ve známém prostředí na Zemi, ale také ve vesmíru a porovnávat jednotlivé rozdíly. Allevi doufá, že jednoho dne by mohla Allevi ZeroG být astronautům nástrojem pro biotisk náhradních orgánů na dalekých cestách do neprozkoumaného kosmu. 
 
Zdroj: 3ders.org 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková