reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Broadcom oficiálně stáhl nabídku na akvizici Qualcommu

, , aktualita
Broadcom oficiálně stáhl nabídku na akvizici Qualcommu
Americký prezident Donald Trump rázně přerušil jednostranné námluvy společností Broadcom a Qualcomm, když svým výnosem případnou akvizici prostě zakázal. Nyní už to přitom uznala i samotná společnost Broadcom. 
Broadcom oficiálně stáhl nabídku na akvizici Qualcommu
Broadcom si tak může nechat zajít na Qualcomm chuť a ačkoliv ihned po zveřejnění rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa jeho zástupci hlasitě protestovali, museli brzy uznat, že s tím nic nesvedou a nyní už raději sami svou nabídku oficiálně stáhli. Žádné protesty ve snaze zvrátit rozhodnutí prezidenta USA už nepřijdou a my můžeme celou věc považovat za ukončenou. 
 
 
Rozhodnutí Broadcomu je celkem logické, protože s výnosem prezidenta předem zakazujícím akvizici strategicky důležité společnosti ve jménu bezpečnosti Spojených států se toho moc dělat nedá. Za tím se má skrývat především obava o vývoj komunikačních technologií 5. generace (5G), které by nejen dle Trumpa opravdu neměly padnout do rukou firmy z cizí země. A to zvláště takové, která obvykle koupené společnosti orientuje na rychlý zisk za cenu omezení výdajů na výzkum a vývoj.
 
Broadcom přitom měl slibovat, že v brzké době bude investovat 1,5 miliardy dolarů do výzkumu, jenž má "zajistit vedoucí pozici USA v oblasti budoucích bezdrátových technologií" a také že bude prodávat kriticky důležité produkty pouze do rukou amerických společností. Na to však regulační úřady a na jejich doporučení ani Trump neslyšeli. Stejně tak ani nepomohl slib Broadcomu vrátit svůj byznys i s vedením firmy ze Singapuru na půdu Spojených států, což měl učinit už do 3. dubna tohoto roku. 
 
Qualcomm už tak může být v klidu a řešit si svou akvizici společnosti NXP Semiconductor.
 
Zdroj: KitGuru


reklama
reklama
reklama