www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon PartFinder ověří kompatibilitu vybíraného hardwaru

Amazon PartFinder ověří kompatibilitu vybíraného hardwaru
, , aktualita
Vyznat se v tom, který hardware je kompatibilní nebo by dle specifikací měl být kompatibilní, to není pro každého snadný úkol. Amazon si tak připravil nástroj PartFinder, který nám to má usnadnit. Zatím ale nefunguje zrovna dobře. 
reklama
Amazon PartFinder je tak služba podobná tomu, co nabízí PCPartPicker a že sotva začala, tak je jasné, že ještě zdaleka není na stejné úrovni. Pokud si vybereme třeba standardní SATA SSD jako Samsung 860 EVO, PartFinder zahlásí, že si není jistý kompatibilitou s deskou EVGA Z370-FTW nebo Asus ROG Maximus X Hero. Čili zatím tato služba spíše nefunguje než funguje. 
 
 
Amazon chce prostřednictvím PartFinderu posloužit jednak koncovým uživatelům a zákazníkům, kteří budou méně tápat při výběru hardwaru, což má samozřejmě ten předpoklad, že nás nebude přesvědčovat o bezproblémovosti kombinace Ryzenu a desky s LGA 1151. Amazon tím ale poslouží i sám sobě, protože pokud si méně lidí vybere špatný hardware, znamená to i méně vráceného a potenciálně poškozeného zboží.  
 
Je třeba uznat, že dnes jsme na tom s kompatibilitou hardwaru a jeho "blbuvzdorností" lépe než třeba v 90. letech, kdy nebyl žádný problém si zničit AT desku špatným zapojením napájecích konektorů nebo zdroj (a možná i další hardware) jeho přepnutím na 110 V a desky s čipovými sadami různých výrobců si často nerozuměly ani samy se sebou. Dnes už takové věci řešit moc nemusíme, ale i tak je tu pár pastí, jako třeba kompatibilita procesorů s deskami vybavenými paticí LGA 1151, což je pochopitelně o moderních Coffee Lake a starších deskách pro Skylake. I při správném výběru komponent dle obecné kompatibility ale mohou vzniknout problémy s tím, že se něco nevejde do skříně nebo kabel zdroje nedosáhne na své místo. Výrobci skříní ale už běžně udávají příslušné maximální rozměry komponent, jako jsou karty, procesorový chladič či zdroj, takže prostě a jednoduše, PC je na tom z hlediska kompatibility a informací o ní mnohem lépe než bývalo. 
 
Je otázka, z čeho bude PartFinder vycházet a zda se Amazon odhodlá alespoň nejprodávanější hardware navzájem testovat, nebo bude vycházet pouze ze specifikací a v případě výrobců desek z tabulek s testovaným hardwarem (především operační paměti). Nakonec by mohl využít také zpětnou vazbu zákazníků. To se teprve uvidí. Zatím lze říci to, že PartFinder dá o sobě vědět automaticky a prostřednictvím vlastní lišty zobrazené hned nad fotografiemi produktu dá vědět, zda je s dříve vybranou komponentou kompatibilní, není, nebo si není jistý. Pokud ale zatím nedokáže ani určit to, že SATA SSD od Samsungu bude pracovat na moderní desce pro Intel Core, měl by asi zatím zůstat ještě skrytý. 
 
Zdroj: Anadtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky
Na konci ledna se objevila zpráva o jistém systému Windows 10 Lite, který by byl založen na notně osekaných Windows 10. Není jisté, že se bude takto jmenovat, ale ukazuje se, že něco takového si Microsoft opravdu chystá a půjde o jiný OS než obvykle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář