Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec

Automobil Hyundai Elevate může chodit jako plaz i jako savec
, , aktualita
Hyundai si připravilo pro naše aktuální počasí velice příhodnou novinku v podobě konceptu automobilu Elevate, který dokáže auto s koly přeměnit v chodící stroj. Ten se navíc bude umět pohybovat jako plaz nebo i jako savec. Co to znamená? 
reklama
Hyundai Elevate je koncept vozu, který má být schopen jezdit stejně jako normální automobily, ovšem jeho kola jsou přece jen poněkud jiná. Umístěna jsou na na nohách a mohou se složit v jakási chodidla, takže Elevate se díky tomu může vyhrabat ze sněhu nebo překonat překážku, na niž by nestačil ani ten nejlepší offroad. Alespoň tak můžeme tlumočit představy autorů, které prezentují okolní obrázky. 
 
 
Tento koncept byl představen na právě probíhajícím CES 2019, který samozřejmě není pouze o spotřební elektronice, ale i o robotice a vizi budoucí techniky. Nicméně Hyundai nemá k dipozici jen představu vetknutou do renderovaných snímků. 
 
 
Má už k dispozici také prototyp podvozku s kráčejícími koly, jak ukazuje následující videotweet. 
 
​  
Na takový podvozek se už může nainstalovat vše možné, třeba variace na newyorské taxi, které nás nabere přímo na schodech domu. 
 
 
Automobil pak může jezdit normálně, nebo se zdviženou kabinou, díky čemuž mohou natažená ramena s koly překonávat i vysoké překážky. A pokud by ani to nestačilo, vůz může chodit jako ještěrka nebo jako savec, což nám přiblíží následující video. 
 
​  
Hyundai samozřejmě počítá s elektrickým pohonem a lze si představit, že každé kolo s pohybem 5DOF bude mít svůj vlastní elektromotor. Co se týče schopnosti překonávat překážky, Elevate nemá zastavit ani 1,5 metru vysoká zeď nebo stejně široký příkop. S koly rozkročenými až na 4,5 metru do stran také může překonat velký sklon terénu. V chodicím režimu to však těžko bude na cestování, jako spíše na překonání překážek, jako třeba pár desítek metrů k zasněžené chatě, neboť rychlost pohybuje v tomto případě srovnatelná s rychlou chůzí, čili kolem 5 km/h. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře