AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti

AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
, , aktualita
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
K oblíbeným
reklama
AMD si o tom může říkat co chce a my mu můžeme a nemusíme věřit, nicméně podívejme se na to, co o eskalovaném souboji s NVIDIÍ říká Scott Herkelman, viceprezident AMD a generální manažer radeonové divize. 
 
 
Jak dobře víme, AMD vyložilo na stůl pomyslné karty jako první, když představilo už reálné karty Radeon RX 5700 a 5700 XT za oficiální ceny 379 a 449 USD. Následně reagovala NVIDIA, která vypustila na trh karty GeForce RTX 2060 SUPER a RTX 2070 SUPER (RTX 2080 SUPER bude následovat zítra, ale ta je poněkud mimo toto dění). Pro zákazníky jsou nové GeForce SUPER z hlediska výkonu a ceny mnohem zajímavější volba, takže pak nebylo divu, že AMD zdánlivě reagovalo snížením cen nových RAdeonů na 349 a 399 USD. Tedy až na to, že dle Herkelmana šlo o předem připravenou akci. 
 
Slyšet to můžeme v následujícím videu (čas 26:30). 
 
 
Herkelman uvedl, že už v případě původních Turingů je NVIDIA pod velkým tlakem kvůli maržím, jež nejsou vzhledem k velkým rozměrům daných čipů moc vysoké. AMD se tak rozhodlo nejdříve naoko stanovit ceny nových Radeonů, na něž NVIDIA bude reagovat a pak bude následovat snížení cen s očekáváním, že za tím už NVIDIA nepůjde a stanovené ceny nových GeForce SUPER už zůstanou. 
 
AMD si také všimlo, že karty RTX 2060 a RTX 2070 se potýkají se slabým zájmem zákazníků a k tomu přišly vhod nové Radeony, které mají s konkurenční RTX nižší kategorie na trhu "zablokovat". 
 
Herkelman zatím vidí své AMD v novém souboji s NVIDIÍ jako vítěze, což by naznačovalo, že marže z nových Radeonů jsou velice slušné. Ale jak už bylo řečeno, věřit tomu všemu můžeme a nemusíme. Jisté je to, že i ceny starších karet jdou nyní dolů, ať už bylo snížení cen nových Radeonů předem připravené, nebo ne, takže vítězem je především zákazník, který může z povzdálí také sledovat, jak se AMD s NVIDIÍ opět jednou mydlí. 
 
Zdroj: HotHardware via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů