www.svethardware.cz
>
>

Američané mohou vyhlížet brzké 25% zdražení hardwaru

Američané mohou vyhlížet brzké 25% zdražení hardwaru
, , aktualita
Dosud jsme si mohli leda přát, aby byly ceny hardwaru u nás i v celé Evropské unii stejné jako v USA. Často jsme si mohli číst o tom, jak je doporučená cena v EUR stejná, nebo i vyšší v porovnání s USD, ale tato výhoda Američanům zřejmě končí.
reklama
Americký prezident Donald Trump rozpoutal společně s čínskou vládou obchodní válku, která, pokud se něco nestane, brzy zasáhne běžné spotřebitele a mezi nimi i zákazníky kupující hardware či elektroniku. Tyto produkty se velice často vyrábí v Číně a již od 23. srpna tohoto roku na ně mají být uvalena dovozní cla, a to rovnou 25 procent. 
 
 
Tato cla budou platit pro elektronické integrované obvody jako procesory a kontrolery, paměti, zesilovače a pak také "electronic integrated circuits: other", což je v podstatě cokoliv z elektroniky a PC hardwaru, pokud nejde o kabel, podložku pod myš, atp. 
 
Čili prostě a jednoduše produkt, který dorazí do USA s cenou 100 dolarů bude posléze dodán do distribučního řetězce za 125 dolarů a pak se na něj začnou nabalovat marže. Nicméně zrovna v případě PC komponent je dobrá zpráva, že zdaleka ne vše se vyrábí jen v Číně. Společnosti jako Gigabyte, Asus, MSI, ASRock, AOC, GeIL, G.Skill, Kingmax, Lian Li, QNAP a mnoho dalších jsou Tchaj-wanské a na ně se cla vztahovat nebudou, stejně jako na výrobce z Jižní Koreje, Japonska, Filipín, Thajska, Singapuru, Malajsie, atd. Jenomže pokud některý z nich vyrábí svůj produkt v Číně, pak budou mít zákazníci smůlu a faktem zůstává, že Čína je největším dovozcem elektroniky do USA. 
 
Zdroj: CNN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář