www.svethardware.cz
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR
, , aktualita
Na evropské trhy se má brzy dostat herní monitor pro náročné, a sice ASUS ROG Strix XG438Q, který bude zajímat především majitele Radeonů. Přichází s podporou FreeSync 2 a nabídne 120 Hz, 4K a HDR. 
K oblíbeným
reklama
Asus tak v tomto případě vyměnil G-Sync za FreeSync 2 a přináší už nějakou dobu očekávaný monitor ROG Strix XG348Q, o kterém se ví už od letošního CES a Asus jej později ukázal na Computexu. Jde o velice zajímavý kousek se 43" panelem, který tak odpovídá spíše televizoru a vyzbrojen je rozlišením 4K/Ultra HD a obnovovací frekvencí 48 až 120 Hz. Navíc má nabídnout i relativně příznivou cenu, a to tedy s ohledem na to, kolik stály první monitory s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz. 
 
 
ASUS ROG Strix XG348Q sice podporuje FreeSync 2, ale nyní, když NVIDIA sama umožňuje synchronizovat pomocí Adaptive-Sync, to nemusí být pro majitele GeForce nevýhoda. Jen by se měli před koupí informovat o tom, zda tento monitor na GeForce synchronizaci umožňuje, respektive zda ta funguje. A nemusí jít přitom o oficiální podporu, takže je třeba využít zkušenosti jiných zákazníků. 
 
Dále tu máme podporu DisplayHDR 600, což znamená, že dostaneme maximálních 600 cd/m2 
intenzity podsvícení, dozvídáme se ještě o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což je na herní monitor slušné a rozhodně to neukazuje na panel typu TN. Ve skutečnosti jde o VA. 
 
Z dostupných informací zjistíme ještě využití GameFast Input Technology, která má minimalizovat vstupní zpoždění, čili input lag, ASUS SonicMaster zase zajistí základní ozvučení pomocí dvou 10W reproduktorů a k dispozici bude dálkový ovladač pro nastavení včetně rychlého výběru zdroje signálu. 
 
Monitor ROG Strix XG348Q se na trhu očekává ještě v tomto měsíci a dozvídáme se, že máme očekávat ceny kolem 1100 GBP, čili asi 31 tisíc korun. Láce to samozřejmě není, ale na takovýto monitor to není ani moc, když první 4K/144Hz monitory (tehdy ještě s G-Sync) stály i dvakrát více. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů