www.svethardware.cz
>
>
>

Bill Gates opouští správní radu Microsoftu

Bill Gates opouští správní radu Microsoftu
, , aktualita
Bill Gates opět zmenšuje své vazby na Microsoft. Už několikrát se vzdal nejrůznějších funkcí, dodnes byl např. stále členem správní rady. Tu však nyní opouští, aby se mohl ještě více věnovat své nadaci.
K oblíbeným
reklama
Microsoft mění své vedení. Správní radu společnosti totiž opouští Bill Gates, který opět snižuje svůj vliv ve společnosti. Už v roce 2000 opustil roli CEO společnosti, kterou převzal Steve Ballmer (toho v roce 2014 nahradil Satya Nadella). V roce 2008 svou roli v Microsoftu dále omezil a opustil funkci hlavního softwarového architekta. Už tehdy byly důvodem jeho filantropické aktivity v nadaci Bill & Melinda Gates Foundation. Předsedou představenstva byl pak Gates do roku 2014, kdy opustil i tuto funkci. A nyní se zbavuje další své funkce a nebude už ani členem správní rady.
 
Bill Gates
Bill Gates, zdroj: DFID - UK Department for International Development [CC BY 2.0], přes Wikimedia Commons
 
V rámci Microsoftu tak nyní bude už jen v roli technologického poradce pro Satyu Nadellu a další vedoucí pracovníky společnosti. A stejně jako i v minulých letech, i nyní je hlavním důvodem získání více času na jeho nadaci, která se snaží bojovat proti nejrůznějším nemocem zejména v chudých zemích, zlepšit úroveň vzdělání i životní prostředí. Gates, kterému je nyní 65 let, rovněž odstoupil ze správní rady Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffeta.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře