www.svethardware.cz
>
>
>

Asus: GPU Tweak II nezobrazuje reklamy, ale jen zástupný obrázek

Asus: GPU Tweak II nezobrazuje reklamy, ale jen zástupný obrázek
, , aktualita
Asus stejně jako řada jiných výrobců grafických karet ke svým modelům dodává utilitu, která slouží pro jejich monitorování, nastavení či přetaktování. Měla zobrazovat také reklamy, ale Asus to popírá a vysvětluje. 
reklama
Asus GPU Tweak II skutečně zobrazuje něco, co by se dalo označit za reklamu na nejnovější karty této firmy, ale ve skutečnosti má jít o funkci určenou streamerům. Asus vysvětlil, že jde pouze o zástupný obrázek na místě, kam si může každý s využitím dané aplikace dát vlastní obrázek, takže třeba svůj velectěný obličej, aby se zobrazoval i v samotném streamu. 
 
 
A že tento obrázek lze změnit přímo v aplikaci, nebo celou funkci prostě vypnout, nedá se říci, že by šlo o něco, co by chtěl Asus ovládat na dálku, aby nám jako overlay zobrazoval různé reklamy či sdělení. Nedá se to tak označit za reklamní funkci, ovšem Asus měl předvídat, že daný výběr zástupného obrázku vyvolá dojem, že daná funkce skutečně má sloužit jako reklama. Dále zpráva pokračuje v původním znění. 
 
GPU Tweak II je tak obvyklá utilita, jakou má ve své nabídce řada firem, ovšem Asus se rozhodl jít o kus dále v tom, co vše bude dělat jeho původně monitorovací funkce využívající overlay v aplikacích, které běží na plné obrazovce a využívají 3D, čili prostě ve hrách. Původně měla GPU Tweak II zobrazovat tímto způsobem užitečné informace jako teplotu grafického čipu, jeho takty nebo snímkovací frekvenci, ovšem pak tu máme i toto. 
 
 
Na pravé straně obrazovky se jednoduše ukázala reklama na novou sérii Asus GeForce RTX 20 Series, čili sestavu "Turing Triple Threat". Asus nám velkoryse dává možnost tuto reklamu odstranit kombinací kláves Ctrl+Alt+F, ale bylo by daleko milejší, kdyby ji vůbec nezobrazoval.
 
 
Zobrazení reklamy má prokazatelně na svědomí proces aplikace GPU Tweak II, protože po jeho ukončení reklama sama zmizela. Nicméně otázka WTF je zcela na místě u produktu, který si někdo pořídil za těžce vydělané peníze a skutečně pak není namístě se smířit s tím, že takový produkt, respektive s ním dodávaný software, jej ještě bude otravovat reklamami. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek