reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Biostar připravil Mini-ITX desku pro Ryzen 2000

20.4.2018, Jan Vítek, aktualita
Biostar připravil Mini-ITX desku pro Ryzen 2000
Biostar si připravil základní desku RACING X470GN, která dobře ilustruje ten fakt, že se má na trh dle AMD dostat slušný výběr modelů formátu Mini ITX, které budou určeny pro nové procesory Ryzen 2000. 
Podívejme se tak na to, co nám tyto desky asi tak nabídnou, což pomůže osvětlit nová Biostar RACING X470GN. Jak je vidět na první pohled, ta nebude patřit mezi zcela nejlépe vybavené modely svého druhu. Marně na ní budeme hledat třeba modul s Wi-Fi a Bluetooth a pomocné napájení procesoru má pouze čtyři piny, přičemž standard je dnes už osm pinů a některé desky pro nové Ryzen 2000 využívají dokonce 8 + 4 piny pomocného napájení. 
 
 
Máme tu dle očekávání jeden PCI Express 3.0 x16 a dva dlouhé paměťové sloty, které podporují až DDR4-3200. Napájení procesoru je sedmifázové a i díky němu deska zvládne i 105W model Ryzen 7 2700X. Pro úložná zařízení má připraveny čtyři porty SATA 6 Gb/s a na zadní straně má také jeden M.2 s propustností až 32 Gb/s. 
 
 
Zadní porty nabídnou vedle povinné výbavy USB (z toho dva USB 3.1 Gen2), síťového RJ-45 a audio konektorů také PS/2 pro klávesnici a rovněž obrazové konektory HDMI a DVI, pokud bychom chtěli snad využít některé z dostupných APU. 
 
Biostar samozřejmě nezapomněl na podsvícení s možností napojení barevných LED pásků i ovládáním pomocí aplikace VIVID LED DJ Utility a také nás přesvědčuje o kvalitním audiu, kde se to označením Hi-Fi jen hemží, ale na něm dnes už nebude nic zvláštního. 
 
Zdroj: techPowerUp 


reklama