www.svethardware.cz
>
>
>

Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam

Blíží se prezidentské volby v USA, Facebook mění pravidla reklam
, , aktualita
V USA se blíží další prezidentské volby, což má dost velký dopad na sociální sítě a Facebook zvláště. Skandály s ovlivňováním pomocí reklam způsobily, že pro rok 2020 chce sociální síť značně změnit svou politiku.
K oblíbeným
reklama
Před třemi lety vyhrál americké prezidentské volby Donald Trump a jak ukázal navazující sled událostí, jistou roli v tom mohly sehrát i nedokonalosti sociálních sítí, zejména Facebooku. Šlo např. o skandál s Cambridge Analytica, kdy některé aplikace pomáhaly vytvářet profily nejen uživatelů aplikací, ale i jejich přátel, a na základě politických preferencí jim mohly být servírovány příspěvky a reklamy, které je měly ovlivnit. I pokud odhlédneme od tohoto skandálu, vyšetřování ukázala, že se volby snaží ovlivnit i jiné země a hovoří se o tom, že politické reklamy placené Ruskem mělo tehdy vidět až 126 milionů Američanů. Facebook byl proto od té doby často na pranýři a nyní se snaží, aby volby v roce 2020 byly transparentnější a zobrazované reklamy nebyly nitkami jiných mocností.
 
Facebook logo
 
V roce 2018 tak začala sociální síť Facebook více řešit to, kdo si danou reklamu vlastně zadává, konkrétně má jít o sociální témata a politiku (ty tak dostávaly štítek pravosti). Ověřené reklamy budou mít přídomek “Confirmed Organization”, přičemž zadávající organizace nebo velká společnost už nějakou dobu musí poskytnout svou americkou poštovní adresu, telefonní číslo, pracovní e-mail a webovou stránku, která doménou odpovídá dané organizaci. Nově musí dodat např. daňové registrační číslo (např. EIN), v případě vládních nebo vojenských organizací musí e-mail a webová stránka souhlasit a mít doménu .gov nebo .mil, další možností ověření je identifikační číslo Federal Election Commission (FEC).
 
Poněvadž by nové požadavky mohly diskvalifikovat menší společnosti, které řeší sociální otázky, a místní politiky, kteří nejsou ve vládě, mohou využít podobných způsobů své verifikace. Např. opět e-mail, ověřenou poštovní adresu, telefonní číslo a webovou stránku, která opět bude odpovídat doméně společnosti. Pokud tak např. Trumpovi bude zadávat reklamu nějaká neznámá malá společnost a nikoli organizace s ním spojená, která neprokáže své "pozadí", novým systémem by to nemělo projít. Navíc lidé lépe uvidí, kdo si danou reklamu vlastně zadal a kdo se snaží ovlivnit jejich mínění. Nová pravidla naběhnou od poloviny října 2019.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala