www.svethardware.cz
>
>
>

Asus: GPU Tweak II nezobrazuje reklamy, ale jen zástupný obrázek

Asus: GPU Tweak II nezobrazuje reklamy, ale jen zástupný obrázek
, , aktualita
Asus stejně jako řada jiných výrobců grafických karet ke svým modelům dodává utilitu, která slouží pro jejich monitorování, nastavení či přetaktování. Měla zobrazovat také reklamy, ale Asus to popírá a vysvětluje. 
K oblíbeným
reklama
Asus GPU Tweak II skutečně zobrazuje něco, co by se dalo označit za reklamu na nejnovější karty této firmy, ale ve skutečnosti má jít o funkci určenou streamerům. Asus vysvětlil, že jde pouze o zástupný obrázek na místě, kam si může každý s využitím dané aplikace dát vlastní obrázek, takže třeba svůj velectěný obličej, aby se zobrazoval i v samotném streamu. 
 
 
A že tento obrázek lze změnit přímo v aplikaci, nebo celou funkci prostě vypnout, nedá se říci, že by šlo o něco, co by chtěl Asus ovládat na dálku, aby nám jako overlay zobrazoval různé reklamy či sdělení. Nedá se to tak označit za reklamní funkci, ovšem Asus měl předvídat, že daný výběr zástupného obrázku vyvolá dojem, že daná funkce skutečně má sloužit jako reklama. Dále zpráva pokračuje v původním znění. 
 
GPU Tweak II je tak obvyklá utilita, jakou má ve své nabídce řada firem, ovšem Asus se rozhodl jít o kus dále v tom, co vše bude dělat jeho původně monitorovací funkce využívající overlay v aplikacích, které běží na plné obrazovce a využívají 3D, čili prostě ve hrách. Původně měla GPU Tweak II zobrazovat tímto způsobem užitečné informace jako teplotu grafického čipu, jeho takty nebo snímkovací frekvenci, ovšem pak tu máme i toto. 
 
 
Na pravé straně obrazovky se jednoduše ukázala reklama na novou sérii Asus GeForce RTX 20 Series, čili sestavu "Turing Triple Threat". Asus nám velkoryse dává možnost tuto reklamu odstranit kombinací kláves Ctrl+Alt+F, ale bylo by daleko milejší, kdyby ji vůbec nezobrazoval.
 
 
Zobrazení reklamy má prokazatelně na svědomí proces aplikace GPU Tweak II, protože po jeho ukončení reklama sama zmizela. Nicméně otázka WTF je zcela na místě u produktu, který si někdo pořídil za těžce vydělané peníze a skutečně pak není namístě se smířit s tím, že takový produkt, respektive s ním dodávaný software, jej ještě bude otravovat reklamami. 
 
Zdroj: Reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková