reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple představil nový iPad

8.3.2012, Jan Vítek, aktualita
Apple představil nový iPad
Společnost Apple dle očekávání přišla s novým iPadem, tedy již třetí generací svého tabletu, který má dostat displej Retina s velmi vsysokým rozlišením, k tomu procesor A5X, 5Mpix kameru iSight i pro natáčení videa ve Full HD a mobilní připojení...
Společnost Apple dle očekávání přišla s novým iPadem, tedy již třetí generací svého tabletu, který má dostat displej Retina s velmi vsysokým rozlišením, k tomu procesor A5X, 5Mpix kameru iSight i pro natáčení videa ve Full HD a mobilní připojení 4G LTE. K tomu také Apple oznámil, že jeho starší iPad 2 bude nabízen za nižší cenu 399 USD.

Zmíněný displej nabídne čtyřnásobné množství pixelů než iPad 2, což je konkrétně 2048 x 1536, takže můžeme očekávat velmi jemný rastr, neboť jde o 9,7" IPS model. Procesor A5X dosponuje dvěma jádry a byl vyroben na míru svému tabletu s ohledem na výkon i výdrž baterie. Kamera iSight zase disponuje snímacím čipem typu BSI (BackSide Illumination), jemuž stačí méně světla než obvyklým čipům (jde o technologii již dlouho využívanou ve světě videokamer) a co se týče konektivity, kromě Wi-Fi a Bluetooth 4.0 to bude i 4G lišící se svou nabídkou podle poskytovatele připojení (v USA to jsou AT&T a Verizon).

Zabudována je tu 42,5Wh baterie s výdrží kolem 10 hodin při sledování videa, surfování po webu, apod. Při využití mobilního připojení o jednu hodinku výdrže přijdeme. Mezi I/O pak patří 30pinový dokovací konektor, 3,5mm stereo jack, zabudovaný reproduktor a mikrofon a u 4G modelu samozřejmě také slot pro SIM kartu.

Dále se můžeme těšit na akcelerometr, gyroskop, senzor okolního osvětlení, digitální kompas a modul A-GPS má z nějakého důvodu jen 4G verze. Veškeré specifikace najdete na webu výrobce (viz zdroj).

K nám nový iPad dorazí koncem tohoto měsíce a očekávat můžeme ceny odpovídající 499, 599 a 699 USD za 16GB, 32GB a 64GB model s Wi-Fi a pak už Apple uvedl jen ceny verze Wi-Fi + 4G u AT&T a Verizon, a to 629, 729 a 829 USD.

Zdroj: TZ Apple
reklama