www.svethardware.cz
>
>
>

Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků

Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
, , aktualita
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
K oblíbeným
reklama
Úniky dat jsou dnes bohužel běžnou záležitostí a nepříjemnou situací mohou být i takové věci, jako jsou snímky vozů přijíždějících na parkoviště. To se stalo obchodnímu řetězci Tesco ve Velké Británii, který využíval služby parkshopreg.co.uk od společnosti Ranger Services u 19 svých hypermarketů. Ta umožňovala se vyhnout placení za parkování účtenkami z obchodu, k čemuž byl využíván systém s kamerou a rozpoznáváním registračních značek vozů. Jenže jak se ukázalo, data o značkách se volně povalovala na internetu.
 
Tesco
 
Celkem byla na cloudu Azure nalezena databáze fotografií mnoha desítek milionů vozů, které byly doplněny o místo a čas pořízení záznamu. Problémem bylo to, že k ní nebyl jakkoli zaheslovaný přístup a mohl se k ní dostat kdokoli. Databáze zde zůstala po testu její migrace z jiného serveru, což mělo pomoci procesu přesunu, jenže někdo zapomněl na korektní zabezpečení po ukončení celého testu. Nemusí jít sice o příliš závažný problém, nicméně celá záležitost především ukazuje, jak administrátoři mnohdy podceňují zabezpečení serverů. Data mohla být zneužita např. k vytváření grafů s pravděpodobností výskytů vozů, což pak mohlo vést k dalšímu využití těchto informací, jeden z dalších zdrojů informací pro sledování osob a aut z nejrůznějších důvodů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování Microsoft Flight Simulator 2020: brzy začne betatestování
Na Microsoft Flight Simulator 2020 čekají mnozí fanoušci žánru se zasněným pohledem a slinou v koutku úst, kterou si zaslouží především grafické zpracování spojené s vymodelováním reálného světa. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt Linus Torvalds přeje instrukcím AVX-512 bolestivou smrt
Minulý týden jsme probírali instrukce AVX na budoucích procesorech Intelu, respektive to, že generace Alder Lake-S je v podobě AVX-512 nemusí nabídnout kvůli své hybridní architektuře. Nyní se k AVX-512 poněkud nelichotivě vyjádřil Linus Torvalds.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích AMD EPYC Milan se Zen 3 se ukázal: 3 GHz na raných vzorcích
AMD chce ještě letos vyslat na trh nové procesory s architekturou Zen 3, a to i (nebo především) serverové procesory EPYC s kódovým označením Milan. Ty nabídnou stále stejný počet 64 jader, ale co takty?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce Ubisoft ohlásil Far Cry 6: v srdci moderní revoluce
Ubisoft nám oficiálně představil nový Far Cry 6, který vyvíjí konkrétně studio Ubisoft Toronto a chystá si jej pro příští rok. Podíváme se do fiktivního místa Latinské Ameriky současnosti, kde probíhá "guerillová revoluce". 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat NVIDIA prý zastavuje výrobu výkonnějších RTX 2000, ceny mají stoupat
Dle čínského serveru ITHome už NVIDIA přikročila k zastavení výroby všech výkonných herních karet GeForce RTX 2000 až do verze 2070. To by tak ukazovalo na blížící se vypuštění nové generace.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář