www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin kvůli chybě za $0, někdo nakoupil za 20 bilionů

Bitcoin kvůli chybě za $0, někdo nakoupil za 20 bilionů
, , aktualita
Burzovní stránka Zaif, kde se obchoduje s kryptoměnami, měla v systému velmi nepříjemnou chybu, která dovolila nakoupit bitcoiny úplně zdarma. Někdo si takto "přišel" na bitcoiny za 20 bilionů dolarů a zkusil je i prodat.
K oblíbeným
reklama
Software je už ze své podstaty něčím, kde se snadno při programování či nastavování udělá chyba, se kterou tvůrci nepočítali. To se stalo i burzovní stránce Zaif, kde se obchoduje s dnes tak velmi populárními kryptoměnami. Po dobu 18 minut (16. února od 17:40 do 17:58) zde totiž bylo možné nakoupit bitcoiny naprosto zdarma. Systém výpočtu ceny obsahoval chybu a sedm uživatelů se pokusilo přijít si ke kryptoměnám zadarmo přes jejich instantní systém přímého nákupu kryptoměn (nikoli přes klasické burzovní nákupy mezi prodejcem a kupcem). Tyto kryptoměny se jim pak zobrazovaly v systému na jejich účtu.
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Jeden z uživatelů takto "nakoupil" kryptoměny za 20 bilionů dolarů (dvojka následovaná 13 nulami) a obratem se je pokusil rovnou i prodat, čímž celou chybu prozradil. Prodej asi 100násobně většího množství kryptoměn, než je vůbec celý trh s nimi, pochopitelně vzbudil velké podezření. Zvláštní tak je, že systém vůbec zobrazoval uživatelům na účtech kryptoměny, které ani nemohly existovat. Zaif už šesti uživatelům vrátil hodnoty na účtech na správná čísla, sedmý se pak řeší. Chyba pak byla opravena v 19:34 téhož dne.
 
Zaif (patřící společnosti Tech Bureau Crop) je jednou z 16 registrovaných japonských obchodních stránek s kryptoměnami. Japonsko je sice vstřícné ke kryptoměnám, ale  bezpečnostní problémy posledních týdnů a měsíců zesilují snahy o větší regulaci, což ostatně nedávno vyústilo ve vytvoření nového regulačního úřadu, který začne fungovat od 1. dubna 2018. Např. před měsícem hack na stránce Coincheck způsobil ukradení téměř 530 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková