www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple Mac Pro je velmi snadné opravit, tvrdí iFixit

Apple Mac Pro je velmi snadné opravit, tvrdí iFixit
, , aktualita
Server iFixit se zabývá rozebíráním hardwaru a zjišťování, jak snadno se dají opravit jednotlivé produkty. Tentokrát se podíval na počítač Apple Mac Pro a zjistil, že je to překvapivě snadné a Apple je výjimečně vstřícný.
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple je známá tím, že její produkty jsou často v podstatě neopravitelné. V případě notebooků nevyměníte v podstatě nic, protože je vše pevně na základní desce. A i oprava toho, co by se normálně vyměnit dalo, je komplikovaná. Proto bylo zajímavé sledovat, jak si povede nový počítač Apple Mac Pro, když jeho mobilní verze MacBook Pro v tomto testu totálně propadla a odnesla si jediný bod z 10. Jeho desktopový bráška je na tom ale úplně jinak a od iFixitu si odnesl neočekávaných 9 bodů z 10. To je u Applu dost překvapením a leckdo čekal, že zde hodně přituhne. Nestalo se, desktop je desktopem a je plně modulární.
 
Apple Mac Pro
 
Server iFixit tak tvrdí že otevření skříně snad už nemohlo být snazší, základní opravy lze provést se standardním nářadím nebo dokonce úplně bez něj. Použita jsou standardní rozhraní a výměna všech důležitých komponent se nijak zvlášť neliší od toho, co bychom čekali. Jedním z problémů je SSD s operačním systémem, které je chráněno pomocí bezpečnostního čipu T2, takže v tomto případě je nutný odborný zásah. Přidávání dalších SSD disků je však bezproblémové. Zajímavostí je, že Apple dokonce na samotném zařízení dává číslované návody k tomu, jak provést některé z oprav.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář