Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus představil tři nové herní monitory řady Strix

8.6.2017, Jan Vítek, aktualita
Asus představil tři nové herní monitory řady Strix
Asus zařadí do své nabídky hned tři nové monitory, které se stanou součástí produktové rodiny Strix. Jedná se o monitory s úhlopříčkou od 24,5 do 31,5 palce, které mají mnohé společné. 
Začneme s modelem Asus Strix XG32V, který je z nové trojice ten největší. Vybavený je 31,5" displejem typu IPS s rozlišením WQHD, čili 2560 x 1440 a zaoblením 1800R. To se rozhodně u monitoru s takovými rozměry bude hodit. 
 
 
Asus zatím nezveřejnil veškeré technické podrobnosti o těchto novinkách, a tak se o tomto monitoru dozvíme už jen to, že dosahuje obnovovací frekvence až 144 Hz se synchronizací FreeSync, má dva vstupy DisplayPort 1.2 plus jeden HDMI 2.0 a neuvedený počet portů USB 3.0 ve svém hubu. Vedle toho tu je také podsvícení Aura Sync s logem ROG, které podstavec promítá na plochu pod sebou. 
 
Pak tu máme model Strix XG27V s menším 27" panelem, který je také prohnutý (1800R) a má rovněž maximální obnovovací frekvenci s podporou FreeSync, ovšem rozlišení je již 1920 x 1080. Strix XG27V má také podsvícení, ale už ne Aura Sync, ale Aura RGB, takže chybí jeho synchronizace s dalšími zařízeními. Mezi rozhraní patří DisplayPort, HDMI a DVI-D. 
 
 
Strix XG258 je z nové trojice nejmenší s 24,5" displejem a zde už rozlišení Full HD nepřekvapí. Obnovovací frekvence se ale vyšplhala na 240 Hz a odezva srazila na 1 ms a ani zde nemáme Aura Sync, nýbrž jen Aura RGB. Do výbavy pak patří po dvou DisplayPort 1.2 a HDMI, z nichž alespoň jeden je typu 2.0. 
 
Asus další informace neprozradil a na závěr jen uvedl, že tyto novinky budou na trhu od třetího čtvrtletí. 

Zdroj: Asus