Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče

Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
, , aktualita
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
K oblíbeným
reklama
Autonomní doprava se pomalu stává realitou, byť s mnoha omezeními. Společnost Nuro, jejíž malá vozítka už operují v několika amerických městech, dostala zelenou i v Kalifornii. Konkrétně jde o oblasti Atherton, East Palo Alto, Los Altos Hills, Los Altos, Menlo Park, Mountain View, Palo Alto, Sunnyvale a Woodside. Je tak teprve druhou společností, která může jezdit po zdejších silnicích s autonomními vozidly bez záložního řidiče (s těmito řidiči tu má povolení 65 společností). Pro toho ostatně ve vozítku Nuro R2 ani není místo. Vozítko je určeno pro dopravu nákupů z vybraných obchodů k zákazníkům. Dosud tu společnost jezdila s upravenými autonomními Toyotami Prius, které musely mít záložního řidiče. 
 
Nuro R2
 
Již brzy by se tak vozítka mohla objevit na silnicích a začít převážet nákupy zákazníkům, to však závisí na průběhu koronavirové pandemie. Ze začátku půjde pochopitelně jen o několik obchodních partnerů a podobně tak jen několik vybraných zákazníků. Povolení je platné pro rychlost do 25 mph (40 km/h) za dobrého počasí a na silnicích, které mají povolenou maximální rychlost 35 mph (56 km/h) nebo nižší.
 
Přestože však vozy mají povolení, na komerční využití si budou muset ještě chvíli počkat právě kvůli koronavirové epidemii. I když by tak mohly právě pomoci s řešením některých problémů, např. dovážet potraviny s minimalizací kontaktu s jinými lidmi, nemohou tak učinit. A na silnici budou paradoxně moct, až nebudou tak moc potřeba jako dnes. Nyní tak Nuro může jen "logisticky plánovat".
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa Ve Facebooku se bouří proti Zuckerbergovi, nechce totiž cenzurovat Trumpa
Zaměstnancům Facebooku se nelíbí postoj jejich šéfa, Marka Zuckerberga. Ten totiž na rozdíl od Twitteru nehodlá nijak blokovat příspěvky amerického prezidenta Donald Trumpa, které hodnotí jako zavádějící nebo agresivní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Epic Games Store se chystá i na Android a iOS Epic Games Store se chystá i na Android a iOS
Šéf společnosti Epic Games byl opět jednou zpovídán, a to tentokrát serverem Gamespot. Řeč přišla na plány ohledně podpory dalších OS a také na to, jak může nabízení her zdarma pomoci k jejich lepším prodejům na jiných platformách. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23 České DVB-T2 poprvé ve 4K. Začalo pilotní vysílání NASA UHD v multiplexu 23
V rámci vysílání DVB-T2 lze od dnešního dne naladit první kanál v rozlišení 4K Ultra HD. Jedná se o kanál zaměřený na vesmír a kosmonautiku, který provozuje americká NASA. České Radiokomunikace jej zařadily do multiplexu 23.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500 AMD darovalo HPC systémy pro boj s koronavirem, Lisa Su v čele S&P 500
Do jedné aktuality sloučíme dvě zprávy přicházející od firmy AMD, která se jednak rozhodla darovat HPC systémy pro hledání léku na Covid-19, jež budou využity na třech amerických univerzitách. Vedle toho tu máme Lisu Su v čele žebříčku S&P 500. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů