www.svethardware.cz
>
>

Američané mohou vyhlížet brzké 25% zdražení hardwaru

Američané mohou vyhlížet brzké 25% zdražení hardwaru
, , aktualita
Dosud jsme si mohli leda přát, aby byly ceny hardwaru u nás i v celé Evropské unii stejné jako v USA. Často jsme si mohli číst o tom, jak je doporučená cena v EUR stejná, nebo i vyšší v porovnání s USD, ale tato výhoda Američanům zřejmě končí.
reklama
Americký prezident Donald Trump rozpoutal společně s čínskou vládou obchodní válku, která, pokud se něco nestane, brzy zasáhne běžné spotřebitele a mezi nimi i zákazníky kupující hardware či elektroniku. Tyto produkty se velice často vyrábí v Číně a již od 23. srpna tohoto roku na ně mají být uvalena dovozní cla, a to rovnou 25 procent. 
 
 
Tato cla budou platit pro elektronické integrované obvody jako procesory a kontrolery, paměti, zesilovače a pak také "electronic integrated circuits: other", což je v podstatě cokoliv z elektroniky a PC hardwaru, pokud nejde o kabel, podložku pod myš, atp. 
 
Čili prostě a jednoduše produkt, který dorazí do USA s cenou 100 dolarů bude posléze dodán do distribučního řetězce za 125 dolarů a pak se na něj začnou nabalovat marže. Nicméně zrovna v případě PC komponent je dobrá zpráva, že zdaleka ne vše se vyrábí jen v Číně. Společnosti jako Gigabyte, Asus, MSI, ASRock, AOC, GeIL, G.Skill, Kingmax, Lian Li, QNAP a mnoho dalších jsou Tchaj-wanské a na ně se cla vztahovat nebudou, stejně jako na výrobce z Jižní Koreje, Japonska, Filipín, Thajska, Singapuru, Malajsie, atd. Jenomže pokud některý z nich vyrábí svůj produkt v Číně, pak budou mít zákazníci smůlu a faktem zůstává, že Čína je největším dovozcem elektroniky do USA. 
 
Zdroj: CNN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře