www.svethardware.cz
>
>
>
>

Backdoor u NAS disků WD MyCloud, updatujte firmware

Backdoor u NAS disků WD MyCloud, updatujte firmware
, , aktualita
Máme zde další bezpečnostní problém nemalého významu. Cloudová NAS úložiště Western Digital MyCloud totiž obsahují závažný backdoor (zadní vrátka), díky kterému je možné přistupovat k diskům.
K oblíbeným
reklama
Čím dál častěji dostáváme zprávy o tom, že se v nejrůznějších produktech našla závažná bezpečnostní díra. Poslední dny se neustále mluví o problémech procesorů v podobě zranitelností Meltdown a Spectre, což spadlo na hlavu zejména společnosti Intel, nicméně problém má i Western Digital. Zjistilo se totiž, že jeho cloudové NAS disky MyCloud mají už několik let volně přístupná zadní vrátka, takže každý, kdo zná univerzální uživatelské jméno "mydlinkBRionyg" a heslo "abc12345cba", se může s troškou námahy připojit k disku a získat vzdálený přístup (popis problému a umístění backdooru v PHP souboru naleznete na gulftech.org).
 
WD MyCloud EX4
 
WD o problému vědělo už od června (resp. na něj bylo upozorněno), nové verze firmwarů se pak objevily v polovině loňského listopadu a nyní se objevily informace o tom, co vlastně tyto firmwary řešily. Pokud tedy máte disky MyCloud a neaktualizovali jste firmware mezi 16. listopadem a dneškem, měli byste tak učinit.
 
Divné je, že uživatelské jméno v sobě obsahuje řetězec "dlink". Zjistilo se, že tento kód je skutečně shodný s částí kódu z NASů společnosti D-Link (např. DNS-320L ShareCenter). Ta však tento problém odstranila již v roce 2014 a nyní by již měly být bezpečné (pokud se nenajde jiná bezpečnostní díra). Pokud jde o NASy WD MyCloud, ty byly zranitelné cely ty roky a pokud neaktualizujete firmware, budou zranitelné i nadále. Zajímavý je ale především ten fakt, že zatímco D-Link tento problém vyřešil v roce 2014, u Western Digitalu se stejným kódem se stejnou zranitelností se nic neřešilo až do roku 2017, kdy byla společnost na problém upozorněna. Problém se týká následujících modelů:
 • MyCloud
 • MyCloudMirror
 • My Cloud Gen 2
 • My Cloud PR2100
 • My Cloud PR4100
 • My Cloud EX2 Ultra
 • My Cloud EX2
 • My Cloud EX4
 • My Cloud EX2100
 • My Cloud EX4100
 • My Cloud DL2100
 • My Cloud DL4100


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla
Poslední dobou jsou počty sledujících (subscriberů) na YouTube velmi sledovaným tématem a vedou i k mnoha válkám o ně. Fanoušci i kvůli svým idolům např. šíří různé malwary. YouTube i proto trochu pozmění pravidla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře