www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Bezpečnostní kamera od Amazonu létá po bytě jako dron

Bezpečnostní kamera od Amazonu létá po bytě jako dron
, , aktualita
Společnosti Amazon a Ring představily velmi netradiční bezpečnostní kameru, která vlastně funguje jako malý dron s dokovací stanicí. Mezi další novinky patří mesh router Eero s Wi-Fi 6 a nové chytré reproduktory Echo s Alexou.
K oblíbeným
reklama
Amazon včera představil nejen platformu pro cloudové hraní Luna, ale rovněž řadu nových zařízení. Jako bezpochyby nejpodivnější z nich můžeme označit Ring Always Home Cam. Nejedná se ovšem o další domácí bezpečnostní kameru s připojením k internetu, kterých na trhu naleznete desítky. Nebo snad vaše kamera zvládne létat po bytě? Produkt se skládá z dokovací stanice a samotné kamery, která je vybavena vrtulemi, aby se mohla vznášet po bytě. Tento malý dron nemůžete přímo ovládat, ale lze naprogramovat jeho cestu po místnostech. V mobilní aplikaci Ring potom můžete sledovat živé záběry i záznamy z kamery. Dron je vybaven zakrytými vrtulemi a antikolizním systémem, takže riziko zranění osob nebo poškození majetku se tím snižuje na minimum.
 
 
Amazon také vysvětlil, jak je to s ochranou soukromí. Za letu vydávají vrtule typický zvuk, takže dron na sebe upozorní. Při zaparkování do doku, kde se dron nabíjí, je potom kamera fyzicky blokována, takže nemůže dojít k nahrávání. Otázkou tedy vlastně zůstává, k čemu lze kameru využívat. Možná odradí zloděje, který si při pohledu na dron létající po bytě svůj záměr rozmyslí. Vaše domácí mazlíčky bude možná hluk spíše děsit. A zkontrolovat zavřené okno nebo vypnutý sporák můžete pouze za předpokladu, že jste nechali otevřené dveře do kuchyně. Ring Always Home Cam se začne prodávat v příštím roce za 250 dolarů (5 800 Kč bez DPH).
 
 
Amazon není typickým výrobcem routerů, ale i on se k této kategorii produktů dostal. Vloni totiž koupil startup Eero a nyní pod jeho značkou představil nové verze mesh routerů: Eero 6 a Eero 6 Pro. Jako první modely z této řady podporují nový standard Wi-Fi 6 a dostupné budou v sadách po dvou nebo třech kusech. Jediný router Eero 6 vystačí k pokrytí až 140 m², Eero 6 Pro potom zajistí připojení na ploše až 185 m². Použitím dalších routerů-extenderů lze potom dosah rozšířit až na 460, respektive 560 m². Zařízení se vyznačují nenápadným designem bez externích antén a k jejich konfiguraci poslouží mobilní aplikace Eero. Podporují připojení až 75 zařízení najednou a mohou fungovat také jako smart hub s technologií Zigbee. Cena se podle zvolené sady bude pohybovat od 279 do 599 dolarů (6 500 až 14 000 Kč bez DPH).
 
 
Amazon využil včerejší událost také k představení redesignovaných chytrých reproduktorů. Čtvrtá generace modelu Echo získala zajímavý kulovitý tvar se světelným prstencem ve spodní části. Reproduktor vyladí svůj zvuk v závislosti na místnosti a obsahuje procesor pro umělou inteligenci AZ1 Neural Edge. Stejný kulovitý tvar získaly také menší modely Echo Dot a Echo Dot with Clock. Vylepšený chytrý reproduktor Echo Show 10 potom obsahuje desetipalcový displej, který se automaticky natočí směrem k uživateli. Novinkou je také podpora Netflixu. Nové reproduktory Echo se budou prodávat za ceny od 49 do 249 dolarů (1 100 až 5 800 Kč bez DPH). Představeny byly také streamovací zařízení Amazon Fire TV Stick, jejichž cena tentokrát startuje na pouhých 30 dolarech.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů