www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus uvádí bílou grafickou kartu ROG Strix RTX 2080 Super O8G White

Asus uvádí bílou grafickou kartu ROG Strix RTX 2080 Super O8G White
, , aktualita
Společnost Asus přichází s další bílou grafickou kartou White Gaming. Tentokrát jde o model ROG-STRIX-RTX2080S-O8G-WHITE-GAMING, tedy GeForce RTX 2080 Super se třemi ventilátory a zajímavými technologiemi.
K oblíbeným
reklama
Asus už má na trhu bílou grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti. Nově se ale objeví také bílá GeForce RTX 2080 Super jako ROG-STRIX-RTX2080S-O8G-WHITE-GAMING. Ta má tedy působivou a stylovou bílou barvu chladiče i rámu, který zároveň celou kartu zpevňuje. Zajímavostí je Dual BIOS a možnost nastavení režimu chladičů pomocí přepínače s polohami P a Q. Ta tichá (Q) vypíná všechny tři ventilátory do doby, než teplota GPU překročí hodnotu 55 °C. Chladič samotný má 2,7slotový design.
 
 Asus ROG Strix RTX 2080 Super O8G White
 
Výrobce zapracoval na kvalitě karet, a tak tu najdeme prémiové kondenzátory, technologii DrMOS a spolehlivější chlazení zajišťuje MaxContact, který zvětšuje plochu mezi GPU a chladičem až na dvojnásobek díky precizní výrobě. Software GPU Tweak II dovoluje nastavení frekvence GPU i pamětí včetně napětí, hodnoty lze i monitorovat pomocí widgetu. XSplit dovoluje streamování her, kdy Asus dává licenci zdarma k vybraným grafickým kartám. Pomocí projektu Quantumcloud pak lze využívat zahálející GPU k různým výpočtům a vydělávat peníze.
 
Asus ROG Strix RTX 2080 Super O8G White
 
Samozřejmostí je podpora RGB osvětlení Aura Sync, Stealth Mode, který naopak všechna ta "světýlka" vypne, ASUS FanConnect II pak přidává dva 4pinové konektory, které dovolí napojení na systémové ventilátory PWM i DC a podporována je i synchronizační technologie Nvidia G-Sync.
 
Karta je postavena na GPU Turing s 3072 CUDA jádry a základní frekvencí 1650 MHz. Game Clock činí 1860 MHz, Boost Clock pak dokonce 1890 MHz. Karta je osazena 8 GB GDDR6 paměti s 15,5Gbps čipy a 256bitovou sběrnicí. Najdeme zde dva HDMI 2.0b, dva Display Porty 1.4 a jeden USB-C port. Napájení zajišťují dva 8pinové konektory a karta určena je pro sběrnici PCI-Express 3.0 x16. Rozměry karty činí 30,5×13×5,4 cm, takže nejde o malého drobka. V prodeji by měla být od 10. února a např. Britové hovoří o ceně 820 britských liber (24.000 Kč).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H Konečně jsou venku benchmarky mobilního CPU AMD Ryzen 7 4800H
Poslední dobou uniklo mnoho benchmarků mobilních procesorů Intel, které by měly bojovat proti připravovanému Ryzenu 7 4800H, ale pořád jsme neměli výsledky tohoto procesoru od AMD. To se nyní mění a máme čísla z Geekbench 4 i 5.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů