www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače

AMD omylem odhalilo funkci Radeon Boost pro nové ovladače
, , aktualita
V poznámkách k prezentaci firmy AMD se objevilo potvrzení, že se jednak pracuje na funkci Integer Scaling, čili nevyhlazovaného škálování obrazvu a vedle toho tu máme také jistou novinku s označením Radeon Boost. 
K oblíbeným
reklama
AMD tak informaci o Integer Scaling a Radeon Boost zveřejnilo jen nechtěně v rámci své nové prezentace. Zatím neznáme veškeré podrobnosti, jakož i to, kterých karet a GPU se nové funkce budou týkat. Ostatně právě Integer Scaling pro nevyhlazované škálování obrazu bylo v případě Intelu a NVIDIE omezeno pouze na nejnovější generace GPU, ačkoliv jde o funkci, kterou typicky využívají milovníci velice starých her. 
 
 
Integer Scaling je navržena k tomu, aby staré hry vypadaly tak, jak vypadat mají, ovšem na monitorech s jemným rozlišením. Má za úkol například z rozlišení 320 x 240 vytvořit 640 x 480 či 960 x 720, aniž by byl obraz jakkoliv vyhlazován. Na monitoru se tak prostě a jednoduše jeden pixel zvětší na čtyři nebo devět. 
 
 
Ovšem co se týče funkce Radeon Boost s podtitulem Turbocharge Your Game, z toho lze jen těžko určit, o co půjde. Respektive půjde samozřejmě nejspíše o zvýšení výkonu, ale jak toho chce AMD dosáhnout, to se teprve uvidí. 
 
Můžeme ovšem spekulovat, že Radeon Boost bude založen na technologii HiAlgo Boost, kterou AMD získalo před třemi lety i s firmou HiAlgo. Ostatně už stačilo implementovat jinou její technologii coby Radeon Chill. Boost pracuje jednoduše tak, že se snaží při rozpohybované scéně snižovat renderovací rozlišení a zvyšovat plynulost (FPS) a naopak. Čili jde jako obvykle o něco za něco. 
 
Od Tom's Hardware se zase dozvídáme, že Integer Scaling by měl fungovat na všech GPU AMD Radeon od série 7000 s GCN, a to pod DirectX 11 i 12 a Vulkanem. To včetně APU, přičemž série RX 5000 by exkluzivně měla mít podporu i pod DirectX 9. 
 
Novou verzi ovladačů Radeon Software Adrenalin 2020 Edition očekáváme ještě v tomto roce a je možné, že AMD je vypustí společně s novými Radeony RX 5500 XT. 
 
Zdroj: Videocardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář