Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec

Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec
, , aktualita
Hyundai si připravilo pro naše aktuální počasí velice příhodnou novinku v podobě konceptu automobilu Elevate, který dokáže auto s koly přeměnit v chodící stroj. Ten se navíc bude umět pohybovat jako plaz nebo i jako savec. Co to znamená? 
reklama
Hyundai Elevate je koncept vozu, který má být schopen jezdit stejně jako normální automobily, ovšem jeho kola jsou přece jen poněkud jiná. Umístěna jsou na na nohách a mohou se složit v jakási chodidla, takže Elevate se díky tomu může vyhrabat ze sněhu nebo překonat překážku, na niž by nestačil ani ten nejlepší offroad. Alespoň tak můžeme tlumočit představy autorů, které prezentují okolní obrázky. 
 
 
Tento koncept byl představen na právě probíhajícím CES 2019, který samozřejmě není pouze o spotřební elektronice, ale i o robotice a vizi budoucí techniky. Nicméně Hyundai nemá k dipozici jen představu vetknutou do renderovaných snímků. 
 
 
Má už k dispozici také prototyp podvozku s kráčejícími koly, jak ukazuje následující videotweet. 
 
​  
Na takový podvozek se už může nainstalovat vše možné, třeba variace na newyorské taxi, které nás nabere přímo na schodech domu. 
 
 
Automobil pak může jezdit normálně, nebo se zdviženou kabinou, díky čemuž mohou natažená ramena s koly překonávat i vysoké překážky. A pokud by ani to nestačilo, vůz může chodit jako ještěrka nebo jako savec, což nám přiblíží následující video. 
 
​  
Hyundai samozřejmě počítá s elektrickým pohonem a lze si představit, že každé kolo s pohybem 5DOF bude mít svůj vlastní elektromotor. Co se týče schopnosti překonávat překážky, Elevate nemá zastavit ani 1,5 metru vysoká zeď nebo stejně široký příkop. S koly rozkročenými až na 4,5 metru do stran také může překonat velký sklon terénu. V chodicím režimu to však těžko bude na cestování, jako spíše na překonání překážek, jako třeba pár desítek metrů k zasněžené chatě, neboť rychlost pohybuje v tomto případě srovnatelná s rychlou chůzí, čili kolem 5 km/h. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
18.1.2019, aktualita, Jan Vítek