Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec

Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec
, , aktualita
Hyundai si připravilo pro naše aktuální počasí velice příhodnou novinku v podobě konceptu automobilu Elevate, který dokáže auto s koly přeměnit v chodící stroj. Ten se navíc bude umět pohybovat jako plaz nebo i jako savec. Co to znamená? 
K oblíbeným
reklama
Hyundai Elevate je koncept vozu, který má být schopen jezdit stejně jako normální automobily, ovšem jeho kola jsou přece jen poněkud jiná. Umístěna jsou na na nohách a mohou se složit v jakási chodidla, takže Elevate se díky tomu může vyhrabat ze sněhu nebo překonat překážku, na niž by nestačil ani ten nejlepší offroad. Alespoň tak můžeme tlumočit představy autorů, které prezentují okolní obrázky. 
 
 
Tento koncept byl představen na právě probíhajícím CES 2019, který samozřejmě není pouze o spotřební elektronice, ale i o robotice a vizi budoucí techniky. Nicméně Hyundai nemá k dipozici jen představu vetknutou do renderovaných snímků. 
 
 
Má už k dispozici také prototyp podvozku s kráčejícími koly, jak ukazuje následující videotweet. 
 
​  
Na takový podvozek se už může nainstalovat vše možné, třeba variace na newyorské taxi, které nás nabere přímo na schodech domu. 
 
 
Automobil pak může jezdit normálně, nebo se zdviženou kabinou, díky čemuž mohou natažená ramena s koly překonávat i vysoké překážky. A pokud by ani to nestačilo, vůz může chodit jako ještěrka nebo jako savec, což nám přiblíží následující video. 
 
​  
Hyundai samozřejmě počítá s elektrickým pohonem a lze si představit, že každé kolo s pohybem 5DOF bude mít svůj vlastní elektromotor. Co se týče schopnosti překonávat překážky, Elevate nemá zastavit ani 1,5 metru vysoká zeď nebo stejně široký příkop. S koly rozkročenými až na 4,5 metru do stran také může překonat velký sklon terénu. V chodicím režimu to však těžko bude na cestování, jako spíše na překonání překážek, jako třeba pár desítek metrů k zasněžené chatě, neboť rychlost pohybuje v tomto případě srovnatelná s rychlou chůzí, čili kolem 5 km/h. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář