www.svethardware.cz
>
>
>
>

Apple si prý zarezervoval veškerou 3nm výrobu u TSMC

Apple si prý zarezervoval veškerou 3nm výrobu u TSMC
, , aktualita
Nedávno jsme vás informovali, že si Apple u TSMC zarezervoval asi 80 % výrobní kapacity 5nm procesu. Vypadá to však, že v případě připravovaného 3nm procesu šel ještě dál a vyhrazenu bude mít veškerou produkci.
K oblíbeným
reklama
Jméno Apple má obrovskou sílu. V boji o nejnovější výrobní procesy společnosti TSMC totiž tradičně vyhrává a zatímco u 5nm výrobního procesu si zarezervoval 80 % veškeré kapacity, v případě 3nm procesu je prý toto číslo ještě vyšší. S informací přišel server UDN, který tvrdí, že se společnosti Apple podařilo u TSMC vyhradit si plnou kapacitu 3nm výrobního procesu. Apple tak má být ze začátku prvním a jediným, kdo bude mít 3nm procesory vyráběné u TSMC.
 
TSMC logo
 
Prozatím se 3nm výrobní proces testuje a zatím vyprodukuje asi 50 tisíc procesorů měsíčně, tedy 600 tisíc čipů ročně. Až se ale v roce 2022 přejde na sériovou výrobu, půjde o čísla ve stovkách milionů procesorů. Hovoří se však o tom, že náklady na vývoj a zprovoznění 3nm výroby jsou tak vysoké, že TSMC bude muset vyrobit asi 300 milionů procesorů, aby začala být 3nm výroba zisková. Abychom to uvedli do kontextu, je to asi takové množství iPhonů, které se prodá za 1,5 roku. Jenže nové procesory budou mít i iPady, na druhou stranu se prodávají i starší iPhony, které mají a budou mít ještě 7nm a 5nm procesory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala