www.svethardware.cz
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR
, , aktualita
Na evropské trhy se má brzy dostat herní monitor pro náročné, a sice ASUS ROG Strix XG438Q, který bude zajímat především majitele Radeonů. Přichází s podporou FreeSync 2 a nabídne 120 Hz, 4K a HDR. 
K oblíbeným
reklama
Asus tak v tomto případě vyměnil G-Sync za FreeSync 2 a přináší už nějakou dobu očekávaný monitor ROG Strix XG348Q, o kterém se ví už od letošního CES a Asus jej později ukázal na Computexu. Jde o velice zajímavý kousek se 43" panelem, který tak odpovídá spíše televizoru a vyzbrojen je rozlišením 4K/Ultra HD a obnovovací frekvencí 48 až 120 Hz. Navíc má nabídnout i relativně příznivou cenu, a to tedy s ohledem na to, kolik stály první monitory s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz. 
 
 
ASUS ROG Strix XG348Q sice podporuje FreeSync 2, ale nyní, když NVIDIA sama umožňuje synchronizovat pomocí Adaptive-Sync, to nemusí být pro majitele GeForce nevýhoda. Jen by se měli před koupí informovat o tom, zda tento monitor na GeForce synchronizaci umožňuje, respektive zda ta funguje. A nemusí jít přitom o oficiální podporu, takže je třeba využít zkušenosti jiných zákazníků. 
 
Dále tu máme podporu DisplayHDR 600, což znamená, že dostaneme maximálních 600 cd/m2 
intenzity podsvícení, dozvídáme se ještě o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což je na herní monitor slušné a rozhodně to neukazuje na panel typu TN. Ve skutečnosti jde o VA. 
 
Z dostupných informací zjistíme ještě využití GameFast Input Technology, která má minimalizovat vstupní zpoždění, čili input lag, ASUS SonicMaster zase zajistí základní ozvučení pomocí dvou 10W reproduktorů a k dispozici bude dálkový ovladač pro nastavení včetně rychlého výběru zdroje signálu. 
 
Monitor ROG Strix XG348Q se na trhu očekává ještě v tomto měsíci a dozvídáme se, že máme očekávat ceny kolem 1100 GBP, čili asi 31 tisíc korun. Láce to samozřejmě není, ale na takovýto monitor to není ani moc, když první 4K/144Hz monitory (tehdy ještě s G-Sync) stály i dvakrát více. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake Dell oznámil nové monitory UltraSharp a desktopy XPS s Comet Lake
Dell dnes představil novou generaci stolních počítačů XPS vybavenou aktuálními procesory Intel Core v menším balení. Řada monitorů UltraSharp se potom rozrostla o několik novinek pro domácí zábavu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB WD navyšuje kapacity: podnikové HDD s 16, 18 i 20 TB
Společnost WD znatelně rozšířila nabídku svých podnikových pevných disků o vysoké kapacity. Do řady disků WD Gold poputují verze s 16 TB a 18 TB. Řada Ultrastar přinese dokonce dříve jen těžko představitelných 20 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX NVIDIA nabízí Death Stranding zdarma k GeForce RTX
Společnost AMD si pro nás připravila Assassin’s Creed Valhalla k moderním procesorům Ryzen 7 a 9, zatímco NVIDIA dokázala svou chystanou akci lépe utajit a neočekávaně přichází s Death Stranding ke všem GeForce RTX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC Microsoft brání v prodeji verzí her pro Xbox Series X v podobě DLC
Herní nakladatelé si dle VideoGamesChronicle chtějí v některých případech přilepšit tím, že by zákazníky nutili kupovat si již jednou zaplacené hry v podobě DLC, a to v případě, že by je chtěli hrát na nové konzoli Xbox Series X. To se nelíbí Microsoftu.
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny NVIDIA GA106 a GA107 pro slabší Ampere jsou prý připraveny
V záplavě informací o nových herních grafických kartách firmy NVIDIA nechybí už ani zmínka o novém mainstreamu a také low-endu. Výsledné karty pochopitelně dorazí až někdy později po výkonných modelech. O jaké půjde?
Včera, aktualita, Jan Vítek