reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Asus připravil 35" a 32" LCD Strix se 100Hz FreeSync

, , aktualita
Asus připravil 35" a 32" LCD Strix se 100Hz FreeSync
Aktualizováno: Společnost Asus si připravila dva monitory ROG Strix, které jsou určeny především pro majitele PC s grafickou kartou Radeon. Jde o velké modely s úhlopříčkami 32" a 35" a širokým poměrem stran, které zvládnou vysokou obnovovací frekvenci. 
Aktualizováno o model Asus ROG Strix XG32VQ, 32palcový monitor se zakřiveným panelem VA (1800R) o rozlišení 2560 x 1440. Tento panel dokáže ze 125% pokrýt barevný prostor sRGB, zvládne obnovovací frekvenci v rozsahu 48 až 144 Hz řízenou pomocí FreeSync a má 4ms odezvu. Veškeré specifikace najdete zde.
 
 
Dále zpráva pokračuje v původním znění.
 
Je zřejmé, že Asus ROG Strix XG35VQ nebude nic levného, a také že si dle dostupných informací máme připravit cca 900 eur. Za tyto peníze dostaneme 35palcovou obrazovku s poměrem stran 21:9 a rozlišením UWQHD. V těchto označeních se ale dnes už nevyzná snad nikdo, a tak vězte, že jde o 3440 x 1440 bodů. 


A samozřejmě, pokud tu máme tak velký monitor s tak širokou obrazovkou, není divu, že jde o prohnutý panel, a to se zakřivením 1800R. Tento panel je typu VA se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB, statickým kontrastem 2500:1, pozorovacími úhly 178° v obou směrech a maximálním jasem 300 cd/m2. Nemůže tak jít o HDR panel dle měřítek NVIDIE, ale toto je monitor s podporou FreeSync, takže určený pro karty AMD a navíc zde o HDR ani nikdo nemluví. Dozvíme se zato o obnovovací frekvenci až 100 Hz a odezvě průměrné 4 ms. 

Asus přidal svému Strix XG35VQ do vínku ještě režim Extreme Low Motion Blur proti rozmazanému obrazu (zvláštní, když moderní hry se nám motion blur naopak snaží vnucovat) a pak tu máme jako třešničku RGB LED integrované do kruhu kolem držáku stojanu, které mohou svítit řízeny systémem Aura Sync, takže třeba v synchronizaci s grafickou kartou. Tento stojan mimochodem také svítí, respektive promítá pod sebe logo ROG, což už jsme párkrát viděli. 

Stojan je ale také praktický a umožní nastavení výšky, otočení a naklopení panelu a pak jsme nezmínili ještě rozhraní ve složení 1x HDMI 2.0, 1x HDMI 1.4, 1x DisplayPort 1.2, sluchátkový jack a dvouportový USB 3.0 hub. 

Zdroj: Asus


reklama
reklama
reklama
reklama