www.svethardware.cz
>
>
>

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2

AOC nabízí dva nové QHD herní monitory řady G2
, , aktualita
S novými herními monitory se na začátku tohoto roku přímo roztrhl pytel a není to vůbec nečekané vzhledem k tomu, jak prudce roste jejich trh a jak moc se letošní veletrh CES týkal tématu PC. Co tu máme nového?
K oblíbeným
reklama
Mezi řadu monitorových novinek se zařadí také dva 27" modely CQ27G2U a Q27G2U od společnosti AOC, které patří do rodiny G2. Oba toho mají společného vcelku dost, a sice použití panelů typu VA, dále rozlišení QHD (2560 x 1440), maximální obnovovací frekvence 144 Hz řízené pomocí FreeSync, odezvu 1 ms (MPRT), statický kontrast 3000:1 a pokrytí barevného prostoru sRGB ze 120 procent a AdobeRGB z 90 %. Rozdíl je pouze či téměř jen v tom, že CQ27G2U má zakřivený panel (1500R), kdežto model Q27G2U jej má rovný. 
 
 
V AOC si tak evidentně uvědomují, že každému nemusí být po chuti zakřivená obrazovka, takže je dobře, že dávají zákazníkům takto vybrat. Dle podrobných specifikací se oba monitory liší už jen v jedné věci, a sice že zakřivený model nabízí dva porty HDMI 2.0 plus jeden DisplayPort 1.2, zatímco druhý má sice také dva HDMI, ale verze 1.4. 
 
 
 
Oba monitory jsou také vybaveny stejnými držáky, které nabízí nastavení výšky v rozsahu 130 mm a k tomu ještě možnost natočení, naklopení i pivot. Pokud držák nebude vyhovovat, může být díky podpoře VESA 100x100 nahrazen jiným. 
 
 
Dále tu máme v obou zabudovaný USB hub se čtyřmi porty verze 3.0 a zbývá nám cena, která prozradí především to, kolik si připlatíme za prohnutou obrazovku. 
 
Nejdříve přijde na trh během tohoto měsíce AOC Q27G2U s doporučenou koncovou cenou 8349 Kč (329 Eur) a od února bude prodáván zakřivený AOC CQ27G2U za 8609 Kč (339 Eur). Rozdíl tedy moc velký není. 
 
Zdroj: TZ AOC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře