www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon PartFinder ověří kompatibilitu vybíraného hardwaru

Amazon PartFinder ověří kompatibilitu vybíraného hardwaru
, , aktualita
Vyznat se v tom, který hardware je kompatibilní nebo by dle specifikací měl být kompatibilní, to není pro každého snadný úkol. Amazon si tak připravil nástroj PartFinder, který nám to má usnadnit. Zatím ale nefunguje zrovna dobře. 
reklama
Amazon PartFinder je tak služba podobná tomu, co nabízí PCPartPicker a že sotva začala, tak je jasné, že ještě zdaleka není na stejné úrovni. Pokud si vybereme třeba standardní SATA SSD jako Samsung 860 EVO, PartFinder zahlásí, že si není jistý kompatibilitou s deskou EVGA Z370-FTW nebo Asus ROG Maximus X Hero. Čili zatím tato služba spíše nefunguje než funguje. 
 
 
Amazon chce prostřednictvím PartFinderu posloužit jednak koncovým uživatelům a zákazníkům, kteří budou méně tápat při výběru hardwaru, což má samozřejmě ten předpoklad, že nás nebude přesvědčovat o bezproblémovosti kombinace Ryzenu a desky s LGA 1151. Amazon tím ale poslouží i sám sobě, protože pokud si méně lidí vybere špatný hardware, znamená to i méně vráceného a potenciálně poškozeného zboží.  
 
Je třeba uznat, že dnes jsme na tom s kompatibilitou hardwaru a jeho "blbuvzdorností" lépe než třeba v 90. letech, kdy nebyl žádný problém si zničit AT desku špatným zapojením napájecích konektorů nebo zdroj (a možná i další hardware) jeho přepnutím na 110 V a desky s čipovými sadami různých výrobců si často nerozuměly ani samy se sebou. Dnes už takové věci řešit moc nemusíme, ale i tak je tu pár pastí, jako třeba kompatibilita procesorů s deskami vybavenými paticí LGA 1151, což je pochopitelně o moderních Coffee Lake a starších deskách pro Skylake. I při správném výběru komponent dle obecné kompatibility ale mohou vzniknout problémy s tím, že se něco nevejde do skříně nebo kabel zdroje nedosáhne na své místo. Výrobci skříní ale už běžně udávají příslušné maximální rozměry komponent, jako jsou karty, procesorový chladič či zdroj, takže prostě a jednoduše, PC je na tom z hlediska kompatibility a informací o ní mnohem lépe než bývalo. 
 
Je otázka, z čeho bude PartFinder vycházet a zda se Amazon odhodlá alespoň nejprodávanější hardware navzájem testovat, nebo bude vycházet pouze ze specifikací a v případě výrobců desek z tabulek s testovaným hardwarem (především operační paměti). Nakonec by mohl využít také zpětnou vazbu zákazníků. To se teprve uvidí. Zatím lze říci to, že PartFinder dá o sobě vědět automaticky a prostřednictvím vlastní lišty zobrazené hned nad fotografiemi produktu dá vědět, zda je s dříve vybranou komponentou kompatibilní, není, nebo si není jistý. Pokud ale zatím nedokáže ani určit to, že SATA SSD od Samsungu bude pracovat na moderní desce pro Intel Core, měl by asi zatím zůstat ještě skrytý. 
 
Zdroj: Anadtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn Další Far Cry dorazí už v únoru, přijde New Dawn
Do velice obsáhlé herní franšízy Far Cry už necelý rok po vydání Far Cry 5 přibyde další titul, a sice post-apokalyptický New Dawn. Ten dorazí už 15. února a vedle toho se můžeme podívat na výsledky udílení Game Awards. 
8.12.2018, aktualita, Jan Vítek6 komentářů