www.svethardware.cz
>
>
>

Asus: GPU Tweak II nezobrazuje reklamy, ale jen zástupný obrázek

Asus: GPU Tweak II nezobrazuje reklamy, ale jen zástupný obrázek
, , aktualita
Asus stejně jako řada jiných výrobců grafických karet ke svým modelům dodává utilitu, která slouží pro jejich monitorování, nastavení či přetaktování. Měla zobrazovat také reklamy, ale Asus to popírá a vysvětluje. 
K oblíbeným
reklama
Asus GPU Tweak II skutečně zobrazuje něco, co by se dalo označit za reklamu na nejnovější karty této firmy, ale ve skutečnosti má jít o funkci určenou streamerům. Asus vysvětlil, že jde pouze o zástupný obrázek na místě, kam si může každý s využitím dané aplikace dát vlastní obrázek, takže třeba svůj velectěný obličej, aby se zobrazoval i v samotném streamu. 
 
 
A že tento obrázek lze změnit přímo v aplikaci, nebo celou funkci prostě vypnout, nedá se říci, že by šlo o něco, co by chtěl Asus ovládat na dálku, aby nám jako overlay zobrazoval různé reklamy či sdělení. Nedá se to tak označit za reklamní funkci, ovšem Asus měl předvídat, že daný výběr zástupného obrázku vyvolá dojem, že daná funkce skutečně má sloužit jako reklama. Dále zpráva pokračuje v původním znění. 
 
GPU Tweak II je tak obvyklá utilita, jakou má ve své nabídce řada firem, ovšem Asus se rozhodl jít o kus dále v tom, co vše bude dělat jeho původně monitorovací funkce využívající overlay v aplikacích, které běží na plné obrazovce a využívají 3D, čili prostě ve hrách. Původně měla GPU Tweak II zobrazovat tímto způsobem užitečné informace jako teplotu grafického čipu, jeho takty nebo snímkovací frekvenci, ovšem pak tu máme i toto. 
 
 
Na pravé straně obrazovky se jednoduše ukázala reklama na novou sérii Asus GeForce RTX 20 Series, čili sestavu "Turing Triple Threat". Asus nám velkoryse dává možnost tuto reklamu odstranit kombinací kláves Ctrl+Alt+F, ale bylo by daleko milejší, kdyby ji vůbec nezobrazoval.
 
 
Zobrazení reklamy má prokazatelně na svědomí proces aplikace GPU Tweak II, protože po jeho ukončení reklama sama zmizela. Nicméně otázka WTF je zcela na místě u produktu, který si někdo pořídil za těžce vydělané peníze a skutečně pak není namístě se smířit s tím, že takový produkt, respektive s ním dodávaný software, jej ještě bude otravovat reklamami. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář