www.svethardware.cz
>
>

Black Friday i pro vývojáře: zlevňují prvky enginu Unity3D

Black Friday i pro vývojáře: zlevňují prvky enginu Unity3D
, , aktualita
Slevová akce Black Friday je zmiňována především ve spojitosti s nákupy v běžných obchodech, kde se dočkáme reálných i domnělých slev. Těch se dočkají i herní vývojáři, kteří využijí enginu Unity3D a jeho různých prvků a nástrojů. 
K oblíbeným
reklama
Tyto prvky a nástroje, kam patří třeba 3D objekty, animace, efekty, samply ale i celé herní základy pro různé žánry, jsou už běžnou nabídkou herních enginů. To s sebou bohužel přináší i kvanta her zaplavujících Steam, do nichž tvůrci investují pramálo práce a invence a využívají pouze to, co se nabízí v rámci enginů zpravidla zdarma a dle toho tyto "hry" také vypadají. V angličtině se mluví o tzv. engine assets dostupných ve speciálních obchodech pro UE4 nebo právě i Unity3D. 


V obchodě pro engine Unity3D tak díky Black Friday bude celá kopa herních prvků a nástrojů s 50% slevou, a to především těch nejlepších, na něž se můžeme podívat. Jde totiž o silné nástroje jako Gaia. Ta může posloužit při vývoji her v otevřeném venkovním prostředí, kde bychom jinak museli ručně vytvořit každou horu, posadit každý strom, vytvořit řeky, atd. To tedy pokud bychom si nevytvořili podobný nástroj jako Gaia, který dokáže procedurálně tvořit celé krajiny. 


Další obrázek ukazuje, co lze tvořit pomocí uMMORPG, čili masivně multiplayerové online RPG hry, pro což získáme silný základ řešící i uživatelské účty a celé databáze a pak samozřejmě umožní snadno tvořit NPC, monstra, úrovně, mazlíčky, minimapy, atd. Jde o nástroj v ceně 80 dolarů, takže aktuálně za něj dáme jen 40. Ultimate FPS je to samé, ale pro 3D střílečky z vlastního pohledu. Vyřešeno je již ovládání, systém inventáře, animace s fyzickými interakcemi a mimo jiné dokonce i podpora headsetů virtuální reality. 


A pokud byste snad chtěli vytvořit hru na motivy Diabla nebo snad nějakého složitějšího RPG, je tu Multistory Dungeons, kde jsou stovky dostupných prvků, modulů, vizuálních efektů, atd. 

Pro přehled všech šedesáti nástrojů v akci Black Friday můžete využít tento odkazCeny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář