Broadcom si tak může nechat zajít na Qualcomm chuť a ačkoliv ihned po zveřejnění rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa jeho zástupci hlasitě protestovali, museli brzy uznat, že s tím nic nesvedou a nyní už raději sami svou nabídku oficiálně stáhli. Žádné protesty ve snaze zvrátit rozhodnutí prezidenta USA už nepřijdou a my můžeme celou věc považovat za ukončenou.

Rozhodnutí Broadcomu je celkem logické, protože s výnosem prezidenta předem zakazujícím akvizici strategicky důležité společnosti ve jménu bezpečnosti Spojených států se toho moc dělat nedá. Za tím se má skrývat především obava o vývoj komunikačních technologií 5. generace (5G), které by nejen dle Trumpa opravdu neměly padnout do rukou firmy z cizí země. A to zvláště takové, která obvykle koupené společnosti orientuje na rychlý zisk za cenu omezení výdajů na výzkum a vývoj.
Broadcom přitom měl slibovat, že v brzké době bude investovat 1,5 miliardy dolarů do výzkumu, jenž má "zajistit vedoucí pozici USA v oblasti budoucích bezdrátových technologií" a také že bude prodávat kriticky důležité produkty pouze do rukou amerických společností. Na to však regulační úřady a na jejich doporučení ani Trump neslyšeli. Stejně tak ani nepomohl slib Broadcomu vrátit svůj byznys i s vedením firmy ze Singapuru na půdu Spojených států, což měl učinit už do 3. dubna tohoto roku.
Qualcomm už tak může být v klidu a řešit si svou akvizici společnosti NXP Semiconductor.
Zdroj: KitGuru