www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Dominus Extreme: co nabídne deska pro 28jádrový Intel?

Asus ROG Dominus Extreme: co nabídne deska pro 28jádrový Intel?
, , aktualita
Asus ukázal svou desku ROG Dominus Extreme už při představení nových procesorů Intel, kde se krátce ukázal také model Xeon W-3175X. Jde o první více než 18jádrové CPU od Intelu pro pracovní stanice. 
reklama
Xeon W-3175X nabídne 28 jader plus Hyperthreading a jde o reakci Intelu na překvapení v podobě 32jádrových procesorů Threadripper. Intel nemusel nic složitě vymýšlet a prostě použije své procesory Xeon Platinum pro servery, přičemž W-3150X bude mít oproti nim slušně poladěné takty. Využije ale pochopitelně stejnou patici LGA3647 a také stejný čipset série C620. 
 
 
Jak je na první pohled vidět, tato deska se rozhodně nevejde do běžných skříní. Spadá do formátu EEB (305 × 330 mm), a také že to potřebuje. Ostatně procesor Xeon W-3175X je vybaven 6kanálovým přístupem do paměti, takže tu máme dvanáct slotů pro DDR4 DIMM (až 512 GB ECC i bez ECC). Na desce jich vidíme ale celkem čtrnáct, ale dva by měly být jisté ROG DIMM.2 sloty pro speciální adaptéry, do nichž budeme instalovat M.2 SSD. Ostatně je dobře vidět, že na desce jinak nejsou žádné sloty M.2. Ty by se mohly jako obvykle nacházet mezi sloty PCI Express, ale tam se roztahuje pouze hliníkový kryt fungující i coby chladič. 
 
 
Všechny dlouhé sloty PCI Express x16 budou mít k dispozici plný počet linek verze 3.0, které poskytne samotný procesor, ovšem vzhledem k jeho výbavě nebude možné, aby všechny sloty byly plně využity zároveň, protože Xeon Platinum mají celkově "pouze" 48 těchto linek. Je tak pravděpodobné, že Asus sem instaluje čip, který poslouží jako jakýsi PCI Express přepínač. 
 
 
Systém napájení využije dva 24pinové ATX konektory, čtyři 8pinové a dva 6pinové pro posílení dodávek +12 V. Samotný procesor Xeon W-3175X má mít TDP 265 W, což je srovnatelné s vícejádrovými Threadrippery, ale deska také musí být připravena pro overclocking, takže k tomu poslouží tak velký počet napájecích konektoru a mohutné 32fázové napájení s velkým chladičem, v němž jsou schované čtyři malé ventilátory. Ty se zapnou pouze v případě potřeby. 
 
Pro ladění budeme mít řadu nástrojů včetně přepínačů, které budou vyřazovat jednotlivé sloty PCI Express a pak také obvyklá tlačítka, LED debugovací displej, atd. Pro ventilátory pak bude k dispozici celkem 12 čtyřpinových headerů a samozřejmě nesmí chybět RGB podsvícení. Větší smysl pak bude mít integrovaný 10Gb/s Ethernet (Aquantia AQC107), dále Intel AC-9260 802.11ac Wi-Fi (až 1,73 Gb/s) a SupremeFX S1220 HD audio. USB 3.1 druhé generace je samozřejmost. 
 
ASUS ROG Dominus Extreme přijde na trh asi v prosinci, ovšem cenu se zatím nedozvíme. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek