www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ Zowie XL2746S: 240Hz LCD pro eSports s pouze 0,5ms odezvou

BenQ Zowie XL2746S: 240Hz LCD pro eSports s pouze 0,5ms odezvou
, , aktualita
Společnost BenQ si připravila nový LCD monitor pro zákazníky, kteří jsou ochotni obětovat mnohé na oltář obnovovací frekvence a především odezvy. Jde tak o monitor s pouze 0,5ms GtG odezvou, ale panelem TN.
K oblíbeným
reklama
Dnes už je asi málokdo ochoten kupovat monitory vybavené panely typu TN, a to zvláště takové, které mají na 27" obrazovce jen rozlišení Full HD. BenQ Zowie XL2746S se ale snaží naši pozornost zaujmout velice rychlou odezvou, která trvá pouze 0,5 ms, a přitom nejde o MPRT, ale o GtG, čili šedá-šedá. K tomu má navíc i velice slušnou 240Hz obnovovací frekvenci, ovšem v ostatních ohledech nad jeho specifikacemi zrovna slintat nejde. 
 
 
BenQ ale vcelku správně svůj Zowie XL2746S nabízí především jako náčiní pro eSports, kde jde hráčům především o výsledky, než o to, aby se pohoršovali nad měnícími se barvami při pohledu z úhlu či nad chybějícím HDR a podobně. Alespoň tu ale máme boční stínítka, která se dodávají zpravidla k profesionálním monitorům a která nám pomohou bojovat proti odleskům, ale třeba i vtíravým pohledům. 
 
 
Použitý panel nabízí maximální jas 320 nit, kontrast 1000:1 a obnovovací frekvenci umožní řídit pomocí Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync a možná i G-Sync, ale o certifikaci G-Sync Compatible se tu nepíše. Dále tu máme funkci DyAc+, která má zajistit ostré podání rychlých scén, ovšem ta nemůže pracovat společně s FreeSync. 
 
Dodávaný stojan nabízí možnost nastavení výšky, naklopení i natočení, dále tu v něm máme červený otvor pro vedení kabelů a nahoře zase praktické madlo. Pro nastavení monitoru poslouží pukový ovladač viditelný na stojanu a co naopak nevidíme, jsou dostupná rozhraní DisplayPort 1.2a, DVI-D DL a dva HDMI (2.0 a 1.4), vedle nichž tu máme audio a dvouportový hub s USB 3.0. 
 
BenQ už svůj Zowie XL2746S nabízí na trhu sám za cenu €629.
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře