www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin kvůli chybě za $0, někdo nakoupil za 20 bilionů

Bitcoin kvůli chybě za $0, někdo nakoupil za 20 bilionů
, , aktualita
Burzovní stránka Zaif, kde se obchoduje s kryptoměnami, měla v systému velmi nepříjemnou chybu, která dovolila nakoupit bitcoiny úplně zdarma. Někdo si takto "přišel" na bitcoiny za 20 bilionů dolarů a zkusil je i prodat.
K oblíbeným
reklama
Software je už ze své podstaty něčím, kde se snadno při programování či nastavování udělá chyba, se kterou tvůrci nepočítali. To se stalo i burzovní stránce Zaif, kde se obchoduje s dnes tak velmi populárními kryptoměnami. Po dobu 18 minut (16. února od 17:40 do 17:58) zde totiž bylo možné nakoupit bitcoiny naprosto zdarma. Systém výpočtu ceny obsahoval chybu a sedm uživatelů se pokusilo přijít si ke kryptoměnám zadarmo přes jejich instantní systém přímého nákupu kryptoměn (nikoli přes klasické burzovní nákupy mezi prodejcem a kupcem). Tyto kryptoměny se jim pak zobrazovaly v systému na jejich účtu.
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Jeden z uživatelů takto "nakoupil" kryptoměny za 20 bilionů dolarů (dvojka následovaná 13 nulami) a obratem se je pokusil rovnou i prodat, čímž celou chybu prozradil. Prodej asi 100násobně většího množství kryptoměn, než je vůbec celý trh s nimi, pochopitelně vzbudil velké podezření. Zvláštní tak je, že systém vůbec zobrazoval uživatelům na účtech kryptoměny, které ani nemohly existovat. Zaif už šesti uživatelům vrátil hodnoty na účtech na správná čísla, sedmý se pak řeší. Chyba pak byla opravena v 19:34 téhož dne.
 
Zaif (patřící společnosti Tech Bureau Crop) je jednou z 16 registrovaných japonských obchodních stránek s kryptoměnami. Japonsko je sice vstřícné ke kryptoměnám, ale  bezpečnostní problémy posledních týdnů a měsíců zesilují snahy o větší regulaci, což ostatně nedávno vyústilo ve vytvoření nového regulačního úřadu, který začne fungovat od 1. dubna 2018. Např. před měsícem hack na stránce Coincheck způsobil ukradení téměř 530 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe Životnost SSD může být problém aneb Tesly ničí samy sebe
Většina SSD disků má takovou přepisovací životnost, že se ke smrti disků z tohoto důvodu většina uživatelů ani nepřiblíží. Problémy však mají uživatelů vozů Tesla. Tam totiž kvůli přepisování odchází čipy v multimediálním systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil Hackeři se přes VPN dostali na servery Avastu, ten je zarazil
Český výrobce antivirů Avast se přiznal, že se do jeho počítačové sítě dostali hackeři. Využili k tomu kompromitování přihlašovacích údajů do dočasného VPN účtu a získali zde vysoká administrátorská práva.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway Japonsko pomůže NASA vybudovat lunární vesmírnou stanici Lunar Gateway
NASA v rámci svého programu Artemis kromě partnerství s americkými soukromými společnostmi navazuje spolupráci i se zahraničními kosmickými agenturami. S realizací vesmírné stanice u Měsíce pomůže například Japonsko. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000 Gigabyte ukázal desku s TRX40 pro Threadripper 3000
Už zanedlouho budou moci výrobci desek oficiálně představit své nové modely pro procesory Threadripper, ovšem zatím to mohou být pouze náznaky, uniklé informace a jednotlivé snímky. Jeden takový tu máme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek