AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti

AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
, , aktualita
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
K oblíbeným
reklama
AMD si o tom může říkat co chce a my mu můžeme a nemusíme věřit, nicméně podívejme se na to, co o eskalovaném souboji s NVIDIÍ říká Scott Herkelman, viceprezident AMD a generální manažer radeonové divize. 
 
 
Jak dobře víme, AMD vyložilo na stůl pomyslné karty jako první, když představilo už reálné karty Radeon RX 5700 a 5700 XT za oficiální ceny 379 a 449 USD. Následně reagovala NVIDIA, která vypustila na trh karty GeForce RTX 2060 SUPER a RTX 2070 SUPER (RTX 2080 SUPER bude následovat zítra, ale ta je poněkud mimo toto dění). Pro zákazníky jsou nové GeForce SUPER z hlediska výkonu a ceny mnohem zajímavější volba, takže pak nebylo divu, že AMD zdánlivě reagovalo snížením cen nových RAdeonů na 349 a 399 USD. Tedy až na to, že dle Herkelmana šlo o předem připravenou akci. 
 
Slyšet to můžeme v následujícím videu (čas 26:30). 
 
 
Herkelman uvedl, že už v případě původních Turingů je NVIDIA pod velkým tlakem kvůli maržím, jež nejsou vzhledem k velkým rozměrům daných čipů moc vysoké. AMD se tak rozhodlo nejdříve naoko stanovit ceny nových Radeonů, na něž NVIDIA bude reagovat a pak bude následovat snížení cen s očekáváním, že za tím už NVIDIA nepůjde a stanovené ceny nových GeForce SUPER už zůstanou. 
 
AMD si také všimlo, že karty RTX 2060 a RTX 2070 se potýkají se slabým zájmem zákazníků a k tomu přišly vhod nové Radeony, které mají s konkurenční RTX nižší kategorie na trhu "zablokovat". 
 
Herkelman zatím vidí své AMD v novém souboji s NVIDIÍ jako vítěze, což by naznačovalo, že marže z nových Radeonů jsou velice slušné. Ale jak už bylo řečeno, věřit tomu všemu můžeme a nemusíme. Jisté je to, že i ceny starších karet jdou nyní dolů, ať už bylo snížení cen nových Radeonů předem připravené, nebo ne, takže vítězem je především zákazník, který může z povzdálí také sledovat, jak se AMD s NVIDIÍ opět jednou mydlí. 
 
Zdroj: HotHardware via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář