Autonomní vozy Volvo mají problém s detekcí klokanů

Autonomní vozy Volvo mají problém s detekcí klokanů
, , aktualita
Automobilka Volvo chce mít autonomní vozy připravené již v roce 2020. Zjistila ale zajímavý problém v Austrálii. Její systém totiž není schopen správně rozpoznat skákající klokany, kteří dokážou systém rozhodit.
K oblíbeným
reklama
Autonomní vozy se už blíží a v nejbližších letech budou patrně běžně prodávána. Volvo by je chtělo mít od roku 2020, v poslední době ale zjišťuje, že její systém má jeden zajímavý a poněkud závažný problém. Zatímco s detekcí zvěře jako jsou jeleni, sobi, krávy a podobnými nemá potíže, s klokany v Austrálii si moc dobře neporadí. Tato zvířata mají totiž specifický způsob pohybu a jejich skoky dokážou zmást autonomní systém řízení. Ten totiž bere zemi jako vztažný bod a u klokana ve výskoku se mu jeví, že je mnohem dál, než ve skutečnosti je. Naopak při dopadu se pro systém opět znatelně přiblíží. Pořádně tak neví, kde se vlastně pohybuje a nedokáže pak adekvátně reagovat.
 
Klokan na cestě
 
Autor: Phil Whitehouse (původně Flickr , Bruce Highway) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], přes Wikimedia Commons
 
Klokani přitom v Austrálii mohou za zhruba 90 % nehod, kdy dojde ke střetu vozidla se zvířetem. Na druhou stranu tyto nehody nebývají až tak vážné jako v případě větších zvířat. Výrobce zatím nepředpokládá, že by tento problém mohl pozdržet vývoj autonomních vozidel, přiznává však, že je to něco, co bude muset být vyřešeno před tím, než se technologie zavede do australských modelů. S problémem se nicméně potýká už okolo 1,5 roku a stále ještě nebyl plně vyřešen. První technologie částečného autonomního řízení už Volvo dodává do svých modelů S90 a XC90.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář