reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače

9.12.2019, Jan Vítek, aktualita
AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače
V poznámkách k prezentaci firmy AMD se objevilo potvrzení, že se jednak pracuje na funkci Integer Scaling, čili nevyhlazovaného škálování obrazvu a vedle toho tu máme také jistou novinku s označením Radeon Boost. 
AMD tak informaci o Integer Scaling a Radeon Boost zveřejnilo jen nechtěně v rámci své nové prezentace. Zatím neznáme veškeré podrobnosti, jakož i to, kterých karet a GPU se nové funkce budou týkat. Ostatně právě Integer Scaling pro nevyhlazované škálování obrazu bylo v případě Intelu a NVIDIE omezeno pouze na nejnovější generace GPU, ačkoliv jde o funkci, kterou typicky využívají milovníci velice starých her. 
 
 
Integer Scaling je navržena k tomu, aby staré hry vypadaly tak, jak vypadat mají, ovšem na monitorech s jemným rozlišením. Má za úkol například z rozlišení 320 x 240 vytvořit 640 x 480 či 960 x 720, aniž by byl obraz jakkoliv vyhlazován. Na monitoru se tak prostě a jednoduše jeden pixel zvětší na čtyři nebo devět. 
 
 
Ovšem co se týče funkce Radeon Boost s podtitulem Turbocharge Your Game, z toho lze jen těžko určit, o co půjde. Respektive půjde samozřejmě nejspíše o zvýšení výkonu, ale jak toho chce AMD dosáhnout, to se teprve uvidí. 
 
Můžeme ovšem spekulovat, že Radeon Boost bude založen na technologii HiAlgo Boost, kterou AMD získalo před třemi lety i s firmou HiAlgo. Ostatně už stačilo implementovat jinou její technologii coby Radeon Chill. Boost pracuje jednoduše tak, že se snaží při rozpohybované scéně snižovat renderovací rozlišení a zvyšovat plynulost (FPS) a naopak. Čili jde jako obvykle o něco za něco. 
 
Od Tom's Hardware se zase dozvídáme, že Integer Scaling by měl fungovat na všech GPU AMD Radeon od série 7000 s GCN, a to pod DirectX 11 i 12 a Vulkanem. To včetně APU, přičemž série RX 5000 by exkluzivně měla mít podporu i pod DirectX 9. 
 
Novou verzi ovladačů Radeon Software Adrenalin 2020 Edition očekáváme ještě v tomto roce a je možné, že AMD je vypustí společně s novými Radeony RX 5500 XT. 
 
Zdroj: Videocardz


reklama