www.svethardware.cz
>
>

Britové testují platební karty se čtečkou otisků prstů

Britové testují platební karty se čtečkou otisků prstů
, , aktualita
Společnosti vyrábějící mobilní telefony předběhly bankovní instituce. Ve Velké Británii se totiž začne s testováním platebních karet vybavených integrovanou čtečkou otisků prstů. Mobily to však umí už nějakou dobu.
K oblíbeným
reklama
Je dobře známo, že bankovní instituce jsou poměrně zkostnatělé a k zmodernizování jsou většinou donuceny novými projekty. To se týká např. i zabezpečení platebních prostředků pomocí otisků prstů. Společnosti vyvíjející mobilní technologie a telefony totiž přišly s mobilními platbami už před nějakým časem a dá se k tomu využít mobilní telefon a jeho čtečka otisků prstů. Pokud jde o tradiční banky, platební karty se čtečkou otisků prstů nejsou něčím obvyklým a ve Velké Británii se nyní tato neobvyklá technologie začíná testovat. Takové platební karty bude nyní využívat 200 zákazníků banky Natwest a Royal Bank of Scotland.
 
Platební karta Natwest se čtečkou otisků prstů
 
Test začne v polovině dubna a potrvá tři měsíce. Karty budou obsahovat tradiční NFC čip a čtečku otisků prstů, která bude napájena bezdrátově platebním terminálem (stejně jako je tomu dnes s elektronikou uvnitř platebních karet). Uživatel tak při platbě nebude muset zadávat PIN, ale jen přiloží prst ke čtečce a tím autorizuje svůj pokyn. Samotný otisk prstu je uložen v kartě, takže se teoreticky není třeba bát o hacknutí databáze banky. Každopádně banku bude třeba navštívit kvůli nahrání otisku prstu a je tedy otázkou, zda si ho banka někde ponechá nebo ne.
 
Pokud jde o bezpečnost, nové řešení má spíše výhody, PIN se dá snadno okouknout, zatímco otisk prstu se replikuje mnohem hůř. Jak moc dobře je zabezpečen samotný otisk v kartě, toť otázkou. Není to sice poprvé, co se banky snaží integrovat čtečku otisků prstů do platebních karet, nicméně je to poprvé ve Velké Británii a tentokrát by to mohl být veřejný test vedoucí ke skutečné realizaci projektu. Není to ale zdaleka jisté.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů