www.svethardware.cz
>
>
>

AOC a Porsche Design představují 240Hz monitor nejen pro závodní hry

AOC a Porsche Design představují 240Hz monitor nejen pro závodní hry
, , aktualita
Firma AOC představila nový herní monitor Agon PD27 se zakřiveným panelem s QHD a 240 Hz. Od konkurence jej odlišuje hlavně design, který byl inspirován závodními vozy. Na návrhu se totiž podílelo studio Porsche Design.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte pocit, že všechny dnešní monitory pro hráče vypadají podobně, jistě vás potěší dnes představená novinka Agon PD27 vzniklá díky spolupráci německého studia Porsche Design a taiwanského výrobce monitorů AOC. Výsledkem je velmi elegantní monitor, který se na první pohled odlišuje od konkurence. Porsche Design se při návrhu inspirovalo motorsportem. Přední strana monitoru využívá kovový rám s logem automobilky Porsche, ale nejvýraznějším prvkem se stal kovový stojan navržený podle klasického ochranného rámu používaného v závodních vozech.
 
 
Ačkoliv by se to na první pohled nemuselo zdát, stojan  nabízí několik možností nastavení pro ideální ergonomii. Hráč si tak může změnit výšku monitoru až o 15 cm, případně obrazovku otáčet a naklápět podle potřeby. Zajímavým designovým prvkem je také projekce loga Porsche nebo Agon v různých barvách na stůl pod monitorem. Ačkoliv se nejedná o úplnou novinku, podle designérů se jedná o inspiraci podobným prvkem ve dveřích některých automobilů Porsche. Na zadní straně potom nechybí přizpůsobitelné RGB podsvícení, které se může dynamicky měnit podle hry.
 
Porsche Design AOC Agon PD27, jak zní kompletní označení tohoto modelu, používá 27palcový LCD panel typu VA. Monitor se chlubí zakřivením 1000R, které by mělo být vhodné nejen pro závodní hry, ale třeba také FPS. Rozlišení se zastavilo na hodnotě 2560 × 1440 pixelů (WQHD) a obnovovací frekvence činí impozantních 240 Hz, i když na trhu se začínají objevovat ještě rychlejší 360Hz monitory. Odezva 1 ms z šedé na šedou (GTG), respektive 0,5 ms v pohybu (MPRT) patří mezi high-endovými herními monitory prakticky ke standardu. S kompatibilními grafickými kartami mohou hráči využívat také technologii AMD FreeSync Premium Pro.
 
 
Panel s osmibitovou barevnou hloubkou zvládne pokrýt 119 % barevného prostoru sRGB, 89 % sRGB a 85 % NTSC. Certifikace VESA DisplayHDR 400 potvrzuje hodnotu jasu alespoň 400 nitů a podporu vysokého dynamického rozsahu (HDR). Pro připojení počítače jsou připraveny dva konektory HDMI 2.0 a další dva DisplayPort 1.4. Výrobce přidal také čtyři porty USB 3.2 a 5W stereo reproduktory. Ve spolupráci s Porsche Design mělo být navrženo také menu OSD, které umožňuje při použité bezdrátového ovladače nastavit všechny potřebné parametry.
 
Porsche Design AOC Agon PD27 ponese doporučenou cenu 799 eur, v přepočtu asi 21 000 Kč, i když v oficiálním obchodě Porsche Design se novinka objevila o více než 100 eur levněji. Prodej by měl být zahájen okamžitě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře