www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD Vega rozběhala Doom ve 4K na 68 FPS

AMD Vega rozběhala Doom ve 4K na 68 FPS
, , aktualita
Včera byl oficiálně představen akcelerátor Radeon Instinct MI25 vybavený grafickým čipem Vega, který má v disciplíně hlubokého učení překonat i nový TITAN X či Tesla P100. Každý se ale na předváděčce ptal na to, jak na tom bude Vega s hrami.
K oblíbeným
reklama
Radeon Instinct MI25 s GPU Vega poskytne hrubý výkon až 25 TFLOPS v FP16, což je v porovnání s akcelerátorem Tesla P100 (čip GP100) výrazně více, neboť NVIDIA má "pouze" 21,2 TFLOPS v FP16. Nová generace výkonných GPU od AMD tak vypadá velice dobře, ale na zvlášťní předváděčce v kalifornské Sonomě se mnoho lidí ptalo, jak AMD dokáže tento výkon přetavit pro účely her. Přeci jen tento trh je pro AMD velice důležitý stejně jako pro jiné výrobce PC komponent a samotná firma se chlubí, že dle Jon Peddie Research více hráčů využívá GPU Radeon než GPU NVIDIA a Intel dohromady:

Nic bližšího se o tomto průzkumu nedozvíme, ale lze jednoznačně předpokládat, že do toho patří jak APU, tak konzole Xbox a PlayStation. A také lze říci, že na integrovaných GPU Intel asi moc lidí nehraje, s čímž musel průzkum také počítat. Nicméně zpět k tématu.

Na události v Sonomě dle pořízených fotografií nechybělo PC vybavené grafickou kartou s čipem Vega, což už jistě nebyl Radeon Instinct MI25, neboť ten nemá ani obrazový výstup. Šlo tak o jistý prototyp, na němž běžel v rozlišení Ultra HD a na nejvyšší nastavení kvality Doom z letošního roku. Využito pak bylo přirozeně API Vulkan, na němž Radeony podávají v Doomu velice dobré výsledky.

O kartě samotné se z těchto materiálů dozvíme akorát to, že byla vybavena 8 GB videopaměti, což by měl být typ HBM2 a pak už se ukázalo, že její výkon stačí na 68 FPS. To je skóre, které je přibližně dvojnásobné v porovnání s AMD Radeon RX 480.

Můžeme si ale také všimnout ID karty, a to 687F:C1. To jsme už jednou viděli, a sice v testu hry Ashes of the Singularity, kde se uvažovalo o tom, jestli nejde o dvoučipový Radeon RX 490, nebo co je to za čertovinu. Nyní je už zcela zřejmé, že to opravdu byla Vega. Tyto výsledky ještě nelze brát jako konečné, však jde stále o prototypy karty a nikdo z nás nemůže tušit, v jakém stavu jsou její ovladače a zda GPU vůbec pracuje na finálních taktech. Můžeme ale říci, že AMD je opět krůček blíže k představení herních karet s GPU Vega a že už by to nemuselo dlouho trvat.

Dnes (nebo spíše až zítra) se také dozvíme nové informace díky akci New Horizon v Texasu. Ta odstartuje ve 22 hodin našeho času a snad přinese nové informace právě o nových kartách a také o procesorech Zen.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek