AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti

AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
, , aktualita
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
K oblíbeným
reklama
AMD si o tom může říkat co chce a my mu můžeme a nemusíme věřit, nicméně podívejme se na to, co o eskalovaném souboji s NVIDIÍ říká Scott Herkelman, viceprezident AMD a generální manažer radeonové divize. 
 
 
Jak dobře víme, AMD vyložilo na stůl pomyslné karty jako první, když představilo už reálné karty Radeon RX 5700 a 5700 XT za oficiální ceny 379 a 449 USD. Následně reagovala NVIDIA, která vypustila na trh karty GeForce RTX 2060 SUPER a RTX 2070 SUPER (RTX 2080 SUPER bude následovat zítra, ale ta je poněkud mimo toto dění). Pro zákazníky jsou nové GeForce SUPER z hlediska výkonu a ceny mnohem zajímavější volba, takže pak nebylo divu, že AMD zdánlivě reagovalo snížením cen nových RAdeonů na 349 a 399 USD. Tedy až na to, že dle Herkelmana šlo o předem připravenou akci. 
 
Slyšet to můžeme v následujícím videu (čas 26:30). 
 
 
Herkelman uvedl, že už v případě původních Turingů je NVIDIA pod velkým tlakem kvůli maržím, jež nejsou vzhledem k velkým rozměrům daných čipů moc vysoké. AMD se tak rozhodlo nejdříve naoko stanovit ceny nových Radeonů, na něž NVIDIA bude reagovat a pak bude následovat snížení cen s očekáváním, že za tím už NVIDIA nepůjde a stanovené ceny nových GeForce SUPER už zůstanou. 
 
AMD si také všimlo, že karty RTX 2060 a RTX 2070 se potýkají se slabým zájmem zákazníků a k tomu přišly vhod nové Radeony, které mají s konkurenční RTX nižší kategorie na trhu "zablokovat". 
 
Herkelman zatím vidí své AMD v novém souboji s NVIDIÍ jako vítěze, což by naznačovalo, že marže z nových Radeonů jsou velice slušné. Ale jak už bylo řečeno, věřit tomu všemu můžeme a nemusíme. Jisté je to, že i ceny starších karet jdou nyní dolů, ať už bylo snížení cen nových Radeonů předem připravené, nebo ne, takže vítězem je především zákazník, který může z povzdálí také sledovat, jak se AMD s NVIDIÍ opět jednou mydlí. 
 
Zdroj: HotHardware via YouTube


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře