www.svethardware.cz
>
>

Britové testují platební karty se čtečkou otisků prstů

Britové testují platební karty se čtečkou otisků prstů
, , aktualita
Společnosti vyrábějící mobilní telefony předběhly bankovní instituce. Ve Velké Británii se totiž začne s testováním platebních karet vybavených integrovanou čtečkou otisků prstů. Mobily to však umí už nějakou dobu.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že bankovní instituce jsou poměrně zkostnatělé a k zmodernizování jsou většinou donuceny novými projekty. To se týká např. i zabezpečení platebních prostředků pomocí otisků prstů. Společnosti vyvíjející mobilní technologie a telefony totiž přišly s mobilními platbami už před nějakým časem a dá se k tomu využít mobilní telefon a jeho čtečka otisků prstů. Pokud jde o tradiční banky, platební karty se čtečkou otisků prstů nejsou něčím obvyklým a ve Velké Británii se nyní tato neobvyklá technologie začíná testovat. Takové platební karty bude nyní využívat 200 zákazníků banky Natwest a Royal Bank of Scotland.
 
Platební karta Natwest se čtečkou otisků prstů
 
Test začne v polovině dubna a potrvá tři měsíce. Karty budou obsahovat tradiční NFC čip a čtečku otisků prstů, která bude napájena bezdrátově platebním terminálem (stejně jako je tomu dnes s elektronikou uvnitř platebních karet). Uživatel tak při platbě nebude muset zadávat PIN, ale jen přiloží prst ke čtečce a tím autorizuje svůj pokyn. Samotný otisk prstu je uložen v kartě, takže se teoreticky není třeba bát o hacknutí databáze banky. Každopádně banku bude třeba navštívit kvůli nahrání otisku prstu a je tedy otázkou, zda si ho banka někde ponechá nebo ne.
 
Pokud jde o bezpečnost, nové řešení má spíše výhody, PIN se dá snadno okouknout, zatímco otisk prstu se replikuje mnohem hůř. Jak moc dobře je zabezpečen samotný otisk v kartě, toť otázkou. Není to sice poprvé, co se banky snaží integrovat čtečku otisků prstů do platebních karet, nicméně je to poprvé ve Velké Británii a tentokrát by to mohl být veřejný test vedoucí ke skutečné realizaci projektu. Není to ale zdaleka jisté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů