www.svethardware.cz
>
>
>

Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků

Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
, , aktualita
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
K oblíbeným
reklama
Úniky dat jsou dnes bohužel běžnou záležitostí a nepříjemnou situací mohou být i takové věci, jako jsou snímky vozů přijíždějících na parkoviště. To se stalo obchodnímu řetězci Tesco ve Velké Británii, který využíval služby parkshopreg.co.uk od společnosti Ranger Services u 19 svých hypermarketů. Ta umožňovala se vyhnout placení za parkování účtenkami z obchodu, k čemuž byl využíván systém s kamerou a rozpoznáváním registračních značek vozů. Jenže jak se ukázalo, data o značkách se volně povalovala na internetu.
 
Tesco
 
Celkem byla na cloudu Azure nalezena databáze fotografií mnoha desítek milionů vozů, které byly doplněny o místo a čas pořízení záznamu. Problémem bylo to, že k ní nebyl jakkoli zaheslovaný přístup a mohl se k ní dostat kdokoli. Databáze zde zůstala po testu její migrace z jiného serveru, což mělo pomoci procesu přesunu, jenže někdo zapomněl na korektní zabezpečení po ukončení celého testu. Nemusí jít sice o příliš závažný problém, nicméně celá záležitost především ukazuje, jak administrátoři mnohdy podceňují zabezpečení serverů. Data mohla být zneužita např. k vytváření grafů s pravděpodobností výskytů vozů, což pak mohlo vést k dalšímu využití těchto informací, jeden z dalších zdrojů informací pro sledování osob a aut z nejrůznějších důvodů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře