Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec

Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec
, , aktualita
Hyundai si připravilo pro naše aktuální počasí velice příhodnou novinku v podobě konceptu automobilu Elevate, který dokáže auto s koly přeměnit v chodící stroj. Ten se navíc bude umět pohybovat jako plaz nebo i jako savec. Co to znamená? 
K oblíbeným
reklama
Hyundai Elevate je koncept vozu, který má být schopen jezdit stejně jako normální automobily, ovšem jeho kola jsou přece jen poněkud jiná. Umístěna jsou na na nohách a mohou se složit v jakási chodidla, takže Elevate se díky tomu může vyhrabat ze sněhu nebo překonat překážku, na niž by nestačil ani ten nejlepší offroad. Alespoň tak můžeme tlumočit představy autorů, které prezentují okolní obrázky. 
 
 
Tento koncept byl představen na právě probíhajícím CES 2019, který samozřejmě není pouze o spotřební elektronice, ale i o robotice a vizi budoucí techniky. Nicméně Hyundai nemá k dipozici jen představu vetknutou do renderovaných snímků. 
 
 
Má už k dispozici také prototyp podvozku s kráčejícími koly, jak ukazuje následující videotweet. 
 
​  
Na takový podvozek se už může nainstalovat vše možné, třeba variace na newyorské taxi, které nás nabere přímo na schodech domu. 
 
 
Automobil pak může jezdit normálně, nebo se zdviženou kabinou, díky čemuž mohou natažená ramena s koly překonávat i vysoké překážky. A pokud by ani to nestačilo, vůz může chodit jako ještěrka nebo jako savec, což nám přiblíží následující video. 
 
​  
Hyundai samozřejmě počítá s elektrickým pohonem a lze si představit, že každé kolo s pohybem 5DOF bude mít svůj vlastní elektromotor. Co se týče schopnosti překonávat překážky, Elevate nemá zastavit ani 1,5 metru vysoká zeď nebo stejně široký příkop. S koly rozkročenými až na 4,5 metru do stran také může překonat velký sklon terénu. V chodicím režimu to však těžko bude na cestování, jako spíše na překonání překážek, jako třeba pár desítek metrů k zasněžené chatě, neboť rychlost pohybuje v tomto případě srovnatelná s rychlou chůzí, čili kolem 5 km/h. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek