www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory

Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
, , aktualita
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
K oblíbeným
reklama
Pokud si někdo staví menší PC, které je založeno na desce formátu Mini-ITX, může potřebovat spíše kratší grafickou kartu, i když to není pravidlo a závisí zde především na výběru počítačové skříně. Jde ale o to, že mezi nejlevnější karty patří i právě ty krátké, které se hodí do menších sestav, ovšem takové mívají jen malý chladič s jedním ventilátorem, což se pochopitelně podepíše na teplotách či hlučnosti. Mluvíme o kartách jako Gigabyte GV-N2060IXOC-6GD, Palit GeForce RTX 2060 StormX či Gainward GeForce RTX 2060 Phoenix. 
 
 
Dvě nové GeForce RTX 2060 od firmy Asus lze považovat za kompromis. Evidentně nejde o ty nejkratší karty na trhu, ale díky tomu se na ně vejdou dva axiální ventilátory, a díky tomu lze počítat s kvalitním chlazením, pokud si tedy Asus pohlídá přítlak na GPU. Výrobce také uvádí, že tyto karty byly speciálně vytvořeny pro počítače založené na Intel NUC 9 Extreme Kit a Intel NUC 9 Pro Kit.
 
 
Dvojice nových karet dostala označení Asus Dual GeForce RTX 2060 Mini a Mini OC, takže se od sebe liší pouze v tom, že jedna z nich je přetaktovaná, respektive je přetaktovaná více. 
 

 

Nvidia RTX 2060 - referenční takty

Dual RTX 2060 Mini

Dual RTX 2060 Mini OC

Base

1 365MHz

1 365MHz

1 365MHz

Boost

1 680MHz

1 680MHz

1 725MHz

OC mode

NA

1 710MHz

1 755MHz

 
I Dual GeForce RTX 2060 Mini totiž nabízí OC režim, v němž pracuje její GPU až na 1710 MHz, ovšem Mini OC má své takty přece jen výš. 
 
Obě karty mají rozměry 197 x 121 x 39 mm, zaberou dva sloty a potřebují jedno osmipinové přídavné napájení. Mají i shodnou konektorovou výbavu, to DVI-D, DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0b s HDCP 2.2. Asus tu tak má svůj zcela nový chladič a my můžeme čekat, že jej později použije i v jiných modelech. V případě práce v klidu, kdy se teplota GPU dostane pod 55 °C, jsou ventilátory vypnuty. 
 
 
Zdroj: Asus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží? Astronomové našli v našem systému 139 nových planetek, k čemu poslouží?
Ve vnějších částech Sluneční soustavy obíhá pěkná řádka větších objektů, přičemž tím máme na mysli oblast za oběžnou dráhou Neptunu - poslední planety soustavy. Dalších 139 planetek bylo přitom nově objeveno díky Dark Energy Survey. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory Intel prozrazuje, jaké instrukce budou podporovat chystané procesory
Intel se rozhodl aktualizovat svůj ISA Extensions manuál, který je určen především programátorům k tomu, aby věděli, na co se mohou připravovat. Dozví se tak o tom, které instrukce budou podporovány teprve chystanými procesorovými řadami. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19 D-Wave zdarma nabízí výkon svých kvantových počítačů pro výzkum Covid-19
Kanadská společnost D-Wave Systems se rozhodla, že své kvantové počítače dá k dispozici pro výzkum nemoci Covid-19 a hledání léku. To představuje možnost využití jejich výkonu prostřednictvím služby Leap 2. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře