www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Ryzen 9 3000: rýsuje se 16 jader

AMD Ryzen 9 3000: rýsuje se 16 jader
, , aktualita
Velice dobře víme, že AMD může vybavit procesory Ryzen třetí generace až 16 jádry. Otázka zněla, zda se k tomu odhodlá a pokud ano, zda takové procesory nabídne hned mezi prvními. Nyní to vypadá, že v obou případech můžeme říci ano. 
K oblíbeným
reklama
Už od odhalení chystaných procesorů Ryzen 3000 v letošním lednu víme, že ty mohou nést dva 7nm čiplety po osmi fyzických jádrech Zen. Jednak to je patrné z umístění čipletu na dosud ukázaném vzorku, pak to i nepřímo potvrdila CEO Lisa Su a nakonec tu ještě máme jeden velice výmluvný snímek, na němž je jasně vidět, že destička procesoru je pro druhý čiplet připravena. 
 
 
Dalo se však řešit, zda AMD tuto možnost skutečně plně využije a kdy to bude. Na jedné straně je tu fakt, že běžný desktopový procesor s 16 jádry by už hluboko zakrojil do HEDT (High-End DeskTop) teritoria, ale na druhou stranu toto prolnutí už dávno nastalo především díky Intelu a jeho Xeonům generace Kaby Lake a také jeden z Threadripperů má osm jader stejně jako Ryzen 7. Od AMD také víme, že to hodlá svou nyní výhodnou pozici řádně využít a že chce tlačit na pilu. 
 
Nyní tu ale máme vůbec poprvé konkrétní informaci, kterou nabízí známý leaker TUM APISAK:
 
 
Ten mluví už konkrétně o zatím inženýrském vzorku procesoru s architekturou Zen 2, který má 16 fyzických jader, základní takt 3,3 GHz a turbo 4,2 GHz. A že jde o inženýrský vzorek, tento takt rozhodně nemusí být konečný. A že jde skutečně o Ryzen pro AM4, to je patrné ze zmínky o desce vybavené čipovou sadou X570 a pak se ještě dozvíme, že označení daného procesoru nelze dekódovat dle známé tabulky
 
Autor na konci svého tweetu ještě přidal větu v thajštině, která říká, že později se možná dočkáme ještě nějakých screenshotů. Co by mohly ukázat, to není jasné, ale mohl by to být třeba CPU-Z. 
 
Zdroj: TUM APISAK


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů