www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3000: rýsuje se 16 jader

AMD Ryzen 9 3000: rýsuje se 16 jader
, , aktualita
Velice dobře víme, že AMD může vybavit procesory Ryzen třetí generace až 16 jádry. Otázka zněla, zda se k tomu odhodlá a pokud ano, zda takové procesory nabídne hned mezi prvními. Nyní to vypadá, že v obou případech můžeme říci ano. 
K oblíbeným
reklama
Už od odhalení chystaných procesorů Ryzen 3000 v letošním lednu víme, že ty mohou nést dva 7nm čiplety po osmi fyzických jádrech Zen. Jednak to je patrné z umístění čipletu na dosud ukázaném vzorku, pak to i nepřímo potvrdila CEO Lisa Su a nakonec tu ještě máme jeden velice výmluvný snímek, na němž je jasně vidět, že destička procesoru je pro druhý čiplet připravena. 
 
 
Dalo se však řešit, zda AMD tuto možnost skutečně plně využije a kdy to bude. Na jedné straně je tu fakt, že běžný desktopový procesor s 16 jádry by už hluboko zakrojil do HEDT (High-End DeskTop) teritoria, ale na druhou stranu toto prolnutí už dávno nastalo především díky Intelu a jeho Xeonům generace Kaby Lake a také jeden z Threadripperů má osm jader stejně jako Ryzen 7. Od AMD také víme, že to hodlá svou nyní výhodnou pozici řádně využít a že chce tlačit na pilu. 
 
Nyní tu ale máme vůbec poprvé konkrétní informaci, kterou nabízí známý leaker TUM APISAK:
 
 
Ten mluví už konkrétně o zatím inženýrském vzorku procesoru s architekturou Zen 2, který má 16 fyzických jader, základní takt 3,3 GHz a turbo 4,2 GHz. A že jde o inženýrský vzorek, tento takt rozhodně nemusí být konečný. A že jde skutečně o Ryzen pro AM4, to je patrné ze zmínky o desce vybavené čipovou sadou X570 a pak se ještě dozvíme, že označení daného procesoru nelze dekódovat dle známé tabulky
 
Autor na konci svého tweetu ještě přidal větu v thajštině, která říká, že později se možná dočkáme ještě nějakých screenshotů. Co by mohly ukázat, to není jasné, ale mohl by to být třeba CPU-Z. 
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek