www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2
, , aktualita
S novými herními monitory se na začátku tohoto roku přímo roztrhl pytel a není to vůbec nečekané vzhledem k tomu, jak prudce roste jejich trh a jak moc se letošní veletrh CES týkal tématu PC. Co tu máme nového?
K oblíbeným
reklama
Mezi řadu monitorových novinek se zařadí také dva 27" modely CQ27G2U a Q27G2U od společnosti AOC, které patří do rodiny G2. Oba toho mají společného vcelku dost, a sice použití panelů typu VA, dále rozlišení QHD (2560 x 1440), maximální obnovovací frekvence 144 Hz řízené pomocí FreeSync, odezvu 1 ms (MPRT), statický kontrast 3000:1 a pokrytí barevného prostoru sRGB ze 120 procent a AdobeRGB z 90 %. Rozdíl je pouze či téměř jen v tom, že CQ27G2U má zakřivený panel (1500R), kdežto model Q27G2U jej má rovný. 
 
 
V AOC si tak evidentně uvědomují, že každému nemusí být po chuti zakřivená obrazovka, takže je dobře, že dávají zákazníkům takto vybrat. Dle podrobných specifikací se oba monitory liší už jen v jedné věci, a sice že zakřivený model nabízí dva porty HDMI 2.0 plus jeden DisplayPort 1.2, zatímco druhý má sice také dva HDMI, ale verze 1.4. 
 
 
 
Oba monitory jsou také vybaveny stejnými držáky, které nabízí nastavení výšky v rozsahu 130 mm a k tomu ještě možnost natočení, naklopení i pivot. Pokud držák nebude vyhovovat, může být díky podpoře VESA 100x100 nahrazen jiným. 
 
 
Dále tu máme v obou zabudovaný USB hub se čtyřmi porty verze 3.0 a zbývá nám cena, která prozradí především to, kolik si připlatíme za prohnutou obrazovku. 
 
Nejdříve přijde na trh během tohoto měsíce AOC Q27G2U s doporučenou koncovou cenou 8349 Kč (329 Eur) a od února bude prodáván zakřivený AOC CQ27G2U za 8609 Kč (339 Eur). Rozdíl tedy moc velký není. 
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus po čtyřech letech upgradoval miniPC Asus VivoStick Asus po čtyřech letech upgradoval miniPC Asus VivoStick
Cenově dostupný minipočítač Asus VivoStick (TS10) se po řadě let dočkal nové generace, která přináší větší operační paměť i úložiště. Také došlo k nasazení Windows 10 Pro usnadňující podnikové nasazení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou
HTC přichází s rozšířenou řadou nových VR headsetů VIVE Cosmos, a to konkrétně se třemi modely: VIVE Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR a VIVE Cosmos Play s vysokým rozlišením a rozšířenou realitou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200 Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání
NVIDIA nedávno uvedla do ostrého provozu službu GeForce NOW, z jejíž nabídky byly ale krátce poté stáhnuty hry od Activision Blizzard, což zákazníci nesou velice těžce. NVIDII se tak nyní velice hodí pozitivní zprávy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte aktualizoval Brix s využitím procesorů Comet Lake-U Gigabyte aktualizoval Brix s využitím procesorů Comet Lake-U
Společnost Gigabyte se rozhodla obnovit svou nabídku malých počítačů Brix vycházejících z platformy Intel NUC, takže jde přirozeně o procesory Core. Konkrétně se dočkáme úsporných Comet Lake-U, které jsou na rozdíl od desktopových už na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek