Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Black Friday i pro vývojáře: zlevňují prvky enginu Unity3D

21.11.2017, Jan Vítek, aktualita
Black Friday i pro vývojáře: zlevňují prvky enginu Unity3D
Slevová akce Black Friday je zmiňována především ve spojitosti s nákupy v běžných obchodech, kde se dočkáme reálných i domnělých slev. Těch se dočkají i herní vývojáři, kteří využijí enginu Unity3D a jeho různých prvků a nástrojů. 
Tyto prvky a nástroje, kam patří třeba 3D objekty, animace, efekty, samply ale i celé herní základy pro různé žánry, jsou už běžnou nabídkou herních enginů. To s sebou bohužel přináší i kvanta her zaplavujících Steam, do nichž tvůrci investují pramálo práce a invence a využívají pouze to, co se nabízí v rámci enginů zpravidla zdarma a dle toho tyto "hry" také vypadají. V angličtině se mluví o tzv. engine assets dostupných ve speciálních obchodech pro UE4 nebo právě i Unity3D. 


V obchodě pro engine Unity3D tak díky Black Friday bude celá kopa herních prvků a nástrojů s 50% slevou, a to především těch nejlepších, na něž se můžeme podívat. Jde totiž o silné nástroje jako Gaia. Ta může posloužit při vývoji her v otevřeném venkovním prostředí, kde bychom jinak museli ručně vytvořit každou horu, posadit každý strom, vytvořit řeky, atd. To tedy pokud bychom si nevytvořili podobný nástroj jako Gaia, který dokáže procedurálně tvořit celé krajiny. 


Další obrázek ukazuje, co lze tvořit pomocí uMMORPG, čili masivně multiplayerové online RPG hry, pro což získáme silný základ řešící i uživatelské účty a celé databáze a pak samozřejmě umožní snadno tvořit NPC, monstra, úrovně, mazlíčky, minimapy, atd. Jde o nástroj v ceně 80 dolarů, takže aktuálně za něj dáme jen 40. Ultimate FPS je to samé, ale pro 3D střílečky z vlastního pohledu. Vyřešeno je již ovládání, systém inventáře, animace s fyzickými interakcemi a mimo jiné dokonce i podpora headsetů virtuální reality. 


A pokud byste snad chtěli vytvořit hru na motivy Diabla nebo snad nějakého složitějšího RPG, je tu Multistory Dungeons, kde jsou stovky dostupných prvků, modulů, vizuálních efektů, atd. 

Pro přehled všech šedesáti nástrojů v akci Black Friday můžete využít tento odkaz