www.svethardware.cz
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR
, , aktualita
Na evropské trhy se má brzy dostat herní monitor pro náročné, a sice ASUS ROG Strix XG438Q, který bude zajímat především majitele Radeonů. Přichází s podporou FreeSync 2 a nabídne 120 Hz, 4K a HDR. 
K oblíbeným
reklama
Asus tak v tomto případě vyměnil G-Sync za FreeSync 2 a přináší už nějakou dobu očekávaný monitor ROG Strix XG348Q, o kterém se ví už od letošního CES a Asus jej později ukázal na Computexu. Jde o velice zajímavý kousek se 43" panelem, který tak odpovídá spíše televizoru a vyzbrojen je rozlišením 4K/Ultra HD a obnovovací frekvencí 48 až 120 Hz. Navíc má nabídnout i relativně příznivou cenu, a to tedy s ohledem na to, kolik stály první monitory s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz. 
 
 
ASUS ROG Strix XG348Q sice podporuje FreeSync 2, ale nyní, když NVIDIA sama umožňuje synchronizovat pomocí Adaptive-Sync, to nemusí být pro majitele GeForce nevýhoda. Jen by se měli před koupí informovat o tom, zda tento monitor na GeForce synchronizaci umožňuje, respektive zda ta funguje. A nemusí jít přitom o oficiální podporu, takže je třeba využít zkušenosti jiných zákazníků. 
 
Dále tu máme podporu DisplayHDR 600, což znamená, že dostaneme maximálních 600 cd/m2 
intenzity podsvícení, dozvídáme se ještě o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což je na herní monitor slušné a rozhodně to neukazuje na panel typu TN. Ve skutečnosti jde o VA. 
 
Z dostupných informací zjistíme ještě využití GameFast Input Technology, která má minimalizovat vstupní zpoždění, čili input lag, ASUS SonicMaster zase zajistí základní ozvučení pomocí dvou 10W reproduktorů a k dispozici bude dálkový ovladač pro nastavení včetně rychlého výběru zdroje signálu. 
 
Monitor ROG Strix XG348Q se na trhu očekává ještě v tomto měsíci a dozvídáme se, že máme očekávat ceny kolem 1100 GBP, čili asi 31 tisíc korun. Láce to samozřejmě není, ale na takovýto monitor to není ani moc, když první 4K/144Hz monitory (tehdy ještě s G-Sync) stály i dvakrát více. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře