Biostar A10N-9630E: Mini ITX s nízkospotřebovým APU

Biostar A10N-9630E: Mini ITX s nízkospotřebovým APU
, , aktualita
Společnost Biostar zařazuje do své nabídky novou malou základní desku A10N-9630E, která má formát Mini-ITX a obsahuje APU A10-9630P od společnosti AMD, které nabízí Radeon R5 a dosahuje TDP 35 W. 
K oblíbeným
reklama
Jde tak ještě o APU generace Bristol Ridge s procesorovými jádry Excavator a třetí generací architektury GCN, čili žádný poslední výkřik techniky, ovšem to by se také mělo projevit na ceně desky Biostar A10N-9630E. 
 
 
Ta má vcelku klasickou podobu, jaká se dá očekávat od modelů formátu Mini ITX. Napájena bude pomocí ATX zdroje a sama nabídne dva DIMM pro paměti DDR4-2400 s kapacitou až 16 GB a také slot PCIe 3.0 x16 s osmi aktivními linkami pro grafickou či jinou kartu. 
 
 
Tím hlavním je ale APU A10-9630P schované pod menším aktivním chladičem, které má dva moduly Piledriver na 2,6 až 3,3 GHz (čili čtyři jádra) s 2x 1 MB L cache, dále pak AMD Radeon R5 GPU s 384 Stream procesory a celkovým TDP 35 W. Jde tak ještě o čip vycházející z původní architektury Bulldozer, který ale i dnes může ještě na leccos stačit. Ostatně je stavěn proti konkurenčním Gemini Lake, oproti nimž bude sice žravější, ale také výkonnější. Na druhou stranu má Bristol Ridge jako poslední Bulldozerová APU generace k dispozici dekodér UVD 6.0 s podporou H.265 pro 8bitový 4K obsah, ale ne s VP9. Gemini Lake už VP9 podporuje, stejně jako 10bit HDR pro 4K. 
 
 
Na upgrade můžeme zapomenout, neboť A10-9630P je v BGA pouzdru připájen přímo na desce, nicméně přeci jen je k dispozici slot, takže i možnost nainstalovat samostanou grafiku. Dále tu je i slot pro M.2 2280 SSD pro PCIe 3.0 x4 či SATA 6 Gbps, dva SATA 6 Gbps porty, gigabitová LAN (Realtek RTL 8111H), po dvou USB 2.0 a 3.0, PS/2 pro klávesnici, nebo myš a 7.1kanálové audio. 
 
 
Biostar neprozradil cenu této desky, ale jasně naznačil, že jde o low-end produkt.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře