www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon PartFinder ověří kompatibilitu vybíraného hardwaru

Amazon PartFinder ověří kompatibilitu vybíraného hardwaru
, , aktualita
Vyznat se v tom, který hardware je kompatibilní nebo by dle specifikací měl být kompatibilní, to není pro každého snadný úkol. Amazon si tak připravil nástroj PartFinder, který nám to má usnadnit. Zatím ale nefunguje zrovna dobře. 
K oblíbeným
reklama
Amazon PartFinder je tak služba podobná tomu, co nabízí PCPartPicker a že sotva začala, tak je jasné, že ještě zdaleka není na stejné úrovni. Pokud si vybereme třeba standardní SATA SSD jako Samsung 860 EVO, PartFinder zahlásí, že si není jistý kompatibilitou s deskou EVGA Z370-FTW nebo Asus ROG Maximus X Hero. Čili zatím tato služba spíše nefunguje než funguje. 
 
 
Amazon chce prostřednictvím PartFinderu posloužit jednak koncovým uživatelům a zákazníkům, kteří budou méně tápat při výběru hardwaru, což má samozřejmě ten předpoklad, že nás nebude přesvědčovat o bezproblémovosti kombinace Ryzenu a desky s LGA 1151. Amazon tím ale poslouží i sám sobě, protože pokud si méně lidí vybere špatný hardware, znamená to i méně vráceného a potenciálně poškozeného zboží.  
 
Je třeba uznat, že dnes jsme na tom s kompatibilitou hardwaru a jeho "blbuvzdorností" lépe než třeba v 90. letech, kdy nebyl žádný problém si zničit AT desku špatným zapojením napájecích konektorů nebo zdroj (a možná i další hardware) jeho přepnutím na 110 V a desky s čipovými sadami různých výrobců si často nerozuměly ani samy se sebou. Dnes už takové věci řešit moc nemusíme, ale i tak je tu pár pastí, jako třeba kompatibilita procesorů s deskami vybavenými paticí LGA 1151, což je pochopitelně o moderních Coffee Lake a starších deskách pro Skylake. I při správném výběru komponent dle obecné kompatibility ale mohou vzniknout problémy s tím, že se něco nevejde do skříně nebo kabel zdroje nedosáhne na své místo. Výrobci skříní ale už běžně udávají příslušné maximální rozměry komponent, jako jsou karty, procesorový chladič či zdroj, takže prostě a jednoduše, PC je na tom z hlediska kompatibility a informací o ní mnohem lépe než bývalo. 
 
Je otázka, z čeho bude PartFinder vycházet a zda se Amazon odhodlá alespoň nejprodávanější hardware navzájem testovat, nebo bude vycházet pouze ze specifikací a v případě výrobců desek z tabulek s testovaným hardwarem (především operační paměti). Nakonec by mohl využít také zpětnou vazbu zákazníků. To se teprve uvidí. Zatím lze říci to, že PartFinder dá o sobě vědět automaticky a prostřednictvím vlastní lišty zobrazené hned nad fotografiemi produktu dá vědět, zda je s dříve vybranou komponentou kompatibilní, není, nebo si není jistý. Pokud ale zatím nedokáže ani určit to, že SATA SSD od Samsungu bude pracovat na moderní desce pro Intel Core, měl by asi zatím zůstat ještě skrytý. 
 
Zdroj: Anadtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů