www.svethardware.cz
>
>
>

Amazon překonal očekávání, zisk stoupl 13krát

Amazon překonal očekávání, zisk stoupl 13krát
, , aktualita
Amazonu se neskutečně daří. Roste hodnota nákupů, cloudové služby jsou neméně tak oblíbené a násobně více se mu vede také v reklamní sféře. Čtvrtletní zisk tak poprvé překonal magickou hodnotu 2 miliardy.
K oblíbeným
reklama
Ve společnosti Amazon mohou opravdu hodně slavit. Takto dobré čtvrtletí by jistě každému udělalo radost. Zatímco totiž společnost v loňském druhém kvartálu (Q2/2017) vykázala zisk 197 milionů dolarů, tento rok se ji povedlo toto číslo zvýšit téměř 13násobně na 2,534 miliardy a jde o třetí čtvrtletí v řadě, kdy zisk převýšil jednu miliardu. Příjmy společnosti stouply o 39 % ze 38,0 miliard USD na nynějších 52,9 miliardy.
 
Amazon logo
 
Pokud to máme rozdělit na jednotlivé části Amazonu, tak jsou čísla následující:
  • Online (amazon.com) - Nárůst o 14 % na 27,2 miliardy USD
  • Fyzické obchody - Novinka, která za poslední čtvrtletí přinesla 4,3 miliardy USD
  • Služby dalším prodejcům - 39% nárůst na 9,7 miliardy USD
  • Předplatná (Amazon Prime) - dokonce až 57% nárůst na 3,4 miliardy USD
  • AWS (cloudové služby) - ty šly nahoru o 49 % na výsledných 6,1 miliardy USD
  • Další (zejména reklama) - 132% nárůst na 2,2 miliardy USD
Jak je vidět, polovinu příjmů Amazonu tvoří online prodej. Další čtvrtinu pak dělají jiné formy prodeje zboží. Na prodeji je tak Amazon stále závislý, pořád jde tedy zejména o prodejce. Každopádně se snaží prorazit i v jiných službách, které rostou podstatně rychleji a mohou se již brzy stát velmi významnými zdroji příjmů společnosti.
 
Jde např. o předplatné Amazon Prime, velmi dobře si vedou cloudové služby a růžky už začíná vystrkovat také reklamní byznys. Tam Amazon zavedl nový formát sponzorovaných reklam, které mohou být umístěné na nejrůznějších webových stránkách. Se dvěma miliardami příjmů tak zatím nemůže konkurovat Facebooku, kterému reklama přinesla 13 miliard, natož Googlu s 28 miliardami, ale kdo ví, budoucnost možná vynese Amazon mezi tyto dva reklamní giganty. Ostatně odborníci předpokládali roční zisk z reklamy okolo 3,8 miliardy, nyní se hovoří o číslech blížící se 5 miliardám. Amazon se proto snaží, aby inzerenti měli se systémem jednodušší práci a např. mohli lépe měřit efektivitu reklamy.
 
Amazon má nyní hodnotu 909 miliard USD, což se hodně blíží společnosti Apple (942 miliard). Dosud se věřilo, že Apple bude první společností, která překoná bilion USD, nicméně vzhledem k tomu, že před čtyřmi měsíci měl Amazon jen 768 miliard a Apple 889 miliard, je jasně vidět, kdo tu roste mnohem rychleji. Otázkou je, zda ten růst vydrží.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek