www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2
, , aktualita
S novými herními monitory se na začátku tohoto roku přímo roztrhl pytel a není to vůbec nečekané vzhledem k tomu, jak prudce roste jejich trh a jak moc se letošní veletrh CES týkal tématu PC. Co tu máme nového?
K oblíbeným
reklama
Mezi řadu monitorových novinek se zařadí také dva 27" modely CQ27G2U a Q27G2U od společnosti AOC, které patří do rodiny G2. Oba toho mají společného vcelku dost, a sice použití panelů typu VA, dále rozlišení QHD (2560 x 1440), maximální obnovovací frekvence 144 Hz řízené pomocí FreeSync, odezvu 1 ms (MPRT), statický kontrast 3000:1 a pokrytí barevného prostoru sRGB ze 120 procent a AdobeRGB z 90 %. Rozdíl je pouze či téměř jen v tom, že CQ27G2U má zakřivený panel (1500R), kdežto model Q27G2U jej má rovný. 
 
 
V AOC si tak evidentně uvědomují, že každému nemusí být po chuti zakřivená obrazovka, takže je dobře, že dávají zákazníkům takto vybrat. Dle podrobných specifikací se oba monitory liší už jen v jedné věci, a sice že zakřivený model nabízí dva porty HDMI 2.0 plus jeden DisplayPort 1.2, zatímco druhý má sice také dva HDMI, ale verze 1.4. 
 
 
 
Oba monitory jsou také vybaveny stejnými držáky, které nabízí nastavení výšky v rozsahu 130 mm a k tomu ještě možnost natočení, naklopení i pivot. Pokud držák nebude vyhovovat, může být díky podpoře VESA 100x100 nahrazen jiným. 
 
 
Dále tu máme v obou zabudovaný USB hub se čtyřmi porty verze 3.0 a zbývá nám cena, která prozradí především to, kolik si připlatíme za prohnutou obrazovku. 
 
Nejdříve přijde na trh během tohoto měsíce AOC Q27G2U s doporučenou koncovou cenou 8349 Kč (329 Eur) a od února bude prodáván zakřivený AOC CQ27G2U za 8609 Kč (339 Eur). Rozdíl tedy moc velký není. 
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů