Apex Legends si zahrálo už 50 milionů lidí, nástup je to raketový

Apex Legends si zahrálo už 50 milionů lidí, nástup je to raketový
, , aktualita
I samotný Fortnite může jen závidět prudký nástup titulu Apex Legends, který si po pouhém jednom měsíci zahrálo už na 50 milionů lidí. Fortnite je sice stále mnohem populárnější titul, ale nic netrvá věčně. 
K oblíbeným
reklama
S informací o 50 milionech hráčů, kteří si už alespoň vyzkoušeli hru Apex Legends, se autoři podělili na svém twitterovém účtu. Trvalo to pouhé čtyři týdny, než toho bylo dosaženo, ačkoliv hra přišla na trh 4. února jako naprosté překvapení, o němž se do té doby nikde nemluvilo. Vtrhla tak do nabídky titul pro Windows PC, Xbox One a PlayStation 4 a ihned zaujala milion hráčů, kteří si ji v prvních hodinách stáhli. 
 
 
Společnost Electronic Arts přitom dostala menší záhlavec od akcionářů, kterým nevoněly její výsledky, ale akcie pak nedlouho na to zase vyštřelily nahoru. 
 
 
A jak si vede Apex Legends oproti Fortnite Battle Royale? Tento titul od Epic Games už dokázal přitáhnout pozornost cca 200 milionů lidí, ale až po nějakých 430 dnech na trhu. Na mezník 50 milionů se mu podařilo vyšplhat až za nějakých 17 týdnů, zatímco hře Apex Legends to zabralo jen pouhé čtyři. Je tak jasně vidět, že její nástup je mnohem prudší a v Epic Games mají nyní důvod ke znepokojení. Ostatně ale museli počítat s tím, že Fortnite nebude populární donekonečna a že ostatním firmám úspěch této hry nedá spát a ty budou hledat cesty, jak převzít štafetu, stejně jako to provedlo samotné studio Epic Games titulu PUBG. 
 
Co se týče popularity na Twitchi, v tomto případě už Apex Legends konkurenční Fortnite téměř dohnala, jak je vidět na TwitchTrackeru
 
Studiu Respawn se tak tento titul rozhodně povedl a dá se říci, že k tomu mělo správný recept. Dalo se už zalovit ve velice hlubokém rybníku s fanoušky žánru Battle Royale, a to pomocí dobře známé franšízy Titanfall a samozřejmě je tu i ten důležitý fakt, že je to titul distribuovaný zdarma. Respawn také v neposlední řadě provedli dobrou práci, takže výsledkem je velký úspěch. 
 
Pro Apex Legends se také chystá Battle Pass, jehož prostřednictvím už EA budou moci začít na úspěchu svého titulu vydělávat. V první sezóně se objeví nové postavy (tzv. Legendy), zbraně, předměty, atd. Lze očekávat podobnou či naprosto stejnou cenu, jakou nasadili i autoři Fortnite a PUBG, čili asi 10 dolarů. Jakýkoliv obsah z placeného Battle Pass by ale měl být odemknutelný i zdarma hraním 
 
Zdroj: Apex Legends - via Twitter


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů