www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače

AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače
, , aktualita
V poznámkách k prezentaci firmy AMD se objevilo potvrzení, že se jednak pracuje na funkci Integer Scaling, čili nevyhlazovaného škálování obrazvu a vedle toho tu máme také jistou novinku s označením Radeon Boost. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak informaci o Integer Scaling a Radeon Boost zveřejnilo jen nechtěně v rámci své nové prezentace. Zatím neznáme veškeré podrobnosti, jakož i to, kterých karet a GPU se nové funkce budou týkat. Ostatně právě Integer Scaling pro nevyhlazované škálování obrazu bylo v případě Intelu a NVIDIE omezeno pouze na nejnovější generace GPU, ačkoliv jde o funkci, kterou typicky využívají milovníci velice starých her. 
 
 
Integer Scaling je navržena k tomu, aby staré hry vypadaly tak, jak vypadat mají, ovšem na monitorech s jemným rozlišením. Má za úkol například z rozlišení 320 x 240 vytvořit 640 x 480 či 960 x 720, aniž by byl obraz jakkoliv vyhlazován. Na monitoru se tak prostě a jednoduše jeden pixel zvětší na čtyři nebo devět. 
 
 
Ovšem co se týče funkce Radeon Boost s podtitulem Turbocharge Your Game, z toho lze jen těžko určit, o co půjde. Respektive půjde samozřejmě nejspíše o zvýšení výkonu, ale jak toho chce AMD dosáhnout, to se teprve uvidí. 
 
Můžeme ovšem spekulovat, že Radeon Boost bude založen na technologii HiAlgo Boost, kterou AMD získalo před třemi lety i s firmou HiAlgo. Ostatně už stačilo implementovat jinou její technologii coby Radeon Chill. Boost pracuje jednoduše tak, že se snaží při rozpohybované scéně snižovat renderovací rozlišení a zvyšovat plynulost (FPS) a naopak. Čili jde jako obvykle o něco za něco. 
 
Od Tom's Hardware se zase dozvídáme, že Integer Scaling by měl fungovat na všech GPU AMD Radeon od série 7000 s GCN, a to pod DirectX 11 i 12 a Vulkanem. To včetně APU, přičemž série RX 5000 by exkluzivně měla mít podporu i pod DirectX 9. 
 
Novou verzi ovladačů Radeon Software Adrenalin 2020 Edition očekáváme ještě v tomto roce a je možné, že AMD je vypustí společně s novými Radeony RX 5500 XT. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek