Arbe Robotics představilo radar pro drony, detekuje překážky na 200 metrů

Arbe Robotics představilo radar pro drony, detekuje překážky na 200 metrů
, , aktualita
Arbe Robotics představila veřejnosti technologii, která má zaručit lepší předcházení srážkám a nehodám obecně. Tento startup je založen na tom, že dron bude mít svůj radar, pomocí kterého bude rozpoznávat překážky.
K oblíbeným
reklama
Trh s drony nejrůznějšího druhu se začíná opravdu rozrůstat. Z toho důvodu je třeba neustále vyvíjet nové technologie, které drony zefektivní a především jim nějakým způsobem ušetří baterii a umožní jim lepší detekci překážek. K tomu přispěje i Arbe Robotics.

Arbe Robotics je izraelský společnost, která představila svůj startup - novou technologii pro drony. Místo monitorování prostředí kamerou tak budou drony používat svůj vlastní radar, aby se efektivněji vyhnuli překážkám. Tato technologie by měla nejenom zajistit větší bezpečí samotného dronu, ale také zamezit nehodám, které by mohly nastat při zranění člověka bezpilotním letounem.

Použití radaru na detekci překážek má v první řadě přinést velký rozsah a také úsporu baterie u dronu. I to je u takovéhoto zařízení dost zásadní, protože drony na jedno nabití nevydrží ve vzduchu příliš dlouho. Rozsah tohoto radaru je 360° kruh o poloměru až 200 metrů. To zajistí dronu zaznamenání překážky dostatečně dopředu na to, aby nemusel zpomalovat, ale jen se jí vyhnul. Ve vzdálenosti 200 metrů dokáže systém zaznamenat překážku, která je větší než jeden metr.

A jak celé zařízení vůbec vypadá? V prvé řadě je potřeba speciální pilotní software proti kolizi, který zpracuje data a který dron naviguje správným směrem. Hardwarové zařízení vypadá jako pás stočený do kruhu, který se upevní na spodní stranu dronu. Zařízení není nijak těžké a při letu spotřebovává jen 5 % baterie.

Bezpečnost dronů totiž neustále nabývá na důležitosti, a to přímo úměrně tomu, jak se rozrůstá trh s bezpilotními letouny. Samotné zničení dronu majitele jistě mrzí, protože jeho drahé zařízení většinou už nejde po srážce spravit, to však není to nejdůležitější. Jedná se zde především o bezpečnost veřejnosti, která může být s nástupem civilních dronů ohrožena. Drony pro vojenské účely jsou samozřejmě vybaveny lepšími a spolehlivějšími technologiemi.

"Drony jsou zábava, ale nevyužívají plně svého potenciálu kvůli vyhýbání se překážkám a jejich omezenému rozhledu. Tady v Arbe Robotics jsme pouze naťukli to, co radar může nabídnout odvětví dronů. Naše inovativní řešení slibuje otevření nových možností pro výrobce dronů a pro operátory, aby získali ze svých zařízení tu pravou hodnotu," prohlásil Kobi Marenko, CEO Arbe Robotics.

Zdroje: engadget.com, Arbe Robotics
reklama
Nejnovější články
Ryzeny 5000G jdou na trh, máme tu testy Ryzeny 5000G jdou na trh, máme tu testy
AMD se zítra odhodlá vypustit na trh nová APU v podobě dvou modelů z generace Ryzen 5000G, což ovšem platí už jen pro volný trh, čili DIY. Na tom jsou ostatně APU už celkově velice nedostatkové zboží, takže lze počítat s obrovským zájmem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře