AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti

AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
, , aktualita
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
K oblíbeným
reklama
AMD si o tom může říkat co chce a my mu můžeme a nemusíme věřit, nicméně podívejme se na to, co o eskalovaném souboji s NVIDIÍ říká Scott Herkelman, viceprezident AMD a generální manažer radeonové divize. 
 
 
Jak dobře víme, AMD vyložilo na stůl pomyslné karty jako první, když představilo už reálné karty Radeon RX 5700 a 5700 XT za oficiální ceny 379 a 449 USD. Následně reagovala NVIDIA, která vypustila na trh karty GeForce RTX 2060 SUPER a RTX 2070 SUPER (RTX 2080 SUPER bude následovat zítra, ale ta je poněkud mimo toto dění). Pro zákazníky jsou nové GeForce SUPER z hlediska výkonu a ceny mnohem zajímavější volba, takže pak nebylo divu, že AMD zdánlivě reagovalo snížením cen nových RAdeonů na 349 a 399 USD. Tedy až na to, že dle Herkelmana šlo o předem připravenou akci. 
 
Slyšet to můžeme v následujícím videu (čas 26:30). 
 
 
Herkelman uvedl, že už v případě původních Turingů je NVIDIA pod velkým tlakem kvůli maržím, jež nejsou vzhledem k velkým rozměrům daných čipů moc vysoké. AMD se tak rozhodlo nejdříve naoko stanovit ceny nových Radeonů, na něž NVIDIA bude reagovat a pak bude následovat snížení cen s očekáváním, že za tím už NVIDIA nepůjde a stanovené ceny nových GeForce SUPER už zůstanou. 
 
AMD si také všimlo, že karty RTX 2060 a RTX 2070 se potýkají se slabým zájmem zákazníků a k tomu přišly vhod nové Radeony, které mají s konkurenční RTX nižší kategorie na trhu "zablokovat". 
 
Herkelman zatím vidí své AMD v novém souboji s NVIDIÍ jako vítěze, což by naznačovalo, že marže z nových Radeonů jsou velice slušné. Ale jak už bylo řečeno, věřit tomu všemu můžeme a nemusíme. Jisté je to, že i ceny starších karet jdou nyní dolů, ať už bylo snížení cen nových Radeonů předem připravené, nebo ne, takže vítězem je především zákazník, který může z povzdálí také sledovat, jak se AMD s NVIDIÍ opět jednou mydlí. 
 
Zdroj: HotHardware via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře