www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů

AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
, , aktualita
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
K oblíbeným
reklama
Společnost AMD se zvláště v případě první generace procesorů Ryzen velice snažila o to, aby se testovací vzorky s jednou i více deskami a potřebnými paměťmi dostaly do co nejvíce recenzentských rukou. Tato ochota letos náhle značně ochabla a s nástupem Ryzenu 9 3950X a Threadripperů 3. generace je to dle ohlasů ještě horší. 
 
 máme, ale nedáme
 
Za tím vším může stát odlišný přístup marketingového oddělení, ale vedle toho třeba i ten prostý fakt, že AMD nemusí mít těchto procesorů nazbyt a rozhodlo se šetřit s nabídkou vzorků pro testy. 
 
 
Nicméně zde nejde jen o nějaké provinční a pro celkový marketingový obraz firmy nedůležité weby mluvící jakousi podivnou slovanskou hatmatilkou. Svůj vzorek nového Ryzenu 9 3950X a ani nový Threadripper nedostal ani Jurij "1USMUS" Bublij, který je autorem utility Ryzen DRAM Calculator a jako takový poskytuje neocenitelnou pomoc samotnému AMD, neboť pomáhá jeho zákazníkům dosahovat vyšší výkon, jímž se mnozí pochopitelně rádi pochlubí. A krom toho Bublij sám pro AMD pracuje. 
 
Znamená to tak, že DRAM Calculator nebude zahrnovat podporu pro dané procesory do té doby, než se Bublij dostane k potřebným procesorům. 
 
Svůj vzorek nového Ryzenu nedostal také Charlie Demerjian ze SemiAccurate a jistě i mnozí další. Linus (Tech Tips) se tak nabídl, že Jurijovi pošle alespoň nový Ryzen 9, až bude k dispozici, pokud si tedy někdo v AMD ještě před tím neuvědomí svůj omyl.
 
Vypadá to ovšem, že nových Ryzenů 9 3950X opravdu nebude nazbyt, když mají nabídnout ještě o 100 MHz vyšší turbo než Ryzen 9 3900X, v jehož případě měl právě nedostatek čipletů schopných pracovat na tak vysokém taktu způsobit omezení dodávek na trh. O lecčem také vypovídají ceny v českých obchodech, kde bychom mohli očekávat ceny kolem 23 tisíc, jenomže ty se pohybují spíše na 33 tisících a výš. Obchodníci přitom už přinejmenším tuší, jak to s dostupností nakonec bude, což by zvolené ceny mohly pěkně ilustrovat. 
 
Zdroj: 1USMUS via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů