www.svethardware.cz
>
>
>
>

Backblaze: Jsou podnikové HDD spolehlivější než běžné?

Backblaze: Jsou podnikové HDD spolehlivější než běžné?
, , aktualita
Společnost Backblaze, která nabízí cloudová zálohovací úložiště, pravidelně zveřejňuje statistiky spolehlivostí používaných disků, což dává vcelku průkazná data díky jejich velkému počtu. Poslední statistika srovnala i podnikové a běžné disky. 
K oblíbeným
reklama
Spolehlivost pevných disků je nekonečné téma. Každý chce mít svá data v pořádku, a tak je dobré vědět, které disky jsou nejspolehlivější. Částečně může napovědět pravidelná statistika společnosti Backblaze, která nabízí cloudové zálohovací úložiště. Nyní má přes 86,5 tisíce pevných disků, což je už dost vysoké číslo na to, aby už něco málo napovědělo. 
 
Seagate 8TB HDD
 
Např. u 4TB disků je vidět, že s nimi má Seagate obrovský problém. Nejspolehlivější z disků Seagate měl poruchovost téměř 3,3 %, ten nejhorší dokonce přes 31 %! Přitom HGST, Toshiba i WD nedosahovaly ani 0,6 %. Nicméně např. 6TB disky, které Backblaze používá, jsou naopak spolehlivější od Seagatu než od WD. 
 
Backblaze se tentokrát zaměřil i na srovnání běžných a podnikových disků. Konkrétně šlo o dva 8TB disky společnosti Seagate. Běžné disky zastupoval model ST8000DM002, podnikové modely pak ST8000NM0055. Oba mají stejnou kapacitu, liší se však v několika detailech. Běžný disk má 2letou záruku, zatímco ten podnikový až 5letou. Ten má také technologii PowerChoice pro optimalizaci spotřeby a také je zde velký rozdíl v množství přenesených dat, na které jsou disky stavěné. Tato čísla činí 55 TB, resp. 550 TB.
 
Ve svém cloudu mají téměř 9,9 tisíce běžných verzí a přes 14,4 tisíce podnikových. Roční průměrnou poruchovost pak naměřili 1,1 % u běžných verzí a překvapivě o něco vyšších 1,2 % u podnikových variant. Problémem je, že jde o srovnání pouze dvou disků a rozhodně z nich nelze vyvozovat obecné závěry pro úroveň spolehlivosti těchto kategorií pevných disků. Podrobnější údaje o spolehlivostech a počtech disků najdete na stránkách Backblaze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala