www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů

AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
, , aktualita
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se zvláště v případě první generace procesorů Ryzen velice snažila o to, aby se testovací vzorky s jednou i více deskami a potřebnými paměťmi dostaly do co nejvíce recenzentských rukou. Tato ochota letos náhle značně ochabla a s nástupem Ryzenu 9 3950X a Threadripperů 3. generace je to dle ohlasů ještě horší. 
 
 máme, ale nedáme
 
Za tím vším může stát odlišný přístup marketingového oddělení, ale vedle toho třeba i ten prostý fakt, že AMD nemusí mít těchto procesorů nazbyt a rozhodlo se šetřit s nabídkou vzorků pro testy. 
 
 
Nicméně zde nejde jen o nějaké provinční a pro celkový marketingový obraz firmy nedůležité weby mluvící jakousi podivnou slovanskou hatmatilkou. Svůj vzorek nového Ryzenu 9 3950X a ani nový Threadripper nedostal ani Jurij "1USMUS" Bublij, který je autorem utility Ryzen DRAM Calculator a jako takový poskytuje neocenitelnou pomoc samotnému AMD, neboť pomáhá jeho zákazníkům dosahovat vyšší výkon, jímž se mnozí pochopitelně rádi pochlubí. A krom toho Bublij sám pro AMD pracuje. 
 
Znamená to tak, že DRAM Calculator nebude zahrnovat podporu pro dané procesory do té doby, než se Bublij dostane k potřebným procesorům. 
 
Svůj vzorek nového Ryzenu nedostal také Charlie Demerjian ze SemiAccurate a jistě i mnozí další. Linus (Tech Tips) se tak nabídl, že Jurijovi pošle alespoň nový Ryzen 9, až bude k dispozici, pokud si tedy někdo v AMD ještě před tím neuvědomí svůj omyl.
 
Vypadá to ovšem, že nových Ryzenů 9 3950X opravdu nebude nazbyt, když mají nabídnout ještě o 100 MHz vyšší turbo než Ryzen 9 3900X, v jehož případě měl právě nedostatek čipletů schopných pracovat na tak vysokém taktu způsobit omezení dodávek na trh. O lecčem také vypovídají ceny v českých obchodech, kde bychom mohli očekávat ceny kolem 23 tisíc, jenomže ty se pohybují spíše na 33 tisících a výš. Obchodníci přitom už přinejmenším tuší, jak to s dostupností nakonec bude, což by zvolené ceny mohly pěkně ilustrovat. 
 
Zdroj: 1USMUS via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář