www.svethardware.cz
>
>
>
>

Backblaze: Jsou podnikové HDD spolehlivější než běžné?

Backblaze: Jsou podnikové HDD spolehlivější než běžné?
, , aktualita
Společnost Backblaze, která nabízí cloudová zálohovací úložiště, pravidelně zveřejňuje statistiky spolehlivostí používaných disků, což dává vcelku průkazná data díky jejich velkému počtu. Poslední statistika srovnala i podnikové a běžné disky. 
K oblíbeným
reklama
Spolehlivost pevných disků je nekonečné téma. Každý chce mít svá data v pořádku, a tak je dobré vědět, které disky jsou nejspolehlivější. Částečně může napovědět pravidelná statistika společnosti Backblaze, která nabízí cloudové zálohovací úložiště. Nyní má přes 86,5 tisíce pevných disků, což je už dost vysoké číslo na to, aby už něco málo napovědělo. 
 
Seagate 8TB HDD
 
Např. u 4TB disků je vidět, že s nimi má Seagate obrovský problém. Nejspolehlivější z disků Seagate měl poruchovost téměř 3,3 %, ten nejhorší dokonce přes 31 %! Přitom HGST, Toshiba i WD nedosahovaly ani 0,6 %. Nicméně např. 6TB disky, které Backblaze používá, jsou naopak spolehlivější od Seagatu než od WD. 
 
Backblaze se tentokrát zaměřil i na srovnání běžných a podnikových disků. Konkrétně šlo o dva 8TB disky společnosti Seagate. Běžné disky zastupoval model ST8000DM002, podnikové modely pak ST8000NM0055. Oba mají stejnou kapacitu, liší se však v několika detailech. Běžný disk má 2letou záruku, zatímco ten podnikový až 5letou. Ten má také technologii PowerChoice pro optimalizaci spotřeby a také je zde velký rozdíl v množství přenesených dat, na které jsou disky stavěné. Tato čísla činí 55 TB, resp. 550 TB.
 
Ve svém cloudu mají téměř 9,9 tisíce běžných verzí a přes 14,4 tisíce podnikových. Roční průměrnou poruchovost pak naměřili 1,1 % u běžných verzí a překvapivě o něco vyšších 1,2 % u podnikových variant. Problémem je, že jde o srovnání pouze dvou disků a rozhodně z nich nelze vyvozovat obecné závěry pro úroveň spolehlivosti těchto kategorií pevných disků. Podrobnější údaje o spolehlivostech a počtech disků najdete na stránkách Backblaze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek