www.svethardware.cz
>
>
>
>

Backblaze: Jsou podnikové HDD spolehlivější než běžné?

Backblaze: Jsou podnikové HDD spolehlivější než běžné?
, , aktualita
Společnost Backblaze, která nabízí cloudová zálohovací úložiště, pravidelně zveřejňuje statistiky spolehlivostí používaných disků, což dává vcelku průkazná data díky jejich velkému počtu. Poslední statistika srovnala i podnikové a běžné disky. 
reklama
Spolehlivost pevných disků je nekonečné téma. Každý chce mít svá data v pořádku, a tak je dobré vědět, které disky jsou nejspolehlivější. Částečně může napovědět pravidelná statistika společnosti Backblaze, která nabízí cloudové zálohovací úložiště. Nyní má přes 86,5 tisíce pevných disků, což je už dost vysoké číslo na to, aby už něco málo napovědělo. 
 
Seagate 8TB HDD
 
Např. u 4TB disků je vidět, že s nimi má Seagate obrovský problém. Nejspolehlivější z disků Seagate měl poruchovost téměř 3,3 %, ten nejhorší dokonce přes 31 %! Přitom HGST, Toshiba i WD nedosahovaly ani 0,6 %. Nicméně např. 6TB disky, které Backblaze používá, jsou naopak spolehlivější od Seagatu než od WD. 
 
Backblaze se tentokrát zaměřil i na srovnání běžných a podnikových disků. Konkrétně šlo o dva 8TB disky společnosti Seagate. Běžné disky zastupoval model ST8000DM002, podnikové modely pak ST8000NM0055. Oba mají stejnou kapacitu, liší se však v několika detailech. Běžný disk má 2letou záruku, zatímco ten podnikový až 5letou. Ten má také technologii PowerChoice pro optimalizaci spotřeby a také je zde velký rozdíl v množství přenesených dat, na které jsou disky stavěné. Tato čísla činí 55 TB, resp. 550 TB.
 
Ve svém cloudu mají téměř 9,9 tisíce běžných verzí a přes 14,4 tisíce podnikových. Roční průměrnou poruchovost pak naměřili 1,1 % u běžných verzí a překvapivě o něco vyšších 1,2 % u podnikových variant. Problémem je, že jde o srovnání pouze dvou disků a rozhodně z nich nelze vyvozovat obecné závěry pro úroveň spolehlivosti těchto kategorií pevných disků. Podrobnější údaje o spolehlivostech a počtech disků najdete na stránkách Backblaze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek