reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam

, , aktualita
Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam
V USA se blíží další prezidentské volby, což má dost velký dopad na sociální sítě a Facebook zvláště. Skandály s ovlivňováním pomocí reklam způsobily, že pro rok 2020 chce sociální síť značně změnit svou politiku.
Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam
Před třemi lety vyhrál americké prezidentské volby Donald Trump a jak ukázal navazující sled událostí, jistou roli v tom mohly sehrát i nedokonalosti sociálních sítí, zejména Facebooku. Šlo např. o skandál s Cambridge Analytica, kdy některé aplikace pomáhaly vytvářet profily nejen uživatelů aplikací, ale i jejich přátel, a na základě politických preferencí jim mohly být servírovány příspěvky a reklamy, které je měly ovlivnit. I pokud odhlédneme od tohoto skandálu, vyšetřování ukázala, že se volby snaží ovlivnit i jiné země a hovoří se o tom, že politické reklamy placené Ruskem mělo tehdy vidět až 126 milionů Američanů. Facebook byl proto od té doby často na pranýři a nyní se snaží, aby volby v roce 2020 byly transparentnější a zobrazované reklamy nebyly nitkami jiných mocností.
 
Facebook logo
 
V roce 2018 tak začala sociální síť Facebook více řešit to, kdo si danou reklamu vlastně zadává, konkrétně má jít o sociální témata a politiku (ty tak dostávaly štítek pravosti). Ověřené reklamy budou mít přídomek “Confirmed Organization”, přičemž zadávající organizace nebo velká společnost už nějakou dobu musí poskytnout svou americkou poštovní adresu, telefonní číslo, pracovní e-mail a webovou stránku, která doménou odpovídá dané organizaci. Nově musí dodat např. daňové registrační číslo (např. EIN), v případě vládních nebo vojenských organizací musí e-mail a webová stránka souhlasit a mít doménu .gov nebo .mil, další možností ověření je identifikační číslo Federal Election Commission (FEC).
 
Poněvadž by nové požadavky mohly diskvalifikovat menší společnosti, které řeší sociální otázky, a místní politiky, kteří nejsou ve vládě, mohou využít podobných způsobů své verifikace. Např. opět e-mail, ověřenou poštovní adresu, telefonní číslo a webovou stránku, která opět bude odpovídat doméně společnosti. Pokud tak např. Trumpovi bude zadávat reklamu nějaká neznámá malá společnost a nikoli organizace s ním spojená, která neprokáže své "pozadí", novým systémem by to nemělo projít. Navíc lidé lépe uvidí, kdo si danou reklamu vlastně zadal a kdo se snaží ovlivnit jejich mínění. Nová pravidla naběhnou od poloviny října 2019.
 


reklama
reklama
reklama