Autonomní rozvážka zboží z Fry's v Arizoně už realitou

Autonomní rozvážka zboží z Fry's v Arizoně už realitou
, , aktualita
S autonomním rozvozem nákupů koketuje už nejeden prodejce. V Arizoně byl už dokonce spuštěn pilotní projekt řetězce Fry's, který ve spolupráci se společností Nuro vytvořil flotilu autonomních rozvážkových aut.
K oblíbeným
reklama
Nejeden obchodní řetězec přemýšlí nad autonomním rozvozem objednaného zboží. Walmart se takto dal dohromady se společností Waymo, řetězec Fry's naopak spolupracuje s firmou Nuro, která rovněž vyvíjí technologie pro autonomní vozy. Už od čtvrtka 16. srpna je tak možné si v online obchodě frysfood.com (na webu nebo přes mobilní aplikaci) nakoupit a jako dopravu si zvolit autonomní vůz. Tato doprava je zpoplatněna částkou $5,95 a nezáleží ani na hodnotě ani na množství zboží. Zákazník si už jen vybere časový slot v témže dni nebo v tom následujícím a v tuto dobu pak může očekávat dodávku.
 
Nuro R1
 
Tento pilotní projekt nicméně zatím běží jen v jednom městě Scottsdale v Arizoně díky vstřícnosti arizonského guvernéra Douga Douceyho a místního starosty Jima Lanea, kteří projektu dali zelenou. Nuro a Fry's (resp. mateřský koncern Kroger) si tímto otestují, jak budou zákazníci přijímat tuto službu a kdo ví, možná se v budoucnu rozšíří. Ze začátku bude využita flotila autonomních hybridních vozidel Toyota Prius. Vlastní vozítko R1 (viz obrázky) by pak mělo začít rozvážet nákupy o něco později. Mělo by se tak však stát ještě v tomto roce.
 
Nuro R1
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik