www.svethardware.cz
>
>
>

Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam

Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam
, , aktualita
V USA se blíží další prezidentské volby, což má dost velký dopad na sociální sítě a Facebook zvláště. Skandály s ovlivňováním pomocí reklam způsobily, že pro rok 2020 chce sociální síť značně změnit svou politiku.
K oblíbeným
reklama
Před třemi lety vyhrál americké prezidentské volby Donald Trump a jak ukázal navazující sled událostí, jistou roli v tom mohly sehrát i nedokonalosti sociálních sítí, zejména Facebooku. Šlo např. o skandál s Cambridge Analytica, kdy některé aplikace pomáhaly vytvářet profily nejen uživatelů aplikací, ale i jejich přátel, a na základě politických preferencí jim mohly být servírovány příspěvky a reklamy, které je měly ovlivnit. I pokud odhlédneme od tohoto skandálu, vyšetřování ukázala, že se volby snaží ovlivnit i jiné země a hovoří se o tom, že politické reklamy placené Ruskem mělo tehdy vidět až 126 milionů Američanů. Facebook byl proto od té doby často na pranýři a nyní se snaží, aby volby v roce 2020 byly transparentnější a zobrazované reklamy nebyly nitkami jiných mocností.
 
Facebook logo
 
V roce 2018 tak začala sociální síť Facebook více řešit to, kdo si danou reklamu vlastně zadává, konkrétně má jít o sociální témata a politiku (ty tak dostávaly štítek pravosti). Ověřené reklamy budou mít přídomek “Confirmed Organization”, přičemž zadávající organizace nebo velká společnost už nějakou dobu musí poskytnout svou americkou poštovní adresu, telefonní číslo, pracovní e-mail a webovou stránku, která doménou odpovídá dané organizaci. Nově musí dodat např. daňové registrační číslo (např. EIN), v případě vládních nebo vojenských organizací musí e-mail a webová stránka souhlasit a mít doménu .gov nebo .mil, další možností ověření je identifikační číslo Federal Election Commission (FEC).
 
Poněvadž by nové požadavky mohly diskvalifikovat menší společnosti, které řeší sociální otázky, a místní politiky, kteří nejsou ve vládě, mohou využít podobných způsobů své verifikace. Např. opět e-mail, ověřenou poštovní adresu, telefonní číslo a webovou stránku, která opět bude odpovídat doméně společnosti. Pokud tak např. Trumpovi bude zadávat reklamu nějaká neznámá malá společnost a nikoli organizace s ním spojená, která neprokáže své "pozadí", novým systémem by to nemělo projít. Navíc lidé lépe uvidí, kdo si danou reklamu vlastně zadal a kdo se snaží ovlivnit jejich mínění. Nová pravidla naběhnou od poloviny října 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře