www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2
, , aktualita
S novými herními monitory se na začátku tohoto roku přímo roztrhl pytel a není to vůbec nečekané vzhledem k tomu, jak prudce roste jejich trh a jak moc se letošní veletrh CES týkal tématu PC. Co tu máme nového?
K oblíbeným
reklama
Mezi řadu monitorových novinek se zařadí také dva 27" modely CQ27G2U a Q27G2U od společnosti AOC, které patří do rodiny G2. Oba toho mají společného vcelku dost, a sice použití panelů typu VA, dále rozlišení QHD (2560 x 1440), maximální obnovovací frekvence 144 Hz řízené pomocí FreeSync, odezvu 1 ms (MPRT), statický kontrast 3000:1 a pokrytí barevného prostoru sRGB ze 120 procent a AdobeRGB z 90 %. Rozdíl je pouze či téměř jen v tom, že CQ27G2U má zakřivený panel (1500R), kdežto model Q27G2U jej má rovný. 
 
 
V AOC si tak evidentně uvědomují, že každému nemusí být po chuti zakřivená obrazovka, takže je dobře, že dávají zákazníkům takto vybrat. Dle podrobných specifikací se oba monitory liší už jen v jedné věci, a sice že zakřivený model nabízí dva porty HDMI 2.0 plus jeden DisplayPort 1.2, zatímco druhý má sice také dva HDMI, ale verze 1.4. 
 
 
 
Oba monitory jsou také vybaveny stejnými držáky, které nabízí nastavení výšky v rozsahu 130 mm a k tomu ještě možnost natočení, naklopení i pivot. Pokud držák nebude vyhovovat, může být díky podpoře VESA 100x100 nahrazen jiným. 
 
 
Dále tu máme v obou zabudovaný USB hub se čtyřmi porty verze 3.0 a zbývá nám cena, která prozradí především to, kolik si připlatíme za prohnutou obrazovku. 
 
Nejdříve přijde na trh během tohoto měsíce AOC Q27G2U s doporučenou koncovou cenou 8349 Kč (329 Eur) a od února bude prodáván zakřivený AOC CQ27G2U za 8609 Kč (339 Eur). Rozdíl tedy moc velký není. 
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek