reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

AMD získalo po Xilinxu také výrobce programovatelných procesorů Pensando

, , aktualita
AMD získalo po Xilinxu také výrobce programovatelných procesorů Pensando
Společnost AMD nedávno dokončila zásadní akvizici firmy Xilinx a nyní přichází na řadu další firma, kterou si AMD kupuje za mnohem nižší sumu. Jedná se o Pensando, výrobce plně programovatelných procesorů. 
AMD získalo po Xilinxu také výrobce programovatelných procesorů Pensando
Společnost AMD v průběhu února ohlásila dokončení akvizice firmy Xilinx, která jí umožní oslovit mnohem větší trh, a sice konkrétně díky výrobě FPGA (Field Programmable Array). Nyní půjde také především o datová centra, ovšem už ne o FPGA, ale o plně programovatelné procesory, jaké navrhuje společnost Pensando. Akvizice v hodnotě 1,9 miliard dolarů už byla potvrzena (pdf).
 
 
Jde tu tak o čipy nazývané Fully Programmable Packet Processor či Programmable Packet Engine (PPE), které můžeme srovnávat právě s FPGA. Čipy FPGA už jsou vysoce flexibilní a mohou být vyladěny a nastaveny pro řadu úkolů, ale i tak obsahují běžná jádra ARM jako Cortex-A9, A53 i A72, zatímco čipy od firmy Pensando jsou už zcela a plně rekonfigurovatelné a určené dle popisu firmy AMD pro akceleraci síťových úloh, úložná zařízení a další služby pro cloud, podnikové systémy a edge. 
 
AMD pochopitelně získává hardwarové i příslušné softwarové technologie, které zapojeny do celkového firemního portfolia mají zajistit "nepřekonatelný výkon a hodnotu pro cloudové a podnikové zákazníky". Jde tu tak pochopitelně o spojení zmíněných Packet Procesorů s FPGA od firmy Xilinx a vlastními CPU a GPU od AMD. To vše umožní tvořit řešení na míru z hlediska výkonu, efektivity a celkových schopností. 
 
Pro firmu AMD tak jde o další strategický nákup, jehož dopad se teprve projeví někdy v budoucnu. Přinést by mohl i zvýšení celkových marží, s nimiž AMD dlouhodobě bojuje a které mu nezajistí pouhý prodej jinde vyráběných procesorů, grafických karet a dalších pro AMD tradičních produktů. Tím samozřejmě není míněno, že AMD jiné produkty nenabízí, ale právě o to jde i v případě akvizice firmy Pensando.
 
Zdroj: THW


reklama
reklama
reklama