www.svethardware.cz
>
>

Američané mohou vyhlížet brzké 25% zdražení hardwaru

Američané mohou vyhlížet brzké 25% zdražení hardwaru
, , aktualita
Dosud jsme si mohli leda přát, aby byly ceny hardwaru u nás i v celé Evropské unii stejné jako v USA. Často jsme si mohli číst o tom, jak je doporučená cena v EUR stejná, nebo i vyšší v porovnání s USD, ale tato výhoda Američanům zřejmě končí.
reklama
Americký prezident Donald Trump rozpoutal společně s čínskou vládou obchodní válku, která, pokud se něco nestane, brzy zasáhne běžné spotřebitele a mezi nimi i zákazníky kupující hardware či elektroniku. Tyto produkty se velice často vyrábí v Číně a již od 23. srpna tohoto roku na ně mají být uvalena dovozní cla, a to rovnou 25 procent. 
 
 
Tato cla budou platit pro elektronické integrované obvody jako procesory a kontrolery, paměti, zesilovače a pak také "electronic integrated circuits: other", což je v podstatě cokoliv z elektroniky a PC hardwaru, pokud nejde o kabel, podložku pod myš, atp. 
 
Čili prostě a jednoduše produkt, který dorazí do USA s cenou 100 dolarů bude posléze dodán do distribučního řetězce za 125 dolarů a pak se na něj začnou nabalovat marže. Nicméně zrovna v případě PC komponent je dobrá zpráva, že zdaleka ne vše se vyrábí jen v Číně. Společnosti jako Gigabyte, Asus, MSI, ASRock, AOC, GeIL, G.Skill, Kingmax, Lian Li, QNAP a mnoho dalších jsou Tchaj-wanské a na ně se cla vztahovat nebudou, stejně jako na výrobce z Jižní Koreje, Japonska, Filipín, Thajska, Singapuru, Malajsie, atd. Jenomže pokud některý z nich vyrábí svůj produkt v Číně, pak budou mít zákazníci smůlu a faktem zůstává, že Čína je největším dovozcem elektroniky do USA. 
 
Zdroj: CNN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář