www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Avast 2019 a AVG 2019 přicházejí s umělou inteligencí

Avast 2019 a AVG 2019 přicházejí s umělou inteligencí
, , aktualita
Dvojice celosvětově úspěšných českých antivirů Avast a AVG přichází ve verzi pro rok 2019. Aktualizace se týká jak bezplatných, tak prémiových variant programů. Vzhledem ke stejnému vlastníkovi nepřekvapí téměř totožný seznam novinek.
K oblíbeným
reklama
Avast v roce 2016 koupil konkurenční AVG, obě české společnosti tedy mají stejného vlastníka. A nabídka funkcí v jejich bezpečnostních programech se tedy postupně téměř sjednotila. Tento týden byla oznámeny a vydány nové verze Avast 2019 i AVG 2019, pojďme se proto podívat, co přinášejí nového.
 
 
Oba programy dostaly vylepšenou detekci phishingových webových stránek a e-mailů, které se od uživatel snaží vymámit osobní údaje, hesla nebo čísla platebních karet. Snaží se totiž vytvořit dojem, že se jedná o uživateli dobře známé stránky nebo zprávu od důvěryhodného odesílatele. Nový systém s využitím umělé inteligence automaticky kontroluje adresu stránky kvůli podezřelým tokenům, prověřuje metadata domén a zkoumá i vizuální podobu stránek, takže umí v 99 % případů rozpoznat phishingovou hrozbu za méně než deset sekund. Tato novinka je dostupná i v bezplatných verzích antivirů.
 
 
Štít pro citlivá data je nová funkce, kterou rovněž nalezneme v programu od Avastu i AVG. Funguje tak, že automaticky identifikuje soubory obsahující citlivé informace, jako jsou finanční data, zdravotní údaje nebo cestovní dokumenty, a nabídne uživateli možnost ochrany těchto souborů před škodlivým softwarem či otevřením třetí osobou. Režim Nerušit se hodí jak při hraní her, tak při prezentaci před kolegy. Umožňuje automaticky vypnout notifikace z Windows, internetových prohlížečů a dalších aplikací, aby nerušily program spuštěný přes celou obrazovku, nebo dokonce nevyzradily něco, co uživatel neměl v úmyslu. Režim Nerušit je přístupný i pro uživatele bezplatných verzí programů, ale Štít pro citlivá data získají jen majitelé placených antivirů.
 
Avast 2019 přichází rovněž s vylepšenou funkcí Celkového testu, která umožňuje jedním kliknutím skenovat systém kvůli virům, softwarovým aktualizacím, síťovým problémům i problémům s výkonem. Na tom se nic nemění, ale díky optimalizaci by mělo byt skenování dvakrát rychlejší než doposud. Zlepšením prošla také funkce Inspektor Wi-Fi, která skenuje routery, počítače a další zařízení připojená do sítí a umožňuje řešení vyhledaných problémů. Avast 2019 přichází s vylepšeným rozpoznáváním zařízení a zpřesněnou detekcí bezpečnostních zranitelností i jiných problémů. Nalezená zařízení v domácí síti jsou zobrazena na podrobné mapě, což usnadňuje jejich správu. Inspektor Wi-Fi zůstává dostupný i v neplacené verzi programu.
 
Nové verze programů jsou k dispozici prostřednictvím aktualizace pro současné uživatele Avast Free Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier, stejně jako AVG AntiVirus FREE a AVG Internet Security. Noví uživatelé si mohou antiviry stáhnout z oficiálních stránek Avastu a AVG.
 
Zdroj: Tiskové zprávy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz
Příští týden vstoupí na trh grafická karta AMD Radeon RX 6900 XT, na kterou většina lidí bude zvědavá podobně jako na nové Bugatti. To znamená, že se možná pokochají testy s jejím výkonem, ale pořizovat si ji nebudou. Ovšem testy to budou asi zajímavé.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny
Dá se říci, že veškeré nové Radeony, které se prodaly za firmou AMD doporučené ceny, jsou přímo její referenční modely. Verze od AIB jsou jednak nedostupné a kdyby byly, pak za výrazně vyšší ceny, než jaké se očekávaly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů