www.svethardware.cz
>
>
>

Apple chystá kreditní karty pod značkou Apple Pay

Apple chystá kreditní karty pod značkou Apple Pay
, , aktualita
Prodeje iPhonů už moc nerostou a Apple logicky hledá cesty, jak si zajistit další nárůst příjmů. Jednou z nich jsou služby, a tak by se už docela brzy měl Apple ve větším vrhnout na bankovnictví. Spolu s Goldman Sachs představí kreditní karty.
K oblíbeným
reklama
Společnosti dobře ví, že jen prodej hardwaru jim vysoké zisky nezajistí a snaží se také rozšiřovat své služby. V případě Applu to jsou nemalé provize z jeho App Store, nicméně tato společnost uvažuje i o dalších oblastech. Její platební systém Apple Pay tak má být v blízké budoucnosti rozšířen i o běžné kreditní karty a společnost tak jde paradoxně proti proudu času.
 
Apple Store
 
Zatímco dnes se placení přesouvá z karet na telefony, Apple začal s Apple Pay na telefonech, ale půjde i na klasické karty. Podobně to bylo i s Paypalem, který bořil klasické bankovnictví, aby po několika letech rovněž přišel i s kreditními kartami.
 
Kreditní karta Applu vznikne ve spolupráci s bankou Goldman Sachs a ponese již zmíněnou značku Apple Pay. Představit by se měla už počátkem příštího roku, zatím ale není jasné, na kterých všech trzích bude dostupná. Díky tomu si Apple zajistí další typ příjmů, které nevyžadují výrobu hardwaru a možná mu to pomůže stát se první společností na světě, která bude mít hodnotu jednoho bilionu dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel pro výrobu Tiger Lake i Xe využívá 10nm architekturu SuperFin Intel pro výrobu Tiger Lake i Xe využívá 10nm architekturu SuperFin
Intel se chystá vypustit na trh 10nm procesory Tiger Lake, které by dle dosavadních informací měly nabídnout mnohem lepší vlastnosti než Ice Lake, a to včetně taktů. A vypadá to, že právě ty půjdou na vrub jisté architektuře zvané SuperFin. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Xe-HPG s ray tracingem přijdou v příštím roce Intel Xe-HPG s ray tracingem přijdou v příštím roce
Intel už konečně zveřejnil nové informace o svých chystaných grafikách Xe v podobě samostatných karet. Očekávat můžeme i Xe-HPG, které přijdou v příštím roce a nabídnou hardwarový ray tracing. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář