www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Apple představil nový iPad

Apple představil nový iPad
, , aktualita
Společnost Apple dle očekávání přišla s novým iPadem, tedy již třetí generací svého tabletu, který má dostat displej Retina s velmi vsysokým rozlišením, k tomu procesor A5X, 5Mpix kameru iSight i pro natáčení videa ve Full HD a mobilní připojení...
K oblíbeným
reklama
Společnost Apple dle očekávání přišla s novým iPadem, tedy již třetí generací svého tabletu, který má dostat displej Retina s velmi vsysokým rozlišením, k tomu procesor A5X, 5Mpix kameru iSight i pro natáčení videa ve Full HD a mobilní připojení 4G LTE. K tomu také Apple oznámil, že jeho starší iPad 2 bude nabízen za nižší cenu 399 USD.

Zmíněný displej nabídne čtyřnásobné množství pixelů než iPad 2, což je konkrétně 2048 x 1536, takže můžeme očekávat velmi jemný rastr, neboť jde o 9,7" IPS model. Procesor A5X dosponuje dvěma jádry a byl vyroben na míru svému tabletu s ohledem na výkon i výdrž baterie. Kamera iSight zase disponuje snímacím čipem typu BSI (BackSide Illumination), jemuž stačí méně světla než obvyklým čipům (jde o technologii již dlouho využívanou ve světě videokamer) a co se týče konektivity, kromě Wi-Fi a Bluetooth 4.0 to bude i 4G lišící se svou nabídkou podle poskytovatele připojení (v USA to jsou AT&T a Verizon).

Zabudována je tu 42,5Wh baterie s výdrží kolem 10 hodin při sledování videa, surfování po webu, apod. Při využití mobilního připojení o jednu hodinku výdrže přijdeme. Mezi I/O pak patří 30pinový dokovací konektor, 3,5mm stereo jack, zabudovaný reproduktor a mikrofon a u 4G modelu samozřejmě také slot pro SIM kartu.

Dále se můžeme těšit na akcelerometr, gyroskop, senzor okolního osvětlení, digitální kompas a modul A-GPS má z nějakého důvodu jen 4G verze. Veškeré specifikace najdete na webu výrobce (viz zdroj).

K nám nový iPad dorazí koncem tohoto měsíce a očekávat můžeme ceny odpovídající 499, 599 a 699 USD za 16GB, 32GB a 64GB model s Wi-Fi a pak už Apple uvedl jen ceny verze Wi-Fi + 4G u AT&T a Verizon, a to 629, 729 a 829 USD.

Zdroj: TZ Apple
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili, že z podzemí Europy tryská voda Astronomové potvrdili, že z podzemí Europy tryská voda
Astronomové dokázali přímo detekovat vodu tryskající z podzemí Jupiterova měsíce Europa. Našli tak vodní páry přímo v atmosféře měsíce. Je to tak dosud nejlepší důkaz toho, že na Europě je voda. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny Biostar: desky s AMD B550 a Intel 400 Series jsou už připraveny
Dle zástupkyně společnosti Biostar a jejího rozhovoru s Brainbox jsou už v podstatě připraveny základní desky s čipsety AMD B550 a Intel 400 Series. Čekat by se tak mělo snad už jen na to, až se zavelí k nástupu na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů