www.svethardware.cz
>
>
>

Bitcoin kvůli chybě za $0, někdo nakoupil za 20 bilionů

Bitcoin kvůli chybě za $0, někdo nakoupil za 20 bilionů
, , aktualita
Burzovní stránka Zaif, kde se obchoduje s kryptoměnami, měla v systému velmi nepříjemnou chybu, která dovolila nakoupit bitcoiny úplně zdarma. Někdo si takto "přišel" na bitcoiny za 20 bilionů dolarů a zkusil je i prodat.
K oblíbeným
reklama
Software je už ze své podstaty něčím, kde se snadno při programování či nastavování udělá chyba, se kterou tvůrci nepočítali. To se stalo i burzovní stránce Zaif, kde se obchoduje s dnes tak velmi populárními kryptoměnami. Po dobu 18 minut (16. února od 17:40 do 17:58) zde totiž bylo možné nakoupit bitcoiny naprosto zdarma. Systém výpočtu ceny obsahoval chybu a sedm uživatelů se pokusilo přijít si ke kryptoměnám zadarmo přes jejich instantní systém přímého nákupu kryptoměn (nikoli přes klasické burzovní nákupy mezi prodejcem a kupcem). Tyto kryptoměny se jim pak zobrazovaly v systému na jejich účtu.
 
Bitcoin
 
autor: MichaelWuensch, public domain (Pixabay)
 
Jeden z uživatelů takto "nakoupil" kryptoměny za 20 bilionů dolarů (dvojka následovaná 13 nulami) a obratem se je pokusil rovnou i prodat, čímž celou chybu prozradil. Prodej asi 100násobně většího množství kryptoměn, než je vůbec celý trh s nimi, pochopitelně vzbudil velké podezření. Zvláštní tak je, že systém vůbec zobrazoval uživatelům na účtech kryptoměny, které ani nemohly existovat. Zaif už šesti uživatelům vrátil hodnoty na účtech na správná čísla, sedmý se pak řeší. Chyba pak byla opravena v 19:34 téhož dne.
 
Zaif (patřící společnosti Tech Bureau Crop) je jednou z 16 registrovaných japonských obchodních stránek s kryptoměnami. Japonsko je sice vstřícné ke kryptoměnám, ale  bezpečnostní problémy posledních týdnů a měsíců zesilují snahy o větší regulaci, což ostatně nedávno vyústilo ve vytvoření nového regulačního úřadu, který začne fungovat od 1. dubna 2018. Např. před měsícem hack na stránce Coincheck způsobil ukradení téměř 530 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní Pandora u soudu za porušení copyrightu, zobrazovala texty písní
Streamovací služba Pandora u nás není moc známá jako např. Spotify, nicméně má stejný problém. Společnost Wixen ji zažalovala, tentokrát za zobrazování textů písní u jejích autorů bez příslušné licence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Mozilla Firox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu Mozilla Firox 67.0.3 opravuje vážnou zero-day chybu
Od Mozilly jsme se dočkali urychleného vydání nové verze prohlížeče Firefox 67.0.3. Starší verze totiž trpí na závažnou zero-day chybu. Tu totiž už útočníci s úspěchem využívají k napadání obětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Včera, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář