www.svethardware.cz
>
>
>
>

Backdoor u NAS disků WD MyCloud, updatujte firmware

Backdoor u NAS disků WD MyCloud, updatujte firmware
, , aktualita
Máme zde další bezpečnostní problém nemalého významu. Cloudová NAS úložiště Western Digital MyCloud totiž obsahují závažný backdoor (zadní vrátka), díky kterému je možné přistupovat k diskům.
reklama
Čím dál častěji dostáváme zprávy o tom, že se v nejrůznějších produktech našla závažná bezpečnostní díra. Poslední dny se neustále mluví o problémech procesorů v podobě zranitelností Meltdown a Spectre, což spadlo na hlavu zejména společnosti Intel, nicméně problém má i Western Digital. Zjistilo se totiž, že jeho cloudové NAS disky MyCloud mají už několik let volně přístupná zadní vrátka, takže každý, kdo zná univerzální uživatelské jméno "mydlinkBRionyg" a heslo "abc12345cba", se může s troškou námahy připojit k disku a získat vzdálený přístup (popis problému a umístění backdooru v PHP souboru naleznete na gulftech.org).
 
WD MyCloud EX4
 
WD o problému vědělo už od června (resp. na něj bylo upozorněno), nové verze firmwarů se pak objevily v polovině loňského listopadu a nyní se objevily informace o tom, co vlastně tyto firmwary řešily. Pokud tedy máte disky MyCloud a neaktualizovali jste firmware mezi 16. listopadem a dneškem, měli byste tak učinit.
 
Divné je, že uživatelské jméno v sobě obsahuje řetězec "dlink". Zjistilo se, že tento kód je skutečně shodný s částí kódu z NASů společnosti D-Link (např. DNS-320L ShareCenter). Ta však tento problém odstranila již v roce 2014 a nyní by již měly být bezpečné (pokud se nenajde jiná bezpečnostní díra). Pokud jde o NASy WD MyCloud, ty byly zranitelné cely ty roky a pokud neaktualizujete firmware, budou zranitelné i nadále. Zajímavý je ale především ten fakt, že zatímco D-Link tento problém vyřešil v roce 2014, u Western Digitalu se stejným kódem se stejnou zranitelností se nic neřešilo až do roku 2017, kdy byla společnost na problém upozorněna. Problém se týká následujících modelů:
 • MyCloud
 • MyCloudMirror
 • My Cloud Gen 2
 • My Cloud PR2100
 • My Cloud PR4100
 • My Cloud EX2 Ultra
 • My Cloud EX2
 • My Cloud EX4
 • My Cloud EX2100
 • My Cloud EX4100
 • My Cloud DL2100
 • My Cloud DL4100


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek