www.svethardware.cz
>
>

Britové testují platební karty se čtečkou otisků prstů

Britové testují platební karty se čtečkou otisků prstů
, , aktualita
Společnosti vyrábějící mobilní telefony předběhly bankovní instituce. Ve Velké Británii se totiž začne s testováním platebních karet vybavených integrovanou čtečkou otisků prstů. Mobily to však umí už nějakou dobu.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že bankovní instituce jsou poměrně zkostnatělé a k zmodernizování jsou většinou donuceny novými projekty. To se týká např. i zabezpečení platebních prostředků pomocí otisků prstů. Společnosti vyvíjející mobilní technologie a telefony totiž přišly s mobilními platbami už před nějakým časem a dá se k tomu využít mobilní telefon a jeho čtečka otisků prstů. Pokud jde o tradiční banky, platební karty se čtečkou otisků prstů nejsou něčím obvyklým a ve Velké Británii se nyní tato neobvyklá technologie začíná testovat. Takové platební karty bude nyní využívat 200 zákazníků banky Natwest a Royal Bank of Scotland.
 
Platební karta Natwest se čtečkou otisků prstů
 
Test začne v polovině dubna a potrvá tři měsíce. Karty budou obsahovat tradiční NFC čip a čtečku otisků prstů, která bude napájena bezdrátově platebním terminálem (stejně jako je tomu dnes s elektronikou uvnitř platebních karet). Uživatel tak při platbě nebude muset zadávat PIN, ale jen přiloží prst ke čtečce a tím autorizuje svůj pokyn. Samotný otisk prstu je uložen v kartě, takže se teoreticky není třeba bát o hacknutí databáze banky. Každopádně banku bude třeba navštívit kvůli nahrání otisku prstu a je tedy otázkou, zda si ho banka někde ponechá nebo ne.
 
Pokud jde o bezpečnost, nové řešení má spíše výhody, PIN se dá snadno okouknout, zatímco otisk prstu se replikuje mnohem hůř. Jak moc dobře je zabezpečen samotný otisk v kartě, toť otázkou. Není to sice poprvé, co se banky snaží integrovat čtečku otisků prstů do platebních karet, nicméně je to poprvé ve Velké Británii a tentokrát by to mohl být veřejný test vedoucí ke skutečné realizaci projektu. Není to ale zdaleka jisté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala