www.svethardware.cz
>
>
>

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR

Asus XG438Q přichází se 43", 120Hz na 4K a HDR
, , aktualita
Na evropské trhy se má brzy dostat herní monitor pro náročné, a sice ASUS ROG Strix XG438Q, který bude zajímat především majitele Radeonů. Přichází s podporou FreeSync 2 a nabídne 120 Hz, 4K a HDR. 
K oblíbeným
reklama
Asus tak v tomto případě vyměnil G-Sync za FreeSync 2 a přináší už nějakou dobu očekávaný monitor ROG Strix XG348Q, o kterém se ví už od letošního CES a Asus jej později ukázal na Computexu. Jde o velice zajímavý kousek se 43" panelem, který tak odpovídá spíše televizoru a vyzbrojen je rozlišením 4K/Ultra HD a obnovovací frekvencí 48 až 120 Hz. Navíc má nabídnout i relativně příznivou cenu, a to tedy s ohledem na to, kolik stály první monitory s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz. 
 
 
ASUS ROG Strix XG348Q sice podporuje FreeSync 2, ale nyní, když NVIDIA sama umožňuje synchronizovat pomocí Adaptive-Sync, to nemusí být pro majitele GeForce nevýhoda. Jen by se měli před koupí informovat o tom, zda tento monitor na GeForce synchronizaci umožňuje, respektive zda ta funguje. A nemusí jít přitom o oficiální podporu, takže je třeba využít zkušenosti jiných zákazníků. 
 
Dále tu máme podporu DisplayHDR 600, což znamená, že dostaneme maximálních 600 cd/m2 
intenzity podsvícení, dozvídáme se ještě o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což je na herní monitor slušné a rozhodně to neukazuje na panel typu TN. Ve skutečnosti jde o VA. 
 
Z dostupných informací zjistíme ještě využití GameFast Input Technology, která má minimalizovat vstupní zpoždění, čili input lag, ASUS SonicMaster zase zajistí základní ozvučení pomocí dvou 10W reproduktorů a k dispozici bude dálkový ovladač pro nastavení včetně rychlého výběru zdroje signálu. 
 
Monitor ROG Strix XG348Q se na trhu očekává ještě v tomto měsíci a dozvídáme se, že máme očekávat ceny kolem 1100 GBP, čili asi 31 tisíc korun. Láce to samozřejmě není, ale na takovýto monitor to není ani moc, když první 4K/144Hz monitory (tehdy ještě s G-Sync) stály i dvakrát více. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000 CoreCycler: nová utilita pro ladění procesorů Ryzen 5000
Člen komunity serveru ComputerBase vytvořil utilitu, která je určena pro ladění procesorů AMD Ryzen, pro které AMD připravilo funkci Curve Optimizer. Jde tak v důsledku o ladění výkonu, ale i spotřeby procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře