www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ Zowie XL2746S: 240Hz LCD pro eSports s pouze 0,5ms odezvou

BenQ Zowie XL2746S: 240Hz LCD pro eSports s pouze 0,5ms odezvou
, , aktualita
Společnost BenQ si připravila nový LCD monitor pro zákazníky, kteří jsou ochotni obětovat mnohé na oltář obnovovací frekvence a především odezvy. Jde tak o monitor s pouze 0,5ms GtG odezvou, ale panelem TN.
K oblíbeným
reklama
Dnes už je asi málokdo ochoten kupovat monitory vybavené panely typu TN, a to zvláště takové, které mají na 27" obrazovce jen rozlišení Full HD. BenQ Zowie XL2746S se ale snaží naši pozornost zaujmout velice rychlou odezvou, která trvá pouze 0,5 ms, a přitom nejde o MPRT, ale o GtG, čili šedá-šedá. K tomu má navíc i velice slušnou 240Hz obnovovací frekvenci, ovšem v ostatních ohledech nad jeho specifikacemi zrovna slintat nejde. 
 
 
BenQ ale vcelku správně svůj Zowie XL2746S nabízí především jako náčiní pro eSports, kde jde hráčům především o výsledky, než o to, aby se pohoršovali nad měnícími se barvami při pohledu z úhlu či nad chybějícím HDR a podobně. Alespoň tu ale máme boční stínítka, která se dodávají zpravidla k profesionálním monitorům a která nám pomohou bojovat proti odleskům, ale třeba i vtíravým pohledům. 
 
 
Použitý panel nabízí maximální jas 320 nit, kontrast 1000:1 a obnovovací frekvenci umožní řídit pomocí Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync a možná i G-Sync, ale o certifikaci G-Sync Compatible se tu nepíše. Dále tu máme funkci DyAc+, která má zajistit ostré podání rychlých scén, ovšem ta nemůže pracovat společně s FreeSync. 
 
Dodávaný stojan nabízí možnost nastavení výšky, naklopení i natočení, dále tu v něm máme červený otvor pro vedení kabelů a nahoře zase praktické madlo. Pro nastavení monitoru poslouží pukový ovladač viditelný na stojanu a co naopak nevidíme, jsou dostupná rozhraní DisplayPort 1.2a, DVI-D DL a dva HDMI (2.0 a 1.4), vedle nichž tu máme audio a dvouportový hub s USB 3.0. 
 
BenQ už svůj Zowie XL2746S nabízí na trhu sám za cenu €629.
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevilo se GPU Sienna Cichlid, jde o očekávané "velké Navi"? Objevilo se GPU Sienna Cichlid, jde o očekávané "velké Navi"?
Od serveru Phoronix se dozvídáme o novém GPU s dosud neznámým kódovým označením Sienna Cichlid, které nezní zrovna zvukomalebně, ale mělo by skrývat vytoužené velké Navi obsahující až 5120 Stream procesorů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ice Lake-SP se ukázal: 24 jader na 10nm Ice Lake-SP se ukázal: 24 jader na 10nm
Pro letošní rok nám Intel slíbil, že dostane na trh už první 10nm serverové procesory, a to v rámci platformy Whitley, která bude mít za úkol nahradit či možná spíše doplnit aktuální platformu Purley. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nečekaný únik: AMD Ryzen C7 pro smartphony s RDNA2 GPU Nečekaný únik: AMD Ryzen C7 pro smartphony s RDNA2 GPU
Na Internetu se objevil velmi zajímavý únik. Ten hovoří o novém mobilním procesoru, o který se má postarat společnost AMD. Nový Ryzen C7 by dle něj měl využít výkonná jádra ARM Cortex-X1 a vlastní RDNA2 grafický čip.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD Western Digital míří k soudu za zatajování SMR ve svých HDD
V polovině letošního dubna vypukl velký skandál společnosti Western Digital. Zjistilo se totiž, že některé její disky měly technologii SMR, kterou ale WD nikde neuvedlo. Nejde totiž o něco, co by bylo zrovna žádoucí. Není divu, že je nyní na stole žaloba.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 17.2. do 23.2. naše Týdenní šance se společností QNAP, v které jste mohli vyhrát mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N. Doplněno o vyhodnocení.
Včera, soutěž, Karel Polívka