BioWare chystají reboot titulu Anthem a slibují velké změny

BioWare chystají reboot titulu Anthem a slibují velké změny
, , aktualita
Společnost BioWare potvrdila, že si chystá velké změny pro svůj titul Anthem, který je nyní zásadním způsobem předěláván. Základ hry pochopitelně zůstane stejný, ale budou tu nové herní mechanismy. 
K oblíbeným
reklama
Nástup hry Anthem ukázal, kam až dospěl herní průmysl, když si vývojáři mohou dovolit vypustit na trh celkově nehotovou hru, která fanoušky spíše zklame a znudí. Díky distribuci her po Internetu mohou autoři a nakladatelé zkoušet dělat ze zákazníků betatestery a počítat s tím, že když se jim to holt nebude líbit, tak svou hru mohou zkusit předělat či alespoň postupně doplňovat a podporovat po tak dlouho, jak jim to přijde vhodné a výhodné. 
 
 
Anthem je přitom na trhu už téměř rok a kdyby byly hry stejné jako před deseti lety, prostě by upadl v zapomnění a jelo by se dál. Dnes ovšem frčí Live Service, čili dlouhodobá podpora, kterou herní společnosti neprosazují z čistého altruismu a snahy svůj titul neustále vylepšovat a připravovat hráčům zajímavé akce, ale proto, že aktivní hráči utrácejí další peníze. Právě proto BioWare zkusí ještě jednou a zásadním způsobem oživit svůj Anthem, který dosud moc pozitivních ohlasů nezískal. 
 
Připravuje se tak velký "reboot" této hry, což bylo už oficiálně oznámeno a je možné, že ten přijde právě rok po jejím vypuštění na trh, čili 22. února. Nicméně dle oficiálního vyjádření to spíše nečekejme (viz TweakTown), i když o plánovaném přepracování této hry víme už řadu měsíců. Hráči se mají setkat se zcela novým systémem vývoje postavy a zisku lootu z padlých nepřátel a také mají získat i motivaci ke hraní, a to dodáním zásadních příběhových prvků a konečných cílů. Jde tak o zcela nové hlavní herní mechaniky, takže Anthem nedostane jen běžnou aktualizaci či expanzi. 
 
BioWare se tak snaží napravit pokažený vývoj své hry. Nyní už vývoj vede Casey Hudson, který má za sebou práci na MDK2, Star Wars KOTOR či trilogii Mass Effect. Hlavní cíl samozřejmě zůstane, takže půjde stále o dlouhodobě podporovanou hru spoléhající vedle příjmů z prodeje také na mikrotransakce. BioWare se ale musí nejdříve naučit, jak se taková hra dělá a toto bude jejich další pokus. 
 
Krom toho toto studio pracuje také na Dragon Age 4, nové hře ze světa Mass Effect a také na další podpoře MMO Star Wars: The Old Republic. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace
Intel se rozhodl vypustit na trh novou dávku procesorů Xeon Scalable druhé generace, což představuje další 14nm modely vybavené osmi až dvacetiosmi jádry. Žádný z nich ale nepatří do nejvyšší řady Platinum.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala